Nejkvalitnější voda? Hory. Proč?

Od: Datum: 13.05.13 17:53 odpovědí: 7 změna: 14.05.13 21:53

Prosím poradte. Mám dotázek, proč je nejkvalitnější voda právě na horách? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 17:55

Já by řekla, že to souvisí s tím, že je blízko pramene, takže nestihne nabrat různé chemické hnusy ze země, kterou pak protéká. Ale možná to bude věděčtější důvod. *smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.05.13 17:59

urcite to je tak , ciste okolni prostredi a kratka vzdalenost od pramene

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.05.13 18:22

Kvalita vody,obzvláště pitné,je dost široký pojem.I na horských prameništích se nachází ve vodě mnoho chemických látek,které kvalitu zhoršují.Pro skutečně dobrou pitnou vodu se musí najít prameniště buď hlubinné,jako třeba v Mariánských lázních,nebo Luhačovicích,ale i tady se nachází mnoho pramenů,které se dlouhodobě k pití nehodí.To jsou vody minerální.Na druhé straně v horách se často ve vodě nachází huminové kyseliny,které mohou citlivý organizmus také poškodit.

Proto pro Prahu a velkou část středních Čech bylo zvoleno jako zdroj vody povodí řeky Želivky,kde se shromažďuje voda velmi dobré kvality.Ovšem dočistit se ve vodárenských zařízeních stejně musí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.13 09:35

A to je ten rozdil mezi vodou z kohoutku a vodou z pramene z hor. Ta se docistovat ve vodarenskych zarizeni nemusi a ani nesmi. A je chutnejsi, lepsi, zdravejsi.

Datum: 14.05.13 21:53

To jsem se snažil říci.Neznamená,když je horský pramen,že je bez těžkých kovů,nebo bez dusičnanů,nebo bez organických látek.Nebo bakterií.Já byl svědkem úsměvné historky.Na Šumavě mám chalupu a okolo je řada samot,u nichž jsou studánky s horskou vodou.Na stráni,z pramenů stéká potůček,který svádí přepady z různých těchto pramenů.U naší chalupy je tento odpad veden pod kadibudku,a pak dále do bahnité louky.Jaké bylo překvapení,když na stráni u potůčku si dvě Pražandy nabíraly z našeho potůčku jiskrně čistou vodičku a pochutnávaly si na ni,netuše,že nejprve musela protéct kadibudkou.

JABRAKA

Datum: 13.05.13 20:10

Nejkvalitnější voda je prý z ledovců.

Od: buss®
Datum: 14.05.13 11:16

No to bych ale mohl pít hned dešťovku. Tak jde spíše o to, čím ta voda projde. Průmyslového tam mimo spadu asi nic nebude, mimo přírodních škodlivin.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.