Studium při zaměstnání

Od: Datum: 06.08.13 07:54 odpovědí: 5 změna: 07.08.13 04:27

Jaké máte zkušenosti? Čím déle se v tom snažím zorientovat, tím jasněji mi vychází tato odpověď: Studujete pro sebe jiný obor, než pracujete. A jestliže se zaměstnavatel rozhodne, že vás nebude ani trochu podporovat (nebo dokonce házet klacky pod nohy) nemáte šanci. Zaměstnavatel moc dobře ví, že vás potřebuje na utahování šroubů a že mu po dokončení studia dáte sbohem. Takže když dovolená nestačí a výpadky v přednáškách nedoženete?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 06.08.13 08:10

Dobrý den.

Zaměstnavatel je povinen ze zákona poskytnou studijní volno pouze v případě, že zvýšenou kvalifikaci využijete při svém pracovním zařezení. V opačném případě jde pouze o dohodu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Lze řešit formou náhradního volna, neplaceného volna, dovolené. Předpokládám, že jde o dálkové (kombinované studium).

doplněno 06.08.13 08:31:

Ještě doplním: případné poskytnuté studijní volno je podmíněno souhlasem zaměstnavatele se studiem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pearmonik*
Datum: 06.08.13 08:29
Lepsi je najit si neco jen na jeden den v tydnu a v oboru, 2 dny to uz je docela dost,kamos tak pracuje jen uz je bc a nebere malo ale ma to deleno peti kdyz dela jen ten den,ale i tak stat vrati dost dani a vyzije si velmi dobre a zamestnavatel musi doufat ze mu zustane.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 11:02
avatar

nahlédněte do své pracovní smlouvy, jestli v ní máte něco o studijním volnu. Jestli nemáte, pak zkuste změnit pracovní smlouvu, případně si najděte jiného zaměstnavatele nebo přerušte studium.

Nic jiného se dělat nedá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 06.08.13 11:33
avatar

Já to před lety vyřešila odchodem ze zaměstnání a vyřídila si ŽL, platila jsem si zdr. a soc. poj., aby mi šly roky do důchodu a živil mně manžel. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.13 04:27
avatar

Není-li studium zaměstnance v zájmu zaměstnavatele, není zaměstnavatel povinen zaměstnanci studium nijak umožnit.

Není povinen poskytnout ani dovolenou, nemusí povolit přesuny směn a kolegové nejsou povinni studujícímu kolegovi vycházet vstříc.

Naopak zaměstnanec je povinen si takové studium zorganizovat tak, aby mu nebránilo v pracovních povinnostech.

___ V pracovní smlouvě nic hledat nemusíte, ohledně studijního volna by musela být se zaměstnavatelem uzavřena samostatná dohoda.

___ Chcete-li studovat jiný obor, než ve kterém pracujete, řešila bych to změnou zaměstnání - do oboru, který chcete studovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.