Deskriptiva ano, nebo ne?

Od: Datum: 02.06.13 13:15 odpovědí: 6 změna: 03.06.13 07:51

Máme se rozhodnout a zvolit si dva volitelné předměty. Chci se v budoucnu věnovat jazykům, ale potřebuji 4 maturitní předměty, tak přemýšlím, že zvolím nj, aj, čj a deskriptivu, ale to nevím, co přesně je, jak je to obtížné, ovšem u maturity z toho nikd ynikdo nerupl. Nemá něko také deskriptivní geometrii? Je to obtížné? A o co tam vlastně jde? Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.13 13:19
avatar

To je docela odvaha, maturovat z něčeho, co nevím, co je. *smich* Deskriptiva je záležitost spíše matematická, konkrétně geometrická. Rýsují se tam třeba různě průřezy předmětů v různých typech zobrazení. Většinou je to volitelný předmět pro zájemce, kteří chtějí studovat technické obory.

Prostě záleží, jak se kamarádíte s geometrií. Pro mého přítele to byla nejlehčí část maturity, ale já bych se na ni nepřipravila ani za těch osm let, co jsem na gymplu byla. *smich*

doplněno 02.06.13 13:27:

Nevím, jak se situace změnila za ten rok,co jsem z gymplu pryč, ale od nás z desky u maturity taky nikdy nikdo nevyletěl. Ale to bylo tím, že si to brali lidi, kterým se ten předmět hodil do plánů na budoucí studium, takže se o něj zajímali a věnovali se mu. Ne proto, že by to bylo tak lehké. Na jednu stranu je tam měné šprtání nazpaměť, je třeba pochopit, co se jak dělá - ale potom to x hodin nanášíte na ten výkres... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samnovakova
Datum: 02.06.13 13:39

Mně geometrie právě vůbec nevadí, miluju to, práce s tužkou je mi vlastní, protože kreslím často jak rekreačně tak na zakázky, takže se toho ani nebojím. Nevím co vzít dalšího ka mturitě, právě mně baví všechny předměty celkově, ale nehodí se mi nic a proč se šprtat XXXX stran, když můžu jen rýsovat, že :)

Datum: 02.06.13 13:53

Zdravím, jak kdo má představivost...výpočty průniků třeba jehlanů...prostorová představivost...atd. analytická deska byla strašák pro spoustu lidí...no je to od každého jedince...říká se o ní, že je to už mrtvá věda a její zkoumání ukončeno...probrouzdej si net a uvidíš......já osobně už bych do ní nešel...ale jak říkám...je to od jedince...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pearmonik*
Datum: 02.06.13 15:25
Kdyz mas prostorove videni tak je to predmet za hodinu nauceny,ale urcite je rozdil na gymplu nebo na strojni nebo stavarne. Ale kdyz nevis o co jde to je docela zvlastni i tak je to asi lehky predmet,jen obecne holkam moc nesel a kluci se u nej dloubali v nose a zivali
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.13 17:19
avatar

Deskriptivu potřebuje snad jen ten, kdo chce stavět nějaké komplikované stavby a domy.

No a jestli si myslíš, že deskriptiva je snadná věc, protože z ní u maturity ještě nikdo nerupl, pak si to raději nemysli, protože můžeš být první. Jestli někde padají pětky, tak v deskriptivě. Kdo byl talent a nikdy v žádném předmětu nedostal na písemku pětku, ten ji spolehlivě dostal na písemce z deskriptivy.

Tak ti radím, jestli chceš studovat jazyky, zvol si užitečnější a snadnější předmět, než deskriptivu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 03.06.13 07:51

Záleží na učiteli (učitelce), jak dovede deskriptivní geometrii vysvětlit a učit. Pak stačí představivost, pečlivost, tužka tvrdosti 1 a deskriptivní geometrii se dá naučit. Zkuste se podívat do nějaké učebnice deskriptivy nebo se zeptejte spolužáků, kteří ji mají, jaké s ní mají zkušenosti.

Pro představu: Když se podíváte na skříňku postavenou u zdi, můžete si představit její obrys na zdi, což je jeden obrázek a pak její obrys na podlaze, to je druhý obrázek. V deskriptivě se to kreslí tak, že si na stránce papíru udělá uprostřed vodorovná čára a co je nad ní je jakoby pohled na svislou stěnu - nárys a to pod ní je jakoby pohled na podlahu - půdorys. A když skříňku odsunete třeba o půl metru od zdi, vidíte na stěně stále stejný nárys, jenom na dolní půdorysné rovině je posunutá. A když ji otočíte trochu šikmo, atd. Ale to je jen velmi hrubý úvod. Krásně se dají zobrazovat třeba i jen čáry v prostoru, například si ji představte jako laťku, která je opřená o podlahu a o stěnu, atd. atd..

Ale proč jen deskriptivu? Máte ještě jiné předměty na výběr?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.