Na jakou školu mám šanci se dostat?

Od: Datum: 31.05.13 16:41 odpovědí: 5 změna: 01.06.13 10:35

Dobrý den zajímalo by mě na jakou školu mám šanci se dostat . V pololetí osmé třídy jsem měla průměr 1.9 a teď na konci osmičky budu mít průměr 1.8 . V polovině 9 třídy budu mít asi hodně podobný .Tak jsem se chtěla zeptat na jakou školu mám šanci se dostat . Chtěla bych na nějakej obor s maturitou, ale nechci na gymnáziu ani na žádný obor s matematikou .Poradili by jste mi na jakou školu mám šanci se dostat nebo na jaký obor mám jít? Po prázdinách půjdu do 9 a nevím co by mě bavilo. Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.13 16:52
avatar

S tímhle průměrem se můžeš dostat na docela dost škol, navíc spousta bere na základě přijímaček a za průměr je jen pár plusových bodů. Ovšem takto na dálku těžko radit, když ani nevíš, co by tě bavilo - většinou jdou takoví právě na gymply, které jsou všestranně zaměřené, získají tak další čas na rozmyšlenou. Zkus navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu, tam se dá udělat test profesní orientace - v čem jsi dobrá, jaký styl uvažování a učení ti vyhovuje, podle toho pak vybírat školu. :)

Taky - průměr je průměr, ale otázkou je, z čeho máš lepší nebo horší známky. Z humanitních předmětů, jazyků? Z přírodovědných? Matika je na většině škol, záleží na její míře... jinak je na gymplu, jinak na ekonomce a jinak třeba na hotelovce. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: katykaty*
Datum: 31.05.13 18:57

Z matematiky a fyziky mám 3 a z ostatních předmětů mám dvojky a pár jedniček.

Datum: 01.06.13 04:33
avatar

jakoukoli, a sorry matematika je vsude

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 05:13
avatar

otázkou je také, odkud si...

pokud je třeba škola soukromá, a ve větším městě, aby mohla fungovat, potřebuje žáky, na které dostává dotace od státu. Potom přijímá všechny, co se hlásí, i ty slabší...

to ale není zřejmě Tvůj případ, tady na poradně se na tento problém ptají i podstatně horší žáci se čtyřkami...
kromě toho máš možnost ještě v devítce přidat a vylepšit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 10:35
avatar

S tímto vysvědčením máš šance na různé školy. Zkus se v devítce hned ze začátku obout do té matematiky a uhrát ji v pololetí na dvojku. Tím Tvé šance ještě stoupnou.*palec*

Ovšem dál jsem v koncích. Když Ty sama napíšeš, že nevíš, co by Tě bavilo, jak to máme vědět my, když Tě neznáme?

Popřemýšlej, zda by Tě bavila práce v kanceláři /ekonomka/, ale taková účetní pořád počítá, ve zdravotnictví /sestřička/, se zvířaty /střední veterinární/, nebo s lidmi /sociálně právní/. Možností máš plno.

Mám vnuka, také končí osmičku jako Ty a už odmalička ví, že jediná škola, kterou chce studovat, bude železniční průmka. Bez ní by prý nebyl šťastný. Tak uvidíme.

Pokud se nemůžeš dosud rozhodnout, zvol si gymnásium. Je to vlastně přípravka na VŠ a budeš mít další 4 roky na přemýšlení, co by Tě bavilo potom. A podle toho si vybrat VŠ.

Tak hodně štěstí a rozumné uvažování. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.