Nedostanu se na gympl kvůli matematice

Od: Datum: 16.04.13 15:33 odpovědí: 8 změna: 16.04.13 20:56

Mám pocit, že už jsem udělala snad všechno proto, abych byla perfektně připravená na zkoušky, které dělám přítí týden. Češtinu zvládám bez problému, ale hrozně se bojím matiky. Doma otevřu nějakou knížku s příkladama a nevím absolutně nic. Bojím se, že mi to matika pokazí a na gympl se tak nedostanu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: daniella*
Datum: 16.04.13 15:54

Tak půjdeš na jinou školu, je snad gympl životně důležitý?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: juliee
Datum: 16.04.13 16:00

Je. Nechci jít třeba na učńák, řekla bych, že mám navíc, ale nevim, co s tou matikou.

Od: daniella*
Datum: 16.04.13 16:01

Mezi gymplem a učňákem nic není?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:03
avatar

Chceš-li zvýšit šance na přijetí na gymnázium, neztrátej čas lichými obavami a věnuj jej radši opakování matematiky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:14
avatar

A jakou školu máš v záloze? Ekonomka asi nic, co třeba pajdák? Tam taky využiješ češtinu... nebo nějaké lyceum, jazykovku...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:42
avatar

A ještě k věci - vykašli se na knížky a stáhni si z netu pár verzí SCIO testů (nebo co to na tom gymplu bude). Brácha dělal měsíc před přijímačkama každý den jeden test, měl nastavený budík na hodinu, aby si hlídal čas, a makal. A uspěl - sice uměl matiku, ale zase je slabší v češtině, takže se to vyrovnalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agathexp*
Datum: 16.04.13 19:03

Ahoj,

byla jsem na tom podobně - na matiku, fyziku a chemii jsem totálně levá (možná je to částečně mou leností, ale talentve mně určitě není.), ale jdou mi jazyky. Minulý rok jsem dělala přijímačky, přípravu jsem hodně flákala, ale na gymplu jsem. :)

Jak se mi to povedlo? Netipovala jsem.

Měli jsme SCIO testy, za špatné odpovědi se odečítal bod, takže jsem na taťkovu radu přeskakovala všechny příklady, ve kterých jsem si nebyla jistá. Sice jsem měla nutkání to zkusit, když jsem viděla papír vyplněný tak z poloviny, ale nakonec se povedlo. :) Češtinou jsem to pak dotáhla a skončila jsem na jednom gymplu 10., na druhém 15.

Nevím přesně, ale myslím že percentil v češtině byl něco přes 90 a v matice tak 50...

Hlavně se uklidni :) Teď o víkendu toho zkus nahnat co nejvíc a pak už zvolni, opakuj.. V neděli před přijímačkama si určitě dej volno a dělej co tě baví - jdi ven s děckama (mluvení o škole je tabu!), čti si... Cokoliv, co tě nějak uklidní.

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.04.13 20:56
avatar

*palec* Souhlas, matiku, kterou nevím, přeskočit, prvně udělat to, co určitě vím, a k matice se vrátit a pokusit se udělat aspoň ty lehčí příklady:) To byla moje "taktika" při přijímačkách na vejšku*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.