Prezentace - téma

Od: Datum: 22.04.13 08:50 odpovědí: 2 změna: 22.04.13 10:45

Dobrý den, ve škole jsme si při zsv měli vybrat nějaké ze zadaných témat, a potom na něj vytvořit prezentaci, a já si vybral téma: Důsledky necitlivé expanze evropské civilizace a konkrétně bych se chtěl zabívat kolonizací Severní Ameriky. Bohužel mě teď nějak nenapadá co by se tam vše dalo napsat. Mohli by jste mi prosím poradit nějaké body, údalosti, které bych tam mohl zahrnout a psát o nich.

Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.13 09:56

Kolonizace území většinou znamenala pro domorodce útlak, diskriminaci, zabírání půdy. Byla ničena jejich kultura,historické památky, literární díla a náboženství. Kolonizace měla vliv na rozšíření alkoholismu mezi původními obyvateli. Infekční choroby, proti nimž nebyli domorodci imunní, zvýšily jejich úmrtnost. Šlo o dosud na americkém kontinentu neznámé choroby - neštovice, splničky, zarděnky, TBC, choleru, mor, tyfus, malárii atd.

Propříště bych doporučoval vybrat si téma, o kterém něco víte, nebo si o něm něco nastudovat. A v prezentaci se vyvarujte pravopisných chyb, v dotazu jich máte docela dost.

Ohodnoceno: 0x

Od: ptg
Datum: 22.04.13 10:45

Za chyby se moc omlouvám, ale čeština není moje nejsilnější stránka, proto do prezentací co píšu jsou jen nadpisy a popřípadě malé popisky jinak vše říkám, ale to je teď jedno.

Jinak neberto to prosím tak, že o tom nic nevím, něco málo už mám připraveno, ale potřeboval bych to nějak ještě doplnit.

Tak např.: Začal bych příchodem Indiánů do SA a jejich vývojem do příchodu kolonizátorů. Potom bych nějak pokračoval tím o čem jste psal Vy, přidal bych Pontiacovo povstání (první úmyslné použití biologických zbraní), které také vedlo k vydání Royal Proclamationu, což byla jedna z příčin americké revoluce a nadále vzniku USA.

Tak abych byl konkrétní, potřeboval bych vyplnit nějak tu mezeru v době od příchodu kolonizátorů do roku 1763 (Pontiacovo povstání).

Moc děkuji za odpovědi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.