Vylouceni ze skoly

Od: Datum: 05.06.13 19:25 odpovědí: 7 změna: 17.06.13 08:56

Dobrý den,

chtěl bych vás poprosit o radu co mám dělat. Dneska mi přišel domů dopis o vyloučení ze školy. Důvodem byla dlouhodobá neomluvená absence, kterou mám ale odůvodněnou lékařem (což je pravda, že mám zdravotní potíže). Problémem byl jenom to, že jsem chlupák, a nedával sem o sobě vědět. Už před měsícem jsem dostal podmínku, že se omlouvám moc pozdě + nějaké hodiny mi neomluvili. Jiné problémy jsem nikdy neměl, nikomu sem nic neprovedl, nic jsem nerozbil...opravdu mi na té škole záleží a za každou cenu bych jí chtěl dodělat.

Jedná se o Obchodní Akademii (maturitní obor) , druhý ročník, který bohužel už jednou opakuji. Momentálně mi chybi hodně klasifikace, která už není problém, když to dělám podruhé doplnit.

Jeden můj známý mi řekl, že už není šance to nějak napravit, což me hrozně mrzí a strašně lituju toho, že jsem byl hlupákem... :(

Hrozně moc mám o tu školu zájem a přál bych si, aby mi to vyšlo a nepokazil si tím život...

Ještě dodám, že v dopise bylo psáno, že se mohu odvolat do 15 dnů tj. 20.6.2013 a jelikož se blíží konec roku bojím se, že buď odvolání by nevyšlo, nebo by se to protáhlo hodně dlouho...navíc nevím ani co udělat když se chcu odvolat..prosím o Vás o pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.13 19:28
avatar

Osobně se domnívám, že odvolání nemá smysl, ale zkusit se má vše. Už podmínky ti měla být dostatečným varováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 19:33

a když jsi byl v podmínce tak jsi hlupákem nebyl? nebo jsi počítal s tím že tě nevyrazí? nechápu tvoje počínání... před tím jsi o školu zájem nejevil, teď nám tady zase brečíš... no odvolat se zkus.. nic jineho ti asi nezbývá...nebo to jit probrat s ředitelem jaké jsou možnosti..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 19:34

Ze zkušeností vím, že hrozně moc závisí na konkrétní škole a konkrétních lidech.

Ale jak již bylo řečeno, zkusit se má vše, a myslím, že podáním odvolání se nedá nic ztratit, jedině získat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 19:34
avatar

Hele .. každý člověk dělá chyby, a jen málokterý si je uzná. Uznej sám sobě, žes to pohnojil, a prostě začni znova. Protože asi ještě nemáš 18 let, zkus se znovu přihlásit na nějakou školu do 1 ročníku a zkus to brát zodpovědněji. Navíc budeš mít neskutečnou výhodu, že budeš starší a už budeš některou látku umět. Nakonec možná se Ti učení zalíbí a vystuduješ i VŠ. Hlavně vem rozum do hrsti a nezahrávej si s osudem. nejhorší je být nezaměstnaný a bez vyučení. To pak můžeš celý život jen házet lopatou. Bude se Ti to líbit? Opravdu? Vem poslední šanci za vlasy a snaž se.

Odvolat se můžeš vždycky, lepší je přiznat vinu nebo pochybení a požádat školu o to abys moh ještě jednou u nich studovat. V nejhorším to zkusíš na jiné škole. Nevzdávej to. V životě ještě budeš muset vzdávat hodně, tohle je zbytečné a hloupé vzdát.

Nazahazuj svou možnost vzdělání ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bt
Datum: 05.06.13 22:45

Rozhodování ředitele školy zřizované státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí o vyloučení žáka nebo studenta ze školy podle § 31 odst. 2 až 4 a § 165 odst. 2 písm. j) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), je správním řízením, na které se v plném rozsahu vztahuje zákon č. 71/1967 Sb., o správním řízení (správní řád), ve znění pozdějších předpisů.

Každý účastník řízení (žák nebo student školy) má právo podat proti rozhodnutí správního orgánu (ředitele střední školy) odvolání, tedy má právo domáhat se nápravy rozhodnutí.

V souladu s § 183 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb. je odvolacím orgánem proti rozhodnutí ředitele školy o vyloučení žáka nebo studenta ze školy krajský úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bariska
Datum: 17.06.13 08:51

Dobrý den,

děkuji za to, že se najdou zlatíčka, která dokáží poradit, to opravdu pohladí na duši a člověk se na problém dívá již s větším optimismem. Určitě pro to udělám maximum, protože takový přístup je nespravedlivý. Studovala jsem s velmi dobrými výsledky a nechci to vše zahodit. Ti,kteří studují při zaměstnání jistě ví, že takové studium je náročné ( tím ale nechci zlehčovat náročnost studia pro klasické studenty ).

Přeji vám příjemný den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 08:56
avatar

Nejspíš jste ve špatném dotazu. Tento položil kluk Michello:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.