Limit pro studium SŠ?

Od: Datum: 23.04.13 20:28 odpovědí: 7 změna: 24.04.13 00:31

Dobrý den.

Je nějaká věková hranice do kdy lze studovat SŠ?

Příští rok mi bude 22 let, ale chci změnit úplně obor a studovat zvolený obor v denním studiu na SŠ.

Tuším, že to je do 26 let, jak by to bylo v případě přesahu těch dvou měsíců před dokončneím 4-letého oboru(narozen jsem v dubnu).Je potřea to pak nějak doplácet a lze to vůbec?

Na koho s emohu obrátit, aby mi podal informace.Krajský úřad?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 21:48

Pokud Vás daná škola přijme, není poblém. Pouze si budete muset poslední dva měsíce studia hradit sociální a zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okk
Datum: 23.04.13 21:54

Víte to na 100%? A kolik činí to sociální a zdravotní?

Od: buss
Datum: 23.04.13 22:19

Tož se podívej do školského zákona a máš to černé na bílém do kolika let a do ZP a SP..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 24.04.13 00:31

A taky se to chce nějak živit. Pokud rodiče jsou ochotni tak není co řešit. Pokuď ochotni nebudou tak se holt budeš muset postarat sám o sebe. Na nějaké soudní výživné zapomeň.

Většinou si každý doplňuje vzdělání večerně či dálkově.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 22:46
avatar

Žádný limit neexistuje, SŠ klidně můžete studovat až do smrti.

Hranice 26 let se nevztahuje ke střední ani k vysoké škole. Do 26 let se student považuje za nezaopatřené dítě (student v doktorandském studiu až do 28 let).

Pokud byste v průběhu studia přestal být nezaopatřeným dítětem (překročil byste 26 let), musel byste si sám hradit zdravotní pojištění.

Ovšem až od měsíce následujícího po dovršení 26 let, a to jen tehdy, pokud byste ještě celý měsíc nebyl nikde zaměstnán ani evidován na úřadu práce maturitní ročník končí maturitou (dost často už v květnu).

Sociální pojištění je povinné pouze pro zaměstnance a OSVČ. K platbě sociálního pojištění se nikdo nemůže přihlásit dobrovolně. Dobrovolně byste se mohl přihlásit pouze k důchodovému pojištění.

___ Jediným limitem podle mne je vedení konkrétní střední školy. O přijetí k dennímu studiu rozhoduje ředitel/ka školy.

doplněno 23.04.13 22:47:

V letošním roce činí zdravotní pojištění OBZP 1.080 Kč, ovšem za 4 roky to může být více (pokud se zvýší minimální mzda).

doplněno 24.04.13 01:56:

Reakce na Okk (23. dubna ve 22.50):

Ne, věk by neměl být důvodem nepřijetí. Záleží na tom, jak se umístíte v přijímacím řízení.

Pouze pokud by škola měla plný stav, mohl by ředitel v případě stejných výsledků dát přednost mladšímu uchazeči (se staršími studenty nemívají SŠ v denním studiu moc dobré zkušenosti).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okk
Datum: 23.04.13 22:50

To znamená, že každý ředitel SŠ může zamítnout přijetí kvůli věku nebo jak to je? Já jsem letos dělal přijímačky, ale bohužel mi to o pár bodů uteklo a jsem pod čarou.Pokud nevyjde odvolání, myslíte, že když ředitel nyní povolil studium, že už dejme tomu rok navíc nebude vůči studiu na obtíž z jeho pohledu?

Datum: 24.04.13 00:13

Rozhodující je splnění kritérií pro přijetí, ve Vašem případě složení přijímacích zkoušek. V případě nepřijetí zvážit možnost jiného oboru na jiné škole a poté požádat o přestup, v prvních měsících vždy někdo odpadne a třeba Vám ředitel vyhoví.

Řešit poslední dva měsíce svého studia nemá v tuto chvíli smysl. Ve druhém pololetí můžete požádat o individuál, navíc klasifikace se uzavírá v posledním ročníku již na konci dubna.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.