Jak se učit (středoškolskou) matiku?

Od: Datum: 26.05.13 08:55 odpovědí: 5 změna: 27.05.13 17:31

Četl jsem jedno srovnání dvou studentů. První si sedne k učení a vstane za několik hodin. Druhý se učí hodinu, pak si jde uvařit kafe, pak další hodinu a jde si zakouřit, pak další studium a za chvíli se jde naobědvat atd. Bylo poukázáno na to, že se ten druhý učí velmi neefektivně. V mém případě, mohli byste mne mlátit, déle než dvě hodiny sedět nedokážu.S přibývajícím studijním časem počet přestávek roste a roste. Jak jste to dělali, nebo děláte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lenu
Datum: 26.05.13 09:34

já se učila s přestávkami - všechny předměty. vždycky jsem si dala cíl - teď se naučím tohle, a pak si dám svačinu ..kafe..cigaretu..a výsledky byly dobré. jen to chce dodržet předem daný čas přestávky a donutit se zase k tomu zasednout. dodržet plán. myslím ,že u matematiky jde hlavně o to, spočítat hodně, hodně příkladů..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 26.05.13 09:51

Slovíčka, zemák, děják - to se dá naučit. Matemematika se naučit nedá, ta se musí pochopit. Otrocky počítat desítky příkladů je chyba - důležité je vypočítat jich pár a snažit se pochopit, jak na to, jaký postup a proč, prostě tomu přijít na kloub.

Protože jsem už na škole kouřil, pravidelná pauza "na cigárko" byla nutná, stejně po hodině jsem zjistil, že čumím do knížky a nic nevím, ona se pozornost moc dlouho neudrží. A po pauze to zas nějakou dobu šlo ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.13 17:31

Ano souhlasím, pochopit.

Jenomže-učím se podle článků na internetu a teprve pak skočím do knih. A jak je zapnutý počítač, hrozně to svádí po dvou příkladech si něco zajímavého vyhledávat.

Od: jirbar*
Datum: 26.05.13 10:57

Matematiku jsem se neučil nikdy až na pár vzorečků. Nad matematikou se nesmí lámat hůl a chce to trénovat logiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.13 22:07
avatar

Podle mne je méně efektivní první způsob, protože po nějaké době (podle mých zkušeností) klesá soustředění, motivace i schopnost hledat souvislosti, či jen o problému přemýšlet.

Považuji za rozumnější vkládat přestávky. Ideální poměr úseku učení a přestávek si musí každý najít sám.

Začít lze delšími učebními bloky a postupně je zkracovat. Nebo vyřešit jeden problém, krátká přestávka a další ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.