Nedodržení slohového postupu - rady

Od: Datum: 03.05.13 17:15 odpovědí: 13 změna: 05.05.13 10:58

Ahoj chtěla bych se zeptat.. dneska jsem napsala slohovou práci - úvahu. Zadání znělo: úvahový text o vlivu bulvárního tisku na veřejné mínění .. ale já blbec jsem tam o veřejnosti vůbec nemluvila..mluvila jsem všeobecně o bulváru, o tom, jak to pro slavné osobnosti nemůže být příjemné, jaké typy bulváru jsou a jedna z otázek, kterou jsem si položila, jestli můžeme fotkám a příběhům od bulváru věřit.. protože je technologie vyspělá, tak se fotky můžou různě upravovat, takže já bulváru určitě nevěřim.. myslim si, že jsem nesplnila zadání a tak si slohovku zopakuju.. Doufám v kladné a utěšovací odpovědi! :-D ale asi vim, že moc šance nemám. Předem děkuju za odpovědi!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kachne93
Datum: 03.05.13 18:11

Ahoj, já dneska psala přesně to, co ty :D... Uprostřed slohu jsem se zabrzdila a zjístila, že tam o veřejnosti vůbec nepíšu a už vůbec ne o tom jak bulvár řešit... Takže jsem to tam nějak potom nenápadně vložila ale taky sem si to moc nedávala :( Já si myslím, že to zvládnem... Přece jenom jsme o bulváru psali...:D... A navíc se to opravuje ve škole tak tu 4ku aspoň si zasloužíme :D ;) Držím palce určitě ti to dají :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 18:14
avatar

Podle toho, co bylo loni, opravdu musíš zmínit vše, co se píše v zadání. Já loni psal cosi o palačinkách a měl být zmíněn jak sladký, tak slaný způsob. Ti co na jeden zapomněli, bohužel museli opakovat.

doplněno 03.05.13 18:19:

slohovky se opravovaly na školách i loni. tedy byly poslány do Cermatu a odtud do náhodných škol "opravujícím" učitelům. Po ohodnocení byly poslány zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kachne93
Datum: 03.05.13 18:16

Minulej rok to byl ale ultra hardcore... Propadlo na tom strašně moc lidí protože to opravoval cermat... Letos, když se to opravuje ve školách to bude snad lepší... SNAD

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kachne93
Datum: 03.05.13 18:24

Jistě ale letos to opravuje škola na které studuješ... Takže tvoje češtinářka, která tě 4 roky zná a ví jak slohovky zvládáš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petkastastlivka
Datum: 04.05.13 11:40

no já zase slyšela, že ty naše slohové práce se scanují a posílají do cermatu.. je jasný, že oni to tam hodnotit nebudou, ale zřejmě nějakou posudek si myslim, že pošlou.. Navíc já mám na češtinu učitelku, který je jedno, jestli projdeš nebo ne.. Takže jsem se už nějak smířila s tím, že si to napíšu ještě jednou v září. Myslela jsem si, že u maturity můžu pokazit všechno.. jen slohovkou jsem si byla jistá, že nepodělám, když jsem z nich měla jedničky nebo dvojky.. Jo, přepočítala jsem se :-D

Od: sona*
Datum: 04.05.13 10:51

Ahoj ja sem psala přesně to samé. začala jsem tím že sem vyjmenovala bulvarni noviny a pak sem rozebirala to co pisou a co si o tom mysli lide zdalo se mi ze sem taky mimo tema tak sem nakonec napsala takovy dlouhy zaver o tom jaky to ma teda vliv na verejnost a ze to lide stejne budou cist a tak a mam taky strach ze to nedam :( ale tak snad aspon na tu 4

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petkastastlivka
Datum: 04.05.13 11:36

hele, jestli ses o tom vlivu zmínila, tak se myslim ničeho bát nemusíš ;) horší to mám je, když jsem se o tom vůbec nezmínila.. ty to nejhůř na tu 4 dáš s přehledem

Od: sona*
Datum: 04.05.13 13:37

Diky v to doufam doma by nebyli nadseni kdybych musela v zari

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 04.05.13 14:15
avatar

Uvaha o vlivu na verejne mineni.

Pokud je slohovka o vyjmenovani bulvarnich novin a o tom, cim se bulvar zabyva, tak asi smula.

Kde nic neni, ani cert nebere...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gerhi
Datum: 04.05.13 14:22

Myslím, že jsem na tom asi trochu podobně jako ty. Věnoval jsem se především otázce Co s bulvárem? - takže hlavně morálnímu aspektu věci, jestli by se měl bulvát zakázat jako nezákonná věc nebo ne a dospěl jsem k závěru, že je tak nesmírně populární, že s tim stejně nikdo nic nenadělá.

Tak nevim. Je to prostě spíš o veřejnym mínění o bulváru, než o tom, jak ho bulvár ovlivňuje. Plně to odpovídá názvu zadání, inspiroval jsem se výchozím textem, úvaha to taky určitě je. Těžko říct, jestli mi to projde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petkastastlivka
Datum: 04.05.13 18:56

přesně.. úvahu jsem dodržela, dodržela jsem taky název, ale prostě jsem tam nenapsala, jak ho vnímá veřejnost a jestli se jím třeba nechávají lidé ovlivňovat.. Doufám, že nám to projde. Ale velký šanci u mě si nedávám.

Od: sona*
Datum: 04.05.13 17:33

Vyjmenovani je asi jedna veta ne ze bych to nejak rozpitvavala to ne. Byl to jen uvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maki*
Datum: 05.05.13 10:58

Ahoj:) Taky jsem psala úvahu o bulváru a taky se bojím, že půjdu v září... Nejhorší je, že když se člověk drží vyloženě nadpisu, tak se tématem právě mine. A já jsem se pro úvahu rozhodla na poslední chvíli, takže už jsem byla vystresovaná, že mám málo času a nad obsahem už jsem asi tolik nepřemýšlela - byla jsem ráda, že jsem sesmolila přes 250 slov.

Každopádně jsem tam psala o tom, že existují lidé, co bulvár milují a lidé, co se mu vyhýbají a pak popisovala ty jednotlivé skupiny, jako např. sousedka co na bulvár nadává, co se tam zas píše a na to jsem položila otázku, proč ho tedy čte? Doufám že to vezmou aspoň tak, že jsem se tématem zabývala povrchově... pořád se spoléhám na to, že kritérium hodnocení za 1 bod zní: " Text se od zadaného tématu podstatně odklání a/nebo je téma zpracováno povrchně."

Jinak všem co uvažovali nad bulvárem držím palce :))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.