Slova Za horama za dolama?

Od: Datum: 14.05.13 18:00 odpovědí: 6 změna: 15.05.13 07:52

Vážení rádcové a učitelky MŠ zvláště. Mám problém, vnučka má 3 roky od dubna je v MŠ a velmi špatně mluví najít podle jejího zpěvu Hodny hebot nekouše-HODNÝ VELBLOUD od DÁDY byla práce na 3 dny jen trvalo než jsme přišli na to, že jde o velblouda. Další říkanky jsem našla ale ZA HORAMA ZA DOLAMA začínají pohádky...Mařenka na lopatu sedla a pak skočila, Jeníček našel cestu...to jsou všechno slova co si pamatuje. Našla jsem toto ještě to má druhou sloku ale o perníkové chaloupce tam nic není a ona se vzteká, že to není ono. Netušíte oč jde?

Nenajdu někde texty co se dnes učí děti v MŠ? Prší prší, Holka modrooká a další co umím já i vnučka se jak tvrdí dneska nezpívá.

Dík za pomoc. Lída

Říkadlo Za horama

Za horama za dolama u čarovné zahrádky,

za horama za dolama začínají pohádky.

Za horama za dolama dáme těsto do dížky,

za horama za dolama tam se smaží koblížky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.13 18:12

Zdravím, Liduško, obávám se, že variant na Perníkovou chaloupku je tolik, že tuto konkrétní najdete stěží. Zkuste se přeptat přímo ve školce paní učitelky - to bych aspoň udělala já.

Ohledně inspirace se zkuste mrknout na www.predskolaci.cz enbo www.detskestranky.cz. Všechny školky mají sice poměrně podobný plán a schéma, ale písničky a básničky jsou zcela v režii učitelek. Já si hodně básniček vymýšlím, takže je rodiče ani nikde najít nemůžou. Dádu a velblouda pouštíme dětem také, a popravdě jsem se ještě nesetkala s tím, že by se ve školce nezpívaly klasiky jako Holka modrooká nebo prší, prší. Mám dojem, že Vás vnučka táhne na nudli;) Když se princezna tak vzteká, tak jí dejte úkol zjistit od paní učitelky, co je to za pohádku:) A možná si ještě bude připadat důležitá;).

doplněno 14.05.13 18:28:

To musí být prima domluva*smich* Prý umýt hrábě...*smich* Kouzelné!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.05.13 18:27

No jo Martino, když varianta jedné její říkanky je Srovnat hračky, umýt hrábě (odříká to celé ale je tam jak jsem našla umim hravě). Ale u toho Za horama za dolama cvičí a jako si sedají na lopatu. Chytrá je jak rádio ale mluví tak, že nerozumíš ani slovo.

Od: mowla*
Datum: 14.05.13 18:15

Tohle na mne ´vychrlil´ net - ale netuším, zda je to opravdu ´to ono´... ;)

Říkadlo Za horama

Za horama za dolama u čarovné zahrádky,
za horama za dolama začínají pohádky.
Za horama za dolama dáme těsto do dížky,
za horama za dolama tam se smaží koblížky.
Tak to byl jednou jeden domeček
a v tom domečku babička a dědeček.
Děda prosí babičku,
upeč mi pár koblížků.
A tak bábi míchá,vaří,
práce se jí dobře daří.
Těsto dala do dížky,
už se smaží koblížky.

doplněno 14.05.13 18:16:

Asi nezbude, než to na malou vyzkoušet... :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 14.05.13 20:00

Liduško:tady jsem našla nádherné,pročtěte,zda tam ta Vaše je,pokud nikoliv,tak se můžete alespoň s vnučkou inspirovati;)http://www.mslucnipolicka.cz/…ndex.php?str=co-se-ucime&id=6

doplněno 14.05.13 20:04:

To je taková krása,že bych se vrátila hned do školky zpět*smich**ua*

Datum: 14.05.13 22:04

Všem děkuji za snahu a toto je dnešní várka tak kdyby někdo znal, já jsem bezradná ale třeba se zítra doučí o slova víc a pak už to snad dohledáme, nebo nezbude než říct učitelce aby to sepsala. Mít vnučku je úžasné, to se naučíte tolik nových věcí, já snad i ten počítač díky její drezůře to děláš babičko špatně, to musíš takle, zvládnu:D.

1.. byla jedna holčička a ta měla bratříčka, pak si ruce podali a pěkně si popřáli ...u jednoho stolečku drželi se spolu ... dobré chutnání... děkujeme za přání

2.. plavala rybička za ní přišla želvička , takhle se drželi takhle se hádali ...

3.. Za horama za dolama začínají pohádky, Mařenka s Jeníčkem vydali se na cestu, bába na lopatu sedla a pak skočila...

4.. domů domů můžu se vrátit, domů domů můžu se vrátit...

5.. takhle letí orel, čáp se dívá pod ruku, žába skáče do vody... žbluňk

Datum: 15.05.13 07:52

Otázka Liduš mě vrátila o nějaký ten rok zpět, do školky, k "mým" dětem.

Při jídle děti přály /ve dvojicích - tzv. "služba"/:

Děti sedí u oběda, kos jim na okénko sedá.

Máme dobrou omáčku, nechceš taky, kosáčku?

Kdepak, já měl právě žížaličku v trávě

a teď letím ze strání přát vám DOBRÉ CHUTNÁNÍ.

Jinak jsme kromě klasických lidovek zpívali třeba:

1/ Přijel cirkus na náměstí, to se jen tak nepoštěstí, vezou v kleci pardála, má dva metry bezmála... /+ další sloky/.

2/ Jedou koně po výhoně, vezou z lesa dříví a ten kočí bičem točí, až je celý křivý.../+ další sloka/

3/ Starý medvěd vzdychá, že ho v tlamě píchá, že ho bolí v zubu díra, od bolesti už už zmírá a tak prosí lištičku, ať mu půjčí mastičku.../+ další sloka/

4/ Vstávej bratře, vstávej Kubo, pojedeme do města, pro mouku a pro kvasnice, pro kva pro kva pro kvasnice, pro rozinky do těsta.../+ další sloky/

5/ Smály se veverky na stromečku, že zajíc sedává na bobečku...atd.

A celá řada dalších písniček.

Z básniček jsem snad nejraději pracovala s knížkou F. Kábeleho: Brousek pro tvůj jazýček. Bylo tam plno jednoduchých básniček na písmena z abecedy. Děti se učily správné výslovnosti, určovaly nejčastěji obsažené písmenko.

Například na C: Na uliCi byly Cihly, u těch Cihel zedníCi, pokládali Cihlu k Cihle, na ně maltu po lžíCi.

Postavili z Cihel domy a v těch domech světniCe, tam, kde byly jenom Cihly, je teď Celá uliCe.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.