Ukončení docházky

Od: Datum: 24.04.13 21:06 odpovědí: 7 změna: 25.04.13 10:42

Dobrý den, chci se zeptat, když studuji na střední škole A a od září budu nastupovat na sš B musím na sš A napsat nějaky dopis o ukončení nebo někam zažádat nebo stači tam prostě v září nepřijít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.13 21:13
avatar

Pokud máš v ruce papír, že jsi přijatý/do školy B, byla by minimálně slušnost donést jej řediteli a oznámit mu skutečnost přestupu. Ředitel školy A musí do pěti prac. dnů (ode dne, kdy se o přestupu dozvěděl) odeslat do školy B tvoji dokumentaci.

doplněno 25.04.13 10:20:

"ale v mém případě se nejedna o přestup, ale pouze o nástup na sš B ze sš A".

Ano, je to tedy regulérní přestup. Nová škola by měla mít tvoji dokumentaci ještě před začátkem školního roku, tudíž by bylo opravdu dobré to řediteli školy A oznámit. A rodiče to s tebou neřeší, nebo co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 21:19

,,Ředitel školy A musí do pěti prac. dnů (ode dne, kdy se o přestupu dozvěděl) odeslat do školy B tvoji dokumentaci."To se ale děla pouze v případě, že nastoupím na školu B ze školy A ještě v průběhu toho školního roku, nebo ne?

doplněno 24.04.13 21:22:

resp. to se dělá pouze v případě přestupu během roku, ale v mém případě se nejedna o přestup, ale pouze o nástup na sš B ze sš A

Od: laybor*
Datum: 24.04.13 21:21

Nezletilý žák, který chce přestoupit na jinou školu, musí tak učinit se souhlasem svého zákonného zástupce. Při přestupu se vychází ze zákona č. 561/2004 Sb. § 66:

(2) V průběhu středního vzdělávání se žákovi umožňuje přestup do jiné střední školy, změna oboru vzdělání, přerušení vzdělávání, opakování ročníku a uznání předchozího vzdělání podle § 70, a to na základě písemné žádosti. Součástí žádosti zákonného zástupce nezletilého žáka je souhlas žáka.

(3) Ředitel školy může žákovi povolit změnu oboru vzdělání. V rámci rozhodování o změně oboru vzdělání může ředitel školy stanovit rozdílovou zkoušku a určit její obsah, rozsah, termín a kritéria jejího hodnocení.

(4) O přestupu žáka střední školy do jiné střední školy rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí. V rámci rozhodování o přestupu žáka, zejména pokud má při přestupu dojít ke změně oboru vzdělání, může ředitel školystanovit rozdílovou zkoušku a určit její obsah, rozsah, termín a kritéria jejího hodnocení. Žák přestává být žákem školy, z níž přestoupil, dnem předcházejícím dni přijetí na jinou školu. O přijetí žáka informuje ředitel školy bez zbytečného odkladu ředitele školy, z níž žák přestoupil. Ředitel školy, z níž žák přestupuje, zašle do pěti pracovních dnů poté, co se dozvěděl o přijetí žáka na jinou školu, řediteli této školy kopii dokumentace žáka ze školní matriky.

doplněno 24.04.13 21:33:

I když nastupuješ znovu do 1 ročníku jde o přestup.

Sekretariát souč.školy ti dá vystupní papíry .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.13 21:24

Ano, ale je rozdil přestup a nástup na jinou sš nebo ne?

Myslím, že přestup je myšlen ja buď jako přestup např v unoru jsem na škole A a v březnu přestoupím na školu B a nebo dokončím ročník na škole A a do2 ročníku nastoupím na školu B, ale já nastoupím další rok do školy B se žáky, kteří jdou ze základní školy.

Datum: 24.04.13 22:54
avatar

Ale to je přeci pořád přestup! Kdybys šel/šla z jedné základky na druhou, také by to byl přestup, ne? Nástup je pouze v případě, že nastupuješ do jiného "stádia" vzdělání - znáš to, školka, základka, střední, výška. Nástup je základka -> střední. Ale základka -> základka, střední -> střední, to jsou přestupy. A ředitel školy A to musí rozhodně vědět. Nemůžeš si s tou školou zacházet, jak se ti zachce ;). Trošku mi v Tvém psaní chybí autorita vůči těm školám a řediteli...

Navíc, není to trochu jedno, jestli je to nástup, nebo přestup? Prostě o tom musí vědět ředitel školy A, ředitel školy B a ideálně i Tví rodiče :D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.13 00:06

Tak si to uvedem na pravou míru *smich*

Přestup a nástup do vyššího ročníku je v podstatě totéž, rozdíl je pouze v dokumentaci. U přestupu uchazeč předkládá v nové škole pouze žádost o přestup, u nového nástupu přihlášku a případná vysvědčení z předchozích škol.

Samozřejmě je slušnost na starou školu poslat alespoň mailovou správu. Pokud se jedná o soukromou školu se školným, může být evidováno Vaše studium jako neukončené a škola může požadovat školné + penále.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barb*
Datum: 25.04.13 10:42

U nás na to třeba máme přímo formulář a pak ti pošlou dopis,ve kterém ukončují tvoje studium na té škole. Zkus se třeba poptat u sekretářky,myslím že tam něco takového určitě budete mít taky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.