Po střední škole - prázdniny?

Od: Datum: 04.06.13 17:38 odpovědí: 7 změna: 04.06.13 19:34

ahoj vsem,

jsem sice teprve ve druhém ročníku střední školy, ale chci se zeptat:

Jak je to po ukončení střední školy? Respektive kdy končí poslední ročník? Normálně v červnu, nebo už dříve(jsou maturity)?

Pokud půjdu dále na vyšší školu, mám normálně 2 měsíce prázdniny? Nebo déle?

Pokud půjdu pracovat, mám také prázdniny, nebo už ne?

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.13 17:41
avatar

Proč si myslíš, že práci (kromě učitele) bys měl(a) mít prázdniny?

doplněno 04.06.13 17:41:

*v práci...

doplněno 04.06.13 17:42:

Jo takhle, omlouvám se, špatně jsem to pochopil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.06.13 17:41
avatar

Ano, máš prázdniny a je jedno jestli jdeš dál do školy nebo v září do práce. Za červenec a srpen seš považován za studenta a nemusíš si platit zdr. pojištění a ani nemusíš jít do evidence na ÚP. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 17:42
avatar

Poslední ročník končí dříve - někdy ke konci dubna, protože první týden v květnu se píše písemná část maturit, než se maturanti rozejdou na svatý týden předcházející ústním. Do školy pak jdou až ke zkoušce, nebo individuálně, pokud docházejí na nějaké konzultace. :)

Prázdniny pak jsou déle, protože VŠ začínají s výukou ve druhé polovině září. A s prací... to záleží, jak rychle ji seženete. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 18:34
avatar

Napr: Kdy žák přestává být žákem školy?



V textu školského zákona je uvedeno, že žák, který úspěšně vykonal maturitní zkoušku, přestává být žákem školy dnem následujícím po dni, kdy úspěšně vykonal maturitní zkoušku (§ 81 odst. 10 školského zákona).



Jestliže žák nevykonal maturitní zkoušku úspěšně (nevykonal úspěšně některou maturitní zkoušku nebo neukončil poslední ročník vzdělávání), přestává být žákem školy 30. 6. roku, ve kterém měl vzdělávání řádně ukončit (§ 81 odst. 10 školského zákona).

Takový žák po 30. 6. není žákem školy, ale má právo na hodnocení v náhradním termínu nebo na opravnou zkoušku (§ 69 odst. 6 až 8 školského zákona).

Tomuto žákovi po 30. 6. nelze povolit opakování ročníku podle § 66 odst. 7 školského zákona, protože opakovat ročník může pouze ten, kdo je žákem školy. Uvedeného žáka však lze přijmout do vyššího ročníku (§ 63 školského zákona).

Mas ty dotazy pomichany (jabka a hrusky jedna radost).

Prazdniny po poslednim rocnuku budes mit, leda si je sama udelas, dokonce musis na Z. pojistovnu, tu uz skola za tebe neplati. ANo, mas prazdniny, kdyz pujdes treba na brigadu. U skolaku se tomu rika prazdniny, u neskolaku volno, neplacene volno atd, podle dalsich parametru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 19:09
avatar

Dnes je to po druhe, co s tebou nesouhlasim.

Status studenta pati v pripade uspesne maturitni zkousky, stejne jako neuspesne do 31.8.

Nemusi tedy po dobu prazdnin navstivit zdravotni pojistovnu, ani socialku. *cteni*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.13 19:34
To samozrejme neni pravda:) status studenta plati do 1.zari v pripade nepokracovani ve studiu! Na urad prace je potreba se registrovat do 30.9. (pokud neni nastup do prace). Jinak ale doporucuji jit na UP hned 1.pracovni den, jinak je pak potreba dokladat cestne prohlaseni ze nebyla v dobe od 1.9. do registrace, provadena zadna vydelecna cinnost...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 19:15
avatar

zdravím... ano, máte prázdniny, ať už pokračujete ve studiu nebo půjdete pracovat, po dobu prázdnin máte stále status studenta :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.