Kombinovaná forma studia a zaměstnání

Od: Datum: 26.05.13 10:46 odpovědí: 4 změna: 26.05.13 16:01

Dobrý den,

před nedávnem jsem se dozvěděl, že jsem přijat na dálkovou formu studia. Momentálně pracuji v jedné stavební firmě ( klasicky 8 hodin denně . Mám nárok na 20 dní dovolené. Uvažuji zda-li se rozhodnout pro studium či nikoliv. Přednášky by byly čt-pa ( čt - od 16.00, pá - celý den ; celkově za semestr 8 týdnu studia ). I kdybych se domluvil s majitelem firmy o naddělání jedné hodiny ve čtvrtek, pořád mi to vychází 16 dní studia za rok na 20dní možného volna. Přednášky bych tedy byl schopen absolvovat, ovšem na zkoušky by mi již nezbylo téměř žádné volno. Proto bych se rád zeptal, zda-li mám nárok ze zákona na nějaké neplacené studijní volno. Popřípadě by mne ještě zajímalo, zda-li by byl zaměstnavatel nějak daňově či jinak zvýhodněn, pokud by mne podporoval ve studiu. Děkuji za odezvu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.13 13:21

řešili jsme to s manželkou před pár léty, ze zákona nemáte na nic nárok na to zapomeňte jesli to je dálková forma studia. Vše záleží na přistupu zaměstnavatele, jesli se vám podaří domluvit ústupky tak máte vyhráno, nebo jestli zaměstnavatel potřebuje využít vaše vzdělání tak by to taky šlo. my s manželkou jsme pracovali na směny takže jsme měnili směny já i žena se souhlasem zaměstnavatele i se vstřícným přístupem kolegů směny, podotýkám, že jsme a máme dvě děti. Ale jak zase zaměstnavatel potřeboval a my jsme měli volno tak jsme museli jít do práce bez keců oslava neoslava aby jsme to nějak kompenzovali. Hodně nas ten boj s manželčinou školou stmelil tak přeji hodně štěstí není to nic jednoduchého to vše při práci zvládnout, ale jde to*smich*, jen se uskromnit.

doplněno 26.05.13 13:44:

nevím jak to funguje na Báni, ale jak donutíš profesora ať příjde v sobotu na zkoušku, jak by musel jít v sobotu do roboty zkoušet tě jak by to asi dopadlo?*zed*

Ohodnoceno: 0x

Od: pgup
Datum: 26.05.13 13:34

Děkuji za odpověď, kdybych dělal na šichty tak si myslím, že by to problém nebyl. Vždy se dá nějak vyměnit a podobně. Ovšem dělám po-pá 7:30-16.00 takže nic než domluva se zaměstnavatelem tedy u mne asi nehrozí. Pokusím se nějak rozumně dohodnout se zaměstnavatelem snad by mé budoucí vzdělání bylo ku prospěchu firmy i mne. Jen mne ještě napadlo, kdybych jakožto zaměstnanec dané firmy dálkově studoval, opravdu by nebyl zaměstnavatel nějak zvýhodněn například na daních a podobně? Přece jen je to podpora studia ačkoliv dálkově, takže by k tomu mohl stát trošku nějak přihlížet.

Od: pgup
Datum: 26.05.13 13:37

Nebo mne ještě napadlo, nevíte jestli mají možnost studenti dálkové formy vykonávat zkoušky napříkolad v sobotu? Jestli jsou schopni někteří profesoři otevřízt termín v sobotu nebo bývají termíny pouze přez pracovní dny. Jednalo by se o VŠB-TUO, FAST

Datum: 26.05.13 16:01

Pokud nestudujete v zájmu zaměstnavatele (nestudujete na základě píselmné dohody o zvýšení kvalifikace), nemáte nárok na nic - ani na neplacené volno.

Naopak studium si musíte zařídit tak, aby Vám nebránilo ve výkonu pracovních povinností.

Vyjde-li Vám zaměstnavatel vstříc, půjde jen a jen o jeho dobrou vůli. Zaměstnavatel nemá nárok na žádné úlevy.

___ Podle mne by bylo schůdnější si se školou dohodnout individuální studijní plán (u kombinovaného studia by to nemusel být moc velký problém).

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.