Jak se výrazně zlepšit v němčině?

Od: Datum: 22.04.13 17:04 odpovědí: 4 změna: 24.04.13 12:54

Zdravím všechny,
Mám takový problém. V současnosti se němčinu učím čtvrtým rokem (jsem v pokročilé skupině v prváku na gymplu) a jsem cca na úrovni A2. Ve škole nijak neexceluju (mám dvojku). Na vysokou bych chtěl jít do Švýcarska popř. max. do Rakouska (protože u nás žádná kvalitní VŠ neexistuje). Bohužel jsem zjistil, že všechny VŠ ve Švýcarsku požadují úroveň němčiny na C1 (max. B2 - 2). Chtěl bych studovat v oboru farmacie (v chemii hodně vynikám a baví mě). Bohužel nevím, jak bych se měl za 3 roky zlepšit o 3 úrovně v jazyce. Poradíte? Nebo to nejde? Jazykový kurz nebo prázdninový výjezd do zahraničí, připadá v úvahu (o peníze nouzi nemáme). Moc všem díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.13 17:36

Také zdravím,

dvojka je velmi pěkná známka, je vidět, že gramatiku ovládáte zřejmě velmi dobře, a to je důležité. Prázdninový výjezd do zahraničí mohu vřele doporučit, ono je totiž docela rozdíl to, co se třeba učíte ve škole(tam se učíte asi spíše spisovnou němčinu - Hochdeutsch), kdežto v zahraničí máte možnost poznat, jak se opravdu mluví a pochytit něco z té hovorové. Kdybyste měl možnost tam vycestovat na delší dobu - třeba na rok a více, tak by jste se jistě zlepšil. Problém je trošku taky ten, že Rakousko a Švýcarsko má v němčině jisté zvláštnosti, pro hodně věcí je v každém státě jiné označení.

Napadá mě také nějaké doučování, pokud byste měl zájem, nejlépe od rodilého mluvčího ze Švýcarska nebo Rakouska(příp. někoho, kdo tam nějakou dobu pobyl)

Šanci určitě máte, všechno jde, ale musíte chtít vy sám, což usuzuji, že u Vás problém nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.13 20:21
avatar

Ano, pokud to není otázka peněz, tak dva měsíce prázdnin v německém prostředí ti úroveň výrazně zvedne. Ale chtělo by to něco, kde bys byl nucený komunikovat, takže ne nějaký čundr v Alpách, ale ideálně nějakou brigádu nebo tak něco.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 00:28
avatar

Dobré VŠ jsou i u nás. Farmacii bych radši studovala v Německu nebo ve Švýcarsku, Před Rakouskem bych dala přednost Hradci Králové.

Ve školách se učíte spisovnou němčinu, takže bych doporučila se zaměřit spíše na Německo.

Zatímco rakouskou němčinu byste do 3 let mohl zvládnout, představuje švýcarská němčina i v německy mluvících zemích samostatný studijní obor. Německé TV (dělávala to hlavně ZDF) doplňují vysílání ze Švýcarska německými titulky...

___ Vybavte si PC německým SW (ideálně i OS používejte v němčině), čtěte (začněte tím, co Vás nejvíc zajímá), luštěte původní německé křížovky (ne ty naše doplňovačky), ...

Máte-li satelit nebo kabelovku, sledujte německé vysílání (nejlépe ARD, ZDF, ale i další), sledujte filmy v němčině bez titulků, ...

Jste-li z Prahy, najděte si setkání "Stammtisch" - setkávají se každý týden. Další možností je Seznam - Lidé.cz - i tam najdete němčináře a rodilé mluvčí.

Budete-li hledat materiál pro referáty či jiné písemné práce, vyhledávejte v německém internetu.

Zaregistrujte do různých německých fór (podle toho, co Vás zajímá) a diskutujte německy.

Nepřekládejte, pište vše rovnou německy!

Dobrý cvik jsou i telefonáty v němčině.

doplněno 23.04.13 00:38:

Ještě jsem si vzpomněla: Studijní materiály najdete pod hesly DaF (Deutsch als Fremdsprache). Chytáte-li Deutsche Welle, zjistěte si její program (vysílala i kurzy němčiny).

V Praze bývala možnost bezplatného půjčování německých knih při německém velvyslanectví, nyní byste měl knihovnu najít v Goethe institutu (za Národním divadlem).

To by bylo ve školním roce.

A v létě samozřejmě výjezd: Přeskočte naše agentury a najděte si německou, švýcarskou nebo rakouskou školu, která pořádá několikatýdenní jazykové kurzy s denní výukou.

Výuka bývá 4 až 6 hodin denně, odpoledne sportovní a kulturní akce. Ubytování v rodinách. Kurzy jsou sestaveny tak, aby jediným spojovacím jazykem byla němčina.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.04.13 12:54
avatar

skutečně dobře mluvit německy vás naučí pouze a jedině Němci a dobře mluvit švýcarskou němčinou vás naučí pouze a jedině Švýcaři. Švýcarská němčina určitě není ta naše Hoch Deutsch, která se zde učí ve školách. Já jsem si taky myslel, že umím německy, dokud jsem nenarazil na jednoho Němce žijícího v Lucembursku. Nerozuměl jsem mu ani slovo. A navíc, jak jsem nerozuměl já jemu, tak on nerozuměl mě.

Takže vám radím: jestli chcete dobře mluvit švýcarsky, pak tam na pár měsíců odjeďte a mluvte a mluvte a mluvte. Lepší metoda není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.