Propadám, jsem zoufalá

Od: Datum: 26.04.13 20:59 odpovědí: 4 změna: 05.06.14 16:51

Zdravím všechny. Je konec dubna a já propadám ze 2 předmětů. Chodím do druháku na obchodce. Momentálně vůbec nevím co dělat protože situace je trošku složitější.

Propadám ze zeměpisu. Učitel je dost svérázný člověk a nikdy nikomu nedal na vysvědčení 1 ani 2. Trojky dostávali opravdu "šprti". Vždycky sem to nějak uhrála na 4 ale tentokrát se mi to nějak nedaří. Jednu písemku budu dopisovat jenže on ty testy dělá tak, že prostě nevím ikdyž se naučím. Dává tam prostě jiné názvy apod..jinak tam mám dvě 5.

Pak z ekonomiky. Na pololetí sem měla čistou 1. Teď mi vychází čistá 5. Problém je, že tam nic neděláme. Akorát na konci pololetí. To sem zrovna chyběla a hned první hodinu po nemoci se mě na to zeptala. Samozřejmě 3x za 5. Od té doby nic neděláme, testy se u ní nepíšou - jen zkouší. Ale i kdyby začla zkoušet, tak nevím z čeho když nic neděláme. Učebnice nemáme, texty, skripta apod. taky ne. Prostě něco řekne a to si musíme pamatovat. Kyž jí o nějaké materiály požádáme, tak řekne ať si to najdem na internetu že tady není od toho, aby nám něco dávala.

A reparát se mi opravdu dělat nechce. To radši pujdu skočit pod vlak...Momentálně vůbec nevím co dělat :( těm 2 učitelům je jedno jestli se snažíte nebo chodíte do školy. Je zajímají známky...Učím se ale nepomáhá to. Je to takový začarovaný kruh..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 26.04.13 21:12

No a co ostatní? Těm to také nejde? Podívej se na váš klasifikační řád, co máš na jakou známku umět a pak si odpověz, znáš ho?
Pokud si myslíš, že učitel nic neučí, nemáte literaturu, tak si stěžuj. Zkouší se z toho, co se učí, co je v plánu na školní rok. Ale v době internetu se ti divím, tam najdeš i co v učebnici není... Znáš to - chtííít a umět si poradi!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xp
Datum: 27.04.13 00:11

Pod vlak rozhodně neskákej, dva prevíti zato nestojí. Když jsem chodila do školy, tak se hodnocení nesmělo lišit víc než o dva stupně v průběhu jed noho roku.To znamená, pokud měl žák v poletí za jedna, na konci roku mohl dostat nejhorší známku trojku. To už neplatí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.13 07:26
avatar

Přestaň tady vyhrožovat a začni se učit. Nestojí to za to zpoždění vlaku. *bzum*

Zeměpis se dokáže naučit každý. Je to naopak docela zajímavý předmět. Sama se ráda dívám na cestopisné dokumenty, čtu cestopisné knihy. Není to nic, kde bys potřebovala nějaké složité vzorce, souvislosti, logaritmy, integrály. Takže sednout a učit se.

Ta ekonomika je horší. Když jsi na obchodce, je to hlavní předmět. A jak by se¨s asi jednou uživila a vůbec hledala místo, když bys z tohoto předmětu nic neuměla. Škola je příprava na povolání. A co Ty budeš z toho umět? Není to v tom, prsit se jednou, že máš obchodní akademii, ale jde o to, co z toho studia Ti zůstalo v hlavě.

Nedávej vinu učitelům, ti jsou placeni za to, aby vás něco naučili. A když to nejde, dají špatnou známku, aby žáčka postrašili, povzbudili a on se do toho obul.

Myslím, že se jen vymlouváš - Učím se, ale nepomáhá to. Pokud by ses opravdu poctivě učila, něco v té hlavě zůstat musí, neříkej, že ne. Spíš bych řekla, že se neumíš učit. Co na to říkají rodiče?

Byla bych asi pro, přejít na nějaký učební obor, kde na Tebe budou kladeny nižší nároky. Když propadáš z ekonomiky, stejně bys asi někde v kanceláři mnoho štěstí nenadělala. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.14 16:51
avatar

Musíte kdo propadáte nandat to těm pětkám aby už se nevrátili a máte to v kapse chce to šprtat a šprtat*cteni* a ne hrát hry za počítačem a tloustnout, jak se říká trpjelivost přináší ovoce.*bum* *slunce* noa když to nevijde tak už se pak akorát modlit aby se nad vámi slitovali*modla* *plac*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.