Zahradnicka skola - udelala jsem dobre?

Od: Datum: 26.04.13 18:05 odpovědí: 6 změna: 27.04.13 15:44
Dobry den jdu na zahradnickou skolu ale nevim zda jsem udelala dobre...bojim se toho aby me to bavilo...mate nekdo skusenost...?Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.13 18:28
avatar

Ahoj, to ti nikdo neřekne, nejsme vědmy. To zjistíš časem, zda tě to bude bavit, ale asi máš k zahradničení a pěstování kytiček nějaký vztah, když ses na tu školu přihlásila, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kareljeden
Datum: 26.04.13 18:32

Mám zkušenost. To je taková zapeklitá věc toto. Nejhorší je takový ten vnitřní úzkostlivý tyran,který,když už se konečně rozhodnete,vám říká: "Možná by bývalo bylo lepší toto a nebo toto,než to co sis vybrala". To je cesta do ...pekel?...do pryč(jo to je lepší :) ) Jste mladá,ale po čase zjistíte,že před tím co musíte vyřešit (určité životní problémy a lekce..) neutečete ať jdete kamkoliv(pořád to jde s Vámi) a že se člověk dokáže vlastně nadchnout pro jakoukoliv práci.Když mi bylo jako Vám, míval jsem takový zápisník s různými slavnými citáty slavných lidí.Např.: Per aspera ad astra (Přes překážky ke hvězdám).To býval můj oblíbený. *smich* Pamatuji si na jeden,který mi přišel strašně obyčejný tehdy: " Tajemství úspěchu v životě není dělat to,co se nám líbí,ale nalézt zalíbení v tom co děláme." (T.A. Edison) Až teď po 40cítce ho chápu.

Když do toho dáte ze sebe(a to je u všech projektů,ať je to škola,vlastní firma,vlastní umělecké dílo,vztahy atd...atd...,bude Vás to bavit,protože uvidíte,že to má nějaký vývoj a budou Vás těšit Vaše výsledky.Přál bych Vám to zažít.Pokud budete pasivní,jak je naprosto běžné u drtivé většiny lidí,a budete jen čekat co z veční příjde (znáte to o pčených holubech...;) ),čekat zda Vás to pobaví či ne,budete zklamaná.Musíte to stále "krmit" vlastní aktivitou,vlastními nápady,vlastní prací...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 26.04.13 20:09
Pokud nemáš k zahradě a rostlinám vztah tak nevím. Mě by to určitě bavilo, vím ale že rád na zahradě pracuji.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.04.13 21:17

A kdo jiný mimo tebe to má vědět? Co by jsi řekla, kdyby tě rodiče na nějakou školu donutili? V každé práci se dá vyniknout a být nejlepší. Jen chtíít!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.13 22:03
avatar

Zahradnická škola je dobrá z toho důvodu, že rostliny porostou pořád a nikdo nechce mít u domu poušť. V této oblasti se dá i slušně podnikat, stát se třeba zahradním architektem, tvořit zahrady v různých stylech a udržovat je.

Starat se o rostliny není úplně jednoduché. Mě třeba práce na zahradě baví, ale nemám asi znalosti, takže místo klasických slunečnic a kukuřic jsem vypěstoval jejich trpasličí varianty vysoké tak půl metrui když jsem je poctivě zaléval :) Jinak ale samozřejmě záleží na Tobě co chceš dělat. Vyzkoušíš to na té škole a pokud to prostě nepůjde, asi nebude problém po prváku třeba přejít jinam. Záležet asi bude taky hodně na učitelích, prostředí, kolektivu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.13 15:44
avatar

Záleží na mnoha aspektech. Jaký vztah k máš k rostlinám, jak jsi manuálně šikovná /součástí školy jsou i různé suché vazby, dušičkové věnečky, svatební či smuteční kytice a jiné. Také na tom, jací budou spolužáci, jaký přístup k vám budou mít učitelé.

Znám 2 absolventky této školy.

První si školu velice chálila, byla moc šikovná. Po škole začala pracovat v zahradnictví. Na jaře mi uvázala kytku na kremaci z obyčejných žlurých a bílých narcisů, nebylo to vůbec drahé, právě kvetly venku a tak krásně to udělala, že se mi ani věřit nechtělo. Prostě si dobře zvolila a je ve své práci spokojená.

Druhá vystudovala, nevím proč, hlíny se štítila, že byla špinavá, žížaly se bála. Byla sama taková skleníková kytička. Proto uvítala, když po zahradnické škole mohla pracovat ve veřejné knihovně. Pracuje tam dodnes, i když už má asi 5 let být v důchodu. Nikdo ji nemůže vystrnadit.

Takže opravdu záleží jen na Tobě, jak ráda pracuješ na zahradě, jak umíš upravit kytku ve váze apod. Přeji Ti, aby sis dobře vybrala a byla v práci spokojená. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.