Druhy svateb

Od: Datum: 16.04.13 20:55 odpovědí: 4 změna: 17.04.13 13:57

Prosím nevíte nějaký zajímavý druh svateb, v občance bereme manželství a za jedničku si můžeme připravit prezentaci o svatbě, která je typická pro dané území či národ. Napadly mě židovské svatby ale to učitelka dávala jako příklad, a říkala že by byla ráda kdyby jsme si neco našli.. nevíte náhodou nějaký takový druh svatby..? děkuju předem za odpovedi... :) omlouvám se za chyby..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.04.13 22:32
avatar

Dobrý den, možná nemusíte chodit daleko a zpracovat prezentaci o romské svatbě. Podívejte se viz odkazy. Mohlo by to být zajímavé téma ( a snad i za tu jedničku).

Zdravím!

http://www.phil.muni.cz/~dopitova/op-romtrad.html http://katerrrinka.blog.cz/0702/kultura-a-zvyky-romu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 22:35
avatar

V islámu prý fungují manželské svazky na dobu určitou. To může být taky zajímavé. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.13 13:44
avatar

Možná byse daly zmínit hromadné svatby, jak je praktikoval reverend Moon. Už umřel, a ta jeho sekta je dost podivná, ale opatrná zmínka by se dala udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.13 13:57
avatar

O jednom zajímavém svatebním zvyku vykládal kamarád někdy v polovině 70. let. Byl na studijním pobytu někde na Ukrajině. Jako divák se zúčastnil svatby a viděl, že svatebčané dostali krabičku se šváby, nebo rusy, nebo štěnicemi...? Myšleno to bylo naprosto vážně, mladý pár dostal do nového příbytku symbolicky vlastní hmyz, a to se slovy, aby jejich manželství bylo stejně plodné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.