Úprava seminární práce

Od: Datum: 26.05.13 13:00 odpovědí: 3 změna: 26.05.13 14:48

Dobrý den,

potřebovala bych pomoct se seminární prací, která mi byla odmítnuta a bylo mi řečeno, "Jedná se o velmi chaotiky zlepenou strukturu. Nesprávne uvádíte citace v textu. Nevystihla jste ošetřovatelskou problematiku.". Dále bych potřebovala vědět, co dalšího by mohlo patřit do témata "Akutní zmatenost". Pomůže mi to někdo dodělat?

Děkuji za každou radu.

seminární práce zde:

http://files.uloziste.com/652502b51278b49e/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 26.05.13 13:30

Na citace ma word primo funkci. funguje podobne jako u obrazku. Vztvorte bibliogragii a pak vkladejte jenom odkazy http://office.microsoft.com/c…bibliografie-HA010368774.aspx a http://is.muni.cz/elportal/es…erialy/pages/citace_opora.pdf

Test se rovna do bloku. Jde tam hoden vicet, ze to je lepene, protoze jednou mate text podbarveny biilou, podruhe ne. Rozdilne styly pisma a radkovani. Kapitoly maji zacinat na nove strane (uroven naspusu 1). Cisi z toho, ze jste si s tim moc prace nedala.

K obsahove strance se vyjadrit nemohu, protoze tomu nerozumim

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.13 14:08
avatar

Citace v textu:

"Náhlý začátek reverzibilních poruch vědomí, pozornosti, kognice a percepce které se vyvinou za krátké časové období." (Podmolíková, 2010).

nebo

Podle Podmolíkové (2010) je akutní zmatenost náhlý začátek rev. poruch vědomí, pozornosti...

Celá citace (Ivana Podmolíková Nanda O šetřovatelské diagnózy, 1st ed.; GradaPublishing. a.s.: Praha, 2010, str. 160) se píše až do seznamu literatury nebo se u citace v textu dá horní index (* nebo číslo) a celá citace se napíše do zápatí.

Pokud je tam více autorů (např. Mumenthaler;, M. , Bassetti, C. L., Daetwyler, Ch. J., Neurologicka´; diferencia´;lni´; diagnostika, 1.sted.; GradaPublishing. a.s.: Praha, 2008, str. 85), pak se uvádí první jméno + "et al." (a další, a spolupracovníci...).

Takže: Podle Mumenthalera et al. (2008) toto nepovažujeme za nemoc.

nebo

...toto nepovažujeme za nemoc (Mumenthaler et al., 2008).

Některá jména píšeš velkým písmem, jiná normálně - je třeba sjednotit.

.

Vzor citace v seznamu literatury:

Jedna z možných tvarů zápisu: Autor. Název. Pořadí vydání (kromě 1. vyd.). Místo vydání: vydavatel, rok vydání. Počet stran (nepovinné). ISBN.

takže toto je špatně: Podmolíková, N.,Nanda Ošetřovatelské diagnózy,1. české vydání..;GradaPublishing. a.s.: Praha, 2010, počet stran 456, ISBN: 9788024722986 8024722984

Může to být např.: Podmolíková, I. Nanda - Ošetřovatelské diagnózy. Praha: GradaPublishing. a.s., 2010. 456 s. ISBN

Ovšem! Koukala jsem na internet a vypadá to, že žádná taková kniha neexistuje! ISBN, které je uvedené v seznamu patří knize Neurologicka´; diferencia´;lni´; diagnostika od Mumenthalera! GradaPublishing opravdu vydali knihu o ošetřovatelských diagnózách, ale jako autor je tam uvedeno "Nanda International". Do této problematiky nevidím, ale ZKONTROLOVAT! Nejen tuto citaci, ale i všechny ostatní.

.

Úprava dokumentu:

Chybí titulní strana s názvem práce

Je třeba zarovnat text do bloku

Je tam spousta chyb v interpunkci (např. tečka za čárkou, nadbytečné čárky atd.)

Když chceš udělat větší mezeru (např. to jde vidět u kap. 3.2) mezi číslem kapitoly a názvem, tak nedělej x mezer, ale použij TAB nebo pravítko dokumentu

Podnadpisy by měly být menším písmem než hlavní nadpisy. Také by měly být víc odsazené.

Text by neměl začínat od půlky stránky (viz kapitola 4)

Číslování kapitol je chaotické - po kapitole č. 4 následuje podkapitola č. 3.1 a další kapitola je opět č. 4 a za ní jsou podkapitoly opět začínající číslem 3.1!

Pozor na hrubky! Hlavně y/i!

U některých nadpisů a podnadpisů máš mezeru (odentrovanou), u jiných není nic a u jiných je mezera za odstavcem!

Závěr by měl být na samostatné stránce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.13 14:48

tak o citacích a úpravě práce už bylo napsáno, takže to zmiňovat nebudu.

ovšem pokud vám vyučující odmítá semiráku s odůvodněním, že jste nevystihla ošetřovatelskou problematiku, tak předpokládám, že seminárka měla být zaměřená spíš na ošetřovatelství než na lékařské diagnozy? ta vaše práce je v podstatě soupis lékařských diagnóz a o ošetřovatelství nic moc. na vašem místě bych se zaměřila spíš na péči o zmateného pacienta.

zkuste kouknout na tento článek:

http://ose.zshk.cz/vyuka/oset…vatelske-diagnozy.aspx?id=128

a zkuste seminárku podrobněji rozpracovat podle něj.

a tady jsem vygůglila bakalářku o oše péči u psychiatrických pacientů

http://theses.cz/id/tj5bbz/Bakalsk_prce_-Brigantov.pdf

pročtěte bod 1.4 - specifika oše péče, určitě vám to bude vzorem, jak se dá lékařská diagnóza rozpracovat do oše diagnóz a povyprávět o oše péči. i když myslím, že rozebírat takhle všechny ty diagnózy, co jste vypsala, by na seminárku bylo příliš dlouhé, spíš bych se podrobně zaměřila na zmatenost a ty nemoci tam uvedla spíš jenom jako doplňkové, jako příklady nemocí, kdy se akutní zmatenost může projevovat. ale zas nevím, jak přesně znělo zadání vaší seminárky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.