Mám to říct učiteli - možná krádež

Od: Datum: 22.05.13 15:00 odpovědí: 10 změna: 08.06.13 08:26

Je to už asi 1,5 měsíce co sem ztratil svúj mobil samsung galaxy mini.jsem sedmák.Den před tim mi jeden kluk ze třídy řek abych si ho vzal do školy že mi něco pošle(normálně si ho nenosím).druhý den sem si ho vzal sebou.On si ho pořád prohlížel a nakonec řekl-"Cože já si myslel že máš galaxy s 2?".Potom jsme měli poslední hodinu ICT batoh sem si dal do třídy a mobil do batohu (on to samozřejmě viděl).Já jsem šel na hodinu a jemu řekl učitel aby tam zústal že tam má pořádně uklidit!

Potom sem šel rovnou domú a ničeho sem si nevšiml.šel jsem pro mobil ale on nikde*sok* nic sem nikomu neřek protože si nejsem jistej jestli jsem ho neztratil nebo nezašantročil.2 dny potom sem to řek všem včetně jemu a všichni popírali že by to vzali.

Nejde nějak zjistit (např.signál)jestli není doma je to mobil s androidem a v mobilu jsem měl simku a 2 pamětovky plný*plac*!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 22.05.13 15:20

Popros někoho z rodiny, ať ti na mobil zavolají.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.05.13 17:12

Pokud mobil "zašantročil" doma, tak po 6 týdnech bude zcela vybitá baterie.

Pokud ho někdo ukradl, pochybuju, že by v něm nechal původní SIMku.

Datum: 22.05.13 15:21

Vystopovat ho může jen PČR, měl si to řešit hned. V prvé řadě to řekni rodičům, pokud je mobil zaplý policie ho může vystopovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.05.13 16:49

zaplat devatakum dvě krabky cigaret a uvidis zda ho sebral oni to z nej dostanou.

Datum: 22.05.13 21:02

To může, ale potřebovala by k tomu povolení od soudu. Co ale můše bez toho, zablokovat ho podle IMEI. To ho sice nevrátí, ale aspo%n pokazí zloději radost. A co taky lze, požádat operátora o zablokování simky. Vše za předpokladu, že prokážu své oprávnění k tomuto mobilu (smlouvou, záručním listem...) Pravda, ta prodleva je poměrně dlouhá.

doplněno 22.05.13 23:23:

Ještě doplníím: zablokování mobilu může, sice nepatrně, ale přece, zvýšit šance na znovunalezení. Ono totiž při pokusu o použití zablokovaného mobilu se na displeji objeví upozornění a výzva k tomu, aby se držitel ozval na policii. Zloděj to nejspíš neudělá, ale pokud ho někdo třeba od zloděje v dobré víře koupil, není úplně vyloučeno, že poslechne (a pokud se k vám mobil vrátí, je policie schopna ho zase odblokovat. A zablokování karty u operátora má taky svůj význam. Jednak je to první krok a podmínka k vydání nové karty se sejným číslem, a pokud ta stará karta/karty byla dokonce s tarifem, můžete tak zabránit tomu, aby zloděj různými cestami tahal z vašeho účtu peníze. A ještě k té policii: nová karta něo stojí, ale není vyloučeno (u T-mobilu to tak je), že s potvrzením policie, že mobil byl ukraden, vám ji operátor vydá zdarma. Pravda, tohle všechno by asi museli udělat rodiče (nebo zákonný zástupce).

Datum: 22.05.13 17:03

Obávám se, že po 6 týdnech si už ani nikdo nebude pamatovat, že´s měl telefon ve škole.

Ale zkus se dohodnout s rodiči, na školu by se měli obrátit oni.

Od: sarkaona*
Datum: 22.05.13 17:31

Nevím, proč to řeší až teď.

Od: hop®
Datum: 22.05.13 21:06

Teď už se na to asi můžeš vykašlat, příště podobné záležitosti musíš řešit dřív...

doplněno 08.06.13 00:48:

... a vzhledem k tomu, že Ti je okolo 13ti let, tak asi nejprve s rodiči...

Datum: 08.06.13 00:42

Pokud mas doma originalni krabici s dokladem koupe, hlasit na policii, diky protokolu lze pozadat operatory o zablokovani imei, ci jine moznosti

Datum: 08.06.13 08:26

Operátoři mouhou zablokovat SIMku, ani nepotřebují protokol op policie. Ale na základě tohoto protokolu (o krádeži) mohou novou SIM (se stejným číslem zdarma. IMEI zablokuje (můžezablokovat) sama policie

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.