Je uvedený průměr dobrý?

Od: Datum: 13.05.13 21:15 odpovědí: 19 změna: 15.05.13 16:39

Dobrý den, mám za sebou 1. pololetí 8. třídy a můj průměr byl 1,6. Ch-2, Aj-1, M-3, Čj-2, Fg-1, Vo-1, D-2, Nj-2, Př-2, F-2, Z-2, Tv-1 ,Vv-1, Hv-1, Inf-1, Sp-1. Myslíte, že je to dobrý průměr? Na jaké školy by vyhovoval?

Toto popoletí budu mít nejhůř 1,7. Je 1,7 špatný průměr a znova na jaké školy by vyhovoval.

od 4-7 třídy jsem byl 3 roky v Chorvatsku, kde jsem se naučil výborně Anglicky v mezinárodní škole, vyhrál jsem okresní kolo v Aj. Olympiádě.

Takže myslíte, že by mě vzali na nějakou dobrou školu a jakou by jste doporučovali?

Děkuji prosím o stručné odpovědi :)


doplněno 19.05.13 15:11:

Baví mě cestování, jazyky, poznávání nových míst, ale samozřejmě mi záleží i na platu. Trojka z matiky je velmy zbytečná, prostě nepozornost při postupech, které učitelka tak hodnotí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 13.05.13 21:20

a co tě baví?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 21:30

Určitě nechci učňák, spíš něco k managmentu nebo k počítačům...nevadila by mi ani nějáká škola zaměřena na banky.

Datum: 13.05.13 21:34
avatar

Možná obchodní akademie? U nás měli i jednu třídu docela silně orientovanům k počítačům, studoval tam kamarád a letos už dělá bakalářské státnice z informatiky. Možná bys našel podobnou? :)

Tam by tento průměr myslím stačil. Vypilovat se to ale ještě určitě dá. ;)

doplněno 13.05.13 21:34:

Hlavně ta matika je v tomto zaměření důležitá.

doplněno 13.05.13 22:00:

Máš ho v poště. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 21:41

Můžes mi prosím poslat odkaz? Takže to není tak špatný průměr se kterým bych musel na učňák?:D

Datum: 14.05.13 18:57
Dík
Od: bonie*
Datum: 13.05.13 22:23

to nedělej, máš na zš 3 z matiky... budeš to dřít a budeš štastnej až budeš venku

s obchodkou toho moc nenaděláš

vyber si odbornou školu

na otázku, co tě baví, jsi neodpověděl... to je důležité

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 18:58
Baví mě počítače, cestování, zeměpis, dejepis
Datum: 13.05.13 22:05
avatar

Na dálku nikdo nedokáže posoudit, zda je uvedený průměr dobrý, protože tě nikdo z nás nezná.

Co je pro jednoho žáka výborný průměr (na hranici jeho možností), může být pro jiného žáka průměrem špatným (žák má předpoklady k lepšímu výsledku, ale kašle na to).

___ S uvedeným průměrem se pravděpodobně dostaneš na jakoukoliv střední školu (včetně gymnázia).

Zaměření školy nevybírej podle dosaženého průměru, ale podle toho, co tě zajímá, a jakým směrem se chceš do budoucna ubírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jabr
Datum: 14.05.13 02:19

Kluk a trojka z matiky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 14.05.13 09:16
avatar

trojka z matiky není nic moc. Jinak fakt dobrý. Tu matiku máš za flákajdu (tzv. z blbosti) nebo že tomu nerozumíš?

protože jestli matice nerozumíš, nechoď na žádnou průmyslovku - např. ani na obor IT - protože je tam opravdu hodně matematiky.

Můžeš jít např. na ekonomku (obchodní akademie nebo ekonomické lyceum) jestli by tě bavilo sedět pak někde v kanceláři.

nebo na hotelovku - tam bys využil zase ty jazyky, když ti jdou snadno...

strašně moc záleží na tom, co tě baví a co bys chtěl v životě dělat...

podívej se na www.atlasskolstvi.cz

a vyber si taky podle oblasti, kde žiješ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 18:49
Přiznámse,že tu matiku jsem odflakl jinak jí rozumím a i učitelky říkají, že mám na víc
Datum: 14.05.13 09:16
avatar

I když nemáš ty známky špatné a SŠ určitě zvládneš, nechápu jen, proč se tak strašně bojíš učňáku. Nejsou tam vůbec pitomci a když se někdo dobře vyučí a pak dobře dělá své řemeslo, je solidní k zákazníkům a nešidí je, možná by ses divil, jak je žádaný. Často je to lepší, než vystudovat třeba s odřenýma ušima a pak marně hledat práci. Nic proti dobrému řemeslníkovi nemám, neuč se lidi rozlišovat podle dosaženého vzdělání, ale podle toho co umí a jak si v životě vedou. Občas je dobrý učňák víc, než špatná škola.

Jak ti můžeme doporučit dobrou školu, když nevíme, co tě baví, co rád děláš, k čemu inklinuješ? Můj vnuk odmalička miluje vlaky a vláčky, teď končí osmičku, učí se dobře a jediná škola, kde by prý byl šťastný, je střední železniční v České Třebové. I když dráhy se neustále propadají do problémů, ruší se například funkce výpravčí, kluk nechce o ničem jiném ani slyšet.

Pokud jsi také zakousnutý do nějakého svého koníčka, máš snadný výběr. My to ale, bohužel nevíme, tak je těžké radit od cizích.

Jen se zeptám - Tvé předměty ve mně vzbudily zájem. Za mých mladých let byly některé zkratky jiné. Proto, prosím, co je to?

1/ Vo? /vopera, vopakování, volná hodina, voběd, nebo něco jiného? :D/

2/ Fg?

3/ Sp? To mi tak trochu připomíná "SPĚV". *smich* Ale když máte HV, tak to asi ten "spěv" nebude.

Co mi naopak chybí, je pracovní výchova, občanská výchova či branná výchova. Ale ta asi spadala do TV. PV a OV už dneska nemáte? Jo, a taky jsme měli ruštinu. Ale na tu se radši ani ptát nebudu! *ua* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nero33*
Datum: 14.05.13 10:43

Souhlasím s Baboujagou, než jít na obchodku, to radši učiliště. Obchodní akademie Tě nenaučí nic, s čím by jsi později mohl vytvářet nějaké hodnoty - když pominu účetnictví, kterým se sice dá slušně živit, ale ideál mladého člověka to asi nejni. Známky budeš mít podle toho, jak se naučíš poučky a fráze z ekonomiky, kterým stejně neporozumíš, popř. Ti budou k ničemu.

Banky. Až přijde opravdu velká krize, banky budou to poslední, co se udrží nad vodou, to mi věř, uplatnění ale vždycky najdou lidé, kteří vytvářejí HODNOTY! Lékaři, stavaři, strojaři, řemeslníci. Vyber si něco, co Tě bude bavit a zároveň o Tebe bude zájem. Psudoekonomů a pseudomanagerů se dnes chrlí tuny... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 18:56
Vo je výchova k občanství. Fg je finanční gramotnost. Sp je svět práce
Od: pekarekmilos
Datum: 14.05.13 17:37

ahoj,

pokud máš průměr takový, jaký máš, tak ti na rovinu říkám, že tě s otevřenou náručí vezmou takřka všechny školy, na které si jen vzpomeneš - jsou slabé ročníky, takže se kamkoli v pohodě dostaneš, místa ve školách je přehršel a každá škola chce získat co nejvíce studentů

trojka z matematiky opravdu není nic strašného, sám jsem měl před rokem ještě horší známky než ty a dostal jsem se na všechny školy, kam jsem podal přihlášku. Myslím, že se z tohohle hodně stresuješ a úplně zbytečně.

pokud umíš jazyky, tak jdi na hotelovou školu, tam jazyky užiješ, nebo na nějakou se zaměřením speciálně na jazyky

ekonomický obor a bankovnictví - nevím, pokud tě to baví, tak jistě můžeš. Dobrá zpráva je minimálně ta, že na těchto oborech jsou většinou samé holky - ale jenom kvůli nim tam nechoď a jinak hodně kluků na těchto oborech je dost podezřelých - přiznávám se, sám tento obor studuju a je nás ve třídě několik kluků a jinak samé holky, ale bohužel máme různé problémy se zdravím, takže proto jsme na tento obor šli. Teď já jen osobně doufám, že pak najdu nějakou práci, když mám problémy se zdravím a hodně věcí bohužel dělat nemůžu.

moje rada pro tebe - jak říkám, pokud je to opravdu tvůj sen, jednou pracovat jako ekonom, bankéř nebo v kanceláři, tak prosím. Ale pokud jsi zdravý(a to asi jsi, když chodíš na TV) a i manuálně zručný(máte jistě i pracovní vyučování a pokud ti to tam celkem jde), tak jdi opravdu spíše na nějaký ten učební obor. Za sebe ti říkám, že jsem podobný průměr ze základky jako ty a kdyby mi sloužilo to zdraví, tak se jdu opravdu vyučit - naše škola nabízí řadu stipendií, takže si můžeš dost přivydělat ke studium, pokud splníš nějaký průměr známek a docházku, jistě stipendia nabízí i jiné školy. Na obchodní akademii a na ekonomických oborech nedostaneš ani korunu, mluvím z vlastní zkušenosti.

Hodně škol pak nabízí po vyučení nástavbové obory - u nás třeba pak na 2 roky je nástavbové studium Podnikání a tam jsou velmi podobné obory jaké máme my na našem oboru. Takže pak máš víceméně to řemeslo(se kterým se dnes slušné uživíš) a ještě k tomu základy podnikání, takže můžeš začít podnikat a nebo třeba časem dělat i něco trochu ekonomického. A v záloze máš to řemeslo, kdyby si zde neuspěl.

Rozumím tomu, že hodně lidí bere řemeslo za něco méněcenného, ale to není pravda. Možná budeš mít trošku problém s mentalitou těch kluků na daném oboru, neboť se tam sejdou i průšviháři, kteří vyšli třeba už z osmičky a pokud jsi slušnější, je to horší, ale na druhou stranu za sebe ti říkám, že holky se mnohdy chovají hůře než kluci, takže opravdu záleží, do jakého kolektivu pak přijdeš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.05.13 18:54
O hotelovce jsem ještě nepřemýšlel, jaké to má uplatnění? Jinak na uučilišťe nechci právě kvůli sanči., že skončím ve špatném kolektivu. Jinak dík zá odpověď a přeji hodně štěstí se zdravím
Od: pekarekmilos
Datum: 15.05.13 16:39

ahoj, díky za přání, tobě přeji také vše dobré

u toho kolektivu - je to vážně individuální, opravdu. I na učebních oborech jsou lidi, se kterými se dá rozumně bavit, je tam i více kluků, se kterými by sis třeba rozuměl

i na ekonomickém oboru měla naše škola třídu, převážně z holek, které se vůbec neuměly chovat, byly pořád sprosté, kouřily atd. a učitelé opravdu říkali "zlatí učni - zedníci". V obou případech může hrozit šikana a podobně. Podle toho se zase až tak neorientuj. Zase si pamatuju, co přišla dalších na ekonomický obor, tak tam to bylo v pohodě a bez problémů celkem. Takže je to opravdu o lidech samotných, vždycky je lepší, když na tu školu jdeš s někým známým - spolužákem a tak, abys měl záchytný bod

no a hotelovou školu ti doporučuju kvůli těm jazykům. Ty jazyky jsou tam opravdu posíleny, myslím, že tam máš minimálně 2, spíše bych typoval tři, a uplatnění je jasné - můžeš pracovat třeba na recepci na hotelu, přijímat klienty ze zahraničí a podobně. Dost možná bys pak mohl dělat i nějakého průvodce v cizím jazyce a podobně. Osobní zkušenost bohužel nemám. Ale ty jazyky bys tam opravdu využil, když ti tak jdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katykaty*
Datum: 14.05.13 19:40

Ahoj chtěla jsem ti říct , že si myslím , že máš moc pěklný průměr já mám podobný 1.8 :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 21:07

tak dík, přeji hodně stěstí

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.