Státní útvaru na území ČR

Od: Datum: 25.05.13 21:32 odpovědí: 5 změna: 26.05.13 22:38
avatar

Dobrý den, jaký státní útvar byl na našem území po zániku Velkomoravské říše a kdy vznikl? Byl to Český stát? Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: saw*
Datum: 25.05.13 22:50

Velkomoravská říše zanikla v roce 907a poté vznikl český stát, bohužel nikde není uvedeno, v jakém roce to přesně bylo. První český kníže byl Bořivoj I.

Z 9 a 10. století nemáme dostatek informací tak lze jen spekulovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jodo*
Datum: 25.05.13 23:07

Po zániku Velké Moravy, se mezi lety 906 a 1029 území rozpadlo do malých státečků, které byly postupně pohlcovány dravým českým knížectvím. Napřed si roku 995 udělali pořádek se Slavníkovci ve východních Čechách, později odtud lstí ovládli zbytek Moravy, když pozvali 300 moravských pánů na hostinu, ze které se pochopitelně ani jeden z těch pánů, živý nevrátil. Následně Moravu vojensky dobyli a od té doby až doposud, je Morava kolonií Českého státu. Kdy nástupnický stát Velké Moravy vznikl, se nedá přesně říct, to si snad paní učitelka dělá srandu. Ale pokud má na mysli, kdy český stát ovládl celé dnešní území, pak v roce 1029. Opravte mě, jestli se mýlím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.13 23:09
avatar

Ještě dlouho to Český stát nebyl.Po knížatech Mojmírovcích se mnoho let utvářely různé skupiny knížat,méně,nebo více závislé na východofrancké říši snaha vzdát se vlivu Maďarských vládců a konfliktů s Římem.Ten se pokusil Boleslav utlumit příchodem věrozvěstů Metoda a Konstantina.První státní útvar zajistil na našem území Kníže Václav,když se uvázal k poplatkům Francké říši-.

Po vraždě Václava Boleslavem se trochu situace uvolnila ve prospěch státního útvaru,který se také stal stavitelem hradů jako sídel státní moci.Byly také raženy první státní mince Denáry,V podstatě tedy ustanovil zřízení státnosti na našem území.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jodo*
Datum: 26.05.13 22:38

Nic proti, ale tuhle citaci, bych do té práce radši nedával: "Ten se pokusil Boleslav utlumit příchodem věrozvěstů Metoda a Konstantina."

Protože obsahuje drobounkou chybičku, nemusela by to být zrovna jednička.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.13 08:32
avatar

Moc děkuji!:)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.