IT nebo Strojírenství?

Od: Datum: 13.05.13 20:48 odpovědí: 5 změna: 14.05.13 01:17

Dobrý den , měl bych na Vás prosbu ohledně zaměření v oboru. Navštěvuji druhým rokem Technické lyceum a od třetího ročníku máme možnost mezi zaměřením IT konkrétně (Programování DTP a multimédia) a Strojírenstvím (Techn. mechanika Stroj. technologie Stavba a provoz strojů) . Můj dotaz na Vás je ,které zaměření je podle Vás lukrativnější do budoucna a v kterým je vetší možnost uplatnění? Vím ,že je hlavní ,aby mě ten daný předmět bavil ,ale přeci jenom bych chtěl znát názor a radu i ostatních.(Nejlépe ty co s těmito obory mají něco společného)

Děkuji..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 13.05.13 20:54

můj syn řešil ten samý problém, původně na tu školu šel s tím, že bude u IT, ale v průběhu školy si to rozmyslel a šel na druh směr a to je strojírenství.

Když jsem chtěla vědět proč, tak mi řekl, že IT je moderní, že x let se tam cpe kde kdo a že IT se středoškolským vzděláním je přebytek - neuvažoval o tom, že by v tomto směru studoval dál.

Jeho další důvod byl práce v oboru... ve strojírenství má víc uplatnění, je více volnch míst, ale je třeba mít aspoň nějakou praxi - tu sbírá o volnech a praxi.

Další důvod byl, že po strojírenském oboru může na jakoukoli technicky i elektro zaměřenou vš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 21:07
avatar

Můj přítel dělá strojařinu a co tak sondoval, tak opravdu větší uplatnění mají strojaři, je jich méně. Na VŠ je berou bez přijímacího řízení a studenty "vyfiltrují" až během studia. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 13.05.13 21:17

Technické lyceum je zřejmě zjednodušená průmyslovka, ale bez odborných předmětů, takže zaměstnavatelé si asi jako specialisty na IT budou hledat průmyslováky. Specializace na Desk Top Publishing a multimédia by mohla být zajímavá, pokud máte představu a reálnou možnost uplatnění. Strojírenství se potýká s nedostatkem kvalifikovaných techniků i dělníků, možná by to podle vašeho zájmu mohlo být zajímavé i když ne třeba přímo v konstrukci, ale třeba při programování, obsluze a údržbě počítačově řízených (NC) strojů, automatů a dalších zařízení. Zajímavá možnost volby obou specializací. Hlavně se snažte o kvalitní jazykové vzdělání v mateřském jazyce i v odborném názvosloví a práci s texty a domluvu při pracovních činnostech a pobytu v cizině v angličtině a němčině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 22:43
avatar

Kdybych se dneska rozhodoval, rozhodně bych šel na strojírenství nebo stavařinu (možná i na automechanika, protože mě to baví). V IT je ohromný přetlak a míst ubývá, protože se plno věcí outsourcuje třeba do Indie a všude je to samý cloud. To ve strojírenství tolik nejde. Taky je ve strojírenství nějaká naděje, že člověk bude něco hmatatelného tvořit, stejně jako ve stavařině.

Kdo není špičkový IT specialista, dělá buď v oboru za pár kaček nebo mimo obor. Těch pár specialistů si sice vydělá slušně, ale jistotu do budoucna taky nemají, stačí jen trochu zaspat a končí. To třeba u takového doktora nehrozí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paw®
Datum: 14.05.13 01:17
Paradoxni je, ze se to da skloubit jedno s druhym. Vystoval strojarinu (konstrukter) a u ni I zustal, ale delam ted strojarskeho vypoctare, coz v podstate znamena programator . Takze moje rada zni - strojarinu.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.