Dá se naučit na maturitu za 3 týdny?

Od: Datum: 28.04.13 13:41 odpovědí: 9 změna: 30.04.13 10:46

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat, zda je v silách průměrného člověka (resp. člověka s průměrným prospěchem na výběrovém gymnáziu) naučit se 100 otázek k ústním maturitním zkouškám (50 angličtina, 30 výpočetka a 20 knížek z povinné četby) za 3 týdny? Za předpokladu, že ten člověk nic jiného ty 3 týdny nemusí dělat (a má dostatečnou vůli, aby ani nedělal a věnoval se jen studiu) a spí v průměru 8 hodin denně, těch 20 knížek má již přečtených, jen si musí zopakovat některé podrobnosti a v otázkách na reálie z angličtiny (zeměpis, dějepis, literatura) a v některých otázkách z informatiky může částečně improvizovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.13 13:49
avatar

Řekla bych, že ano. Já sama bych to nedala, po třech dnech nonstopu by se mi uvařil mozek, potřebuju se učit delší dobu po kratších intervalech, ale u průměrného člověka byto jít mělo. Spousta lidí to tak i praktikuje. Pokud teda nelpíte na samých jedničkách. *smich*

Každopádně je lepší se naučit všechny otázky průměrně, než se naučit některé výborně a jiné vůbec. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.13 15:13

Když to rozpočítáš, je to zhruba 5 otázek na den. To se mi nezdá tak hrozné :).

Zkus opravdu každý den zvládnout těch 5 otázek, pokud to půjde tak 6, ať máš pak čas ještě na opakování, případně nějakou tu rezervu ;). A raději než v kuse se učit 5 otázek, bych volila vždy krátkou pauzu po každé otázce, mozek musí i odpočívat ;). A večer bych si možná ještě ty naučené otázky vždycky jen v rychlosti prošla.

Přeji hodně zdaru při učení :) a úspěšnou maturitu ;).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.13 17:45

Upřímně v to doufám :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 06:56
avatar

To,co jsi zanedbal v minulých čtyřech letech,se nedá naučit za týden.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 08:23
avatar

Proč ne? Například v Plzni se ještě nedávno dala celá látka vysoké školy naučit za 1/4 roku. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 30.04.13 08:29

Naučit ne, pouze zopakovat, látku oživit. Čtyři roky na gymnáziu s průměrným prospěchem - něco si přece musíte pamatovat.

V každém případě je dobré z každé otázky se naučit alespoň část. Nejhorší je umět 2/3 otázek perfektně a zbytek vůbec . Zákon schválnosti funguje i u maturity. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.04.13 09:16

Pro člověka s průměrným prospěchem po celé studium by to neměl být velký problém. Jedná se jen o zopakování probírané látky za ty čtyři roky, takže jen oživíš mozkové závity. Já se učil jen o svaťáku a odmaturoval jsem bez problémů. A po dobu studia jsem byl průměrný, možná mírně podprůměrný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jklk
Datum: 30.04.13 10:44

Za 3 týdny se to dá naučit i z nuly, u tebe ale předpokládám jen osvěžení už probraného - pokud jsi chodil do školy tak to v té hlavě máš. Uč se tak, aby jsi z každé otázky uměl aspoň část (tj. základní info na kterém jde stavět improvozace), pokud některou otázku nebudeš umět vůbec tak si jí tutově vytáhneš a budeš stát jak tvrdý Y, to se pak těžko pomáhá abys prošel... U mně funguje zatrhat si důležité info, napsat si tahák a občas si nahlas přečíst celou otázku. Intenzivně se učit týden předem a poslední dva dny si dát oraz, nejlíp vypadnout někam na výlet. Ale každému sedí jiný způsob učení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.13 10:46

pokud se to nehodlaš učit nazpamět tak pohoda.. pokud se to chceš učit detajlně tak se z toho posereš... já se to neučil ani tyden a bylo to stylem že jsem si ty otazky tak 2x pročetl.. ale ty díla do češtiny a hlavně povinou četbu není na škodu umět... to můžu říct z vlastní zkušenosti :D :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.