Goniometrické rovnice

Od: Datum: 01.06.13 22:43 odpovědí: 3 změna: 03.06.13 12:31

Ahoj, mohl by mi někdo prosím dát návod jak se vypočítat tyto čtyři rovnice? Zkoušela jsem snad všechno, ale vůbec nevím co s tím. :( Předem děkuji

$sin ^{2}xcdot (text{tg}x+1)=3sin xcdot (cos x-sin x)+3$

$sin ^{4}x+cos ^{4}x=frac{1}{3}$

$sin x+cos x=frac{1}{2}sin x$

$cos 4x=-2cos ^{2}x$

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 01.06.13 23:43

Tak nevím. Připadá mi že jsi tomu moc nedala. Ten čtvrtý příklad vidím doslova z paměti že cotg(x) = -1/2 nebo taky tg(x) = -2

doplněno 01.06.13 23:54:

Oprava. Třetí příklad.

doplněno 02.06.13 00:21:

No a 4. příklad Substituce 2x = u dostaneme 2*cos² (u) + cos (u) = 0 a tuto kvdratickou rovnici snad lehce vyřešíme

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.13 11:24

I bych se k tomu vyjádřil, ale nějak se mi nechce to luštit. Jirbar buď je lepší luštitel, nebo se mu to zobrazilo lépe, o čemž ale pochybuji. Já tam taky něco přečtu, viz obrázek, ale stejně bych doporučil upravit zadání do nějaké srozumitelnější podoby.

Ohodnoceno: 0x

Od: jirbar*
Datum: 03.06.13 12:31

Aha tak takhle je to. Ještě v noci jsem se díval na reakce a vše OK. No a ráno na tabletu vše zdeformované. Teď píši z PC a to samé. Takže to je někde u Admina. Nevím jakou formou bylo zadání vloženo na Poradte.

doplněno 03.06.13 17:07:

Samo od sebe ty vložené příklady snad nezdegenerovaly. Že to je fuk Adminovi je jedna věc, no ono to hlavně je fuk tazatelce.

doplněno 03.06.13 21:35:

Zkusil jsem vyštrachat z koše.

Třetí příklad asi byl 2*sin(x) + 2*cos(x) = sin(x)

A čtvrtý příklad asi byl cos(4x) = -2*cos² (x)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.