Nealko pivo vs škola

Od: Datum: 22.04.13 19:31 odpovědí: 9 změna: 24.04.13 14:26

Dnes byl den země a šli jsme ven. bylo horko a tak jsme si většina kluků ve třídě koupili v restauraci neallko pivo. Učitelka si toho všimla a říkala, že si o tom promluvíme. Co nám za to hrozí? (jestli vůbec něco, když je to "nealkoholický nápoj")

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.13 19:36
avatar

A kolik vám je? Děti do restarace bez doprovodu nepatří a p. učitelce jste měli hned říci, že je to nealko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 22.04.13 19:47

Prodej nealkoholického piva mladistvým není zakázán. Mnozí z nich by ho proto nejraději popíjeli v letních vedrech i na chodbách škol během přestávek.

Navíc mimo školu?

Legislativa to neupravuje, problém by měli řešit školy úpravou školních řádů.

doplněno 22.04.13 19:48:

Hrozit by vám nemělo nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 17:45

Dotaz jsem pochopil tak, že to zřejmě mimo školu nebylo. Pravděpodobně se dotyčný se spolužáky a učitelkou vydali na procházku, tzn. ve škole stále jsou a platí stejná pravidla. Pokud by popíjeli mimo školu po ukončení vyučování, učitelka s tím nic nezmůže.

Nevím, ale když já si chtěl někdy kupovat nealko pivo, tak po mně vždy chtěli občanku, takže to asi zakázané je...

Souhlasím s tím, že je to záležitost školního řádu, podle toho by se měl dotyčný řídit.

Kefír asi trochu alkoholu skutečně obsahuje, ale na etiketě kefírů žádné informace o obsahu alkoholu nejsou, kdežto na nealko pivech ano, což je trošku divné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: berta*
Datum: 22.04.13 20:02

Asi jde o to, že pivo, i když nealko, prostě NENÍ nápoj pro děti.

A i Nealko pivo alkohol obsahuje. Cca asi jen půl %, ale obsahuje a pro děti není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.13 20:18
avatar

půl procenta alkoholu obsahuje i běžný kefír.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 08:20
avatar

Já si myslím totéž co Berta. Je to první krůček k alkoholu. Čím později dětem chuť piva zachutná, tím lépe. Děti nejsou žádní chudáčci, kteří nemají dost věcí k jídlu a k pití na výběr a jsou odkázání na vodu ze studny, kterou si sami napumpují. Mají nesmírné množství veškerých nápojů a potravin. *hej* Nechci se utápět v diskuzi o cukru v limonádách, množství alkoholu a zdravějším nápoji, o zakázaném krajíci, ale znovu říkám: Čím později si dítě chuť piva oblíbí, tím lépe. Nejlépe, až to bude mít v hlavě srovnané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 11:46
avatar

No uplne zcela nesouhlasim. Jako dite sem k pivu nemel vubec zadny vztah. Co sem ochutnal s otcem, to mi stacilo a tvrdil sem ze nikdy nebudu pivo pit. My vrstevnici si kupovali lahvace i na zakladni skole. V 16,17 nebylo nic neobvykleho ze se chodilo i na pivo. Ja to ovsem vydrzel. Az do nejakych 19 let, kdy to proste prislo tak nejak samo, a dneska poznam dobre pivo od spatneho.

A kdyz se zadari, tak nevypiju jen jedno, dve, verte ze jich je nekolikanasobne vice. A to jich vypiju i vice nez ti my vrstevnici, co popijeli pivo i ve skole. Kdo ma tedy blize k alkoholismu. Ja, nebo ti spoluzaci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 17:58
avatar

Je fuk, jestli má půl procenta alkoholu, nebo ne.

Do školy je to prostě nevhodné a když musíte nutně provokovat, tak se pak nedivte. Nebo vám přijde úplně normální nosit si do školy pivo?

Jsem ze střední nějakých 7 let, ale svého času si donést na hodinu pivo, tak mě učitel vyfackuje i s tím pivem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: barb*
Datum: 24.04.13 14:26

Nealko pivo? Pokud vám ho prodali,je to jejich blbost. A pokud u toho učitelka byla,tak taky její. Má vás hlídat,ještě bych vynadala já jí *smich* Jinak nealko pivo se úplně běžně prodává v automatech,takže každému může být jedno,co piješ. Pokud vás nezastavila nebo vám nedala dýchnout,tak vám nemá co dokázat. Navíc dokázat se něco dá až od 0,25 promile,což nadýcháš tak bezprostředně po vypití desítky. Je to asi taková hloupost jako řešit,jestli by děcka měly pít energiťáky. Nic jim do toho není,a když ti to prodají,může jim to být jedno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.