Jak se zase naučit učit?

Od: Datum: 16.04.13 12:31 odpovědí: 3 změna: 16.04.13 17:46

Jak byste poradili vysokoškolskému studentovi, který se vždy učil v tichu(a tak mu to nejvíc vyhovovalo), a nyní z určitých zdravotních důvodů už nemůže a musí si k učení pouštět muziku, nebo nějaké zvuky. Co by bylo pro vás nejvíc snesitelné poslouchat při učení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 16.04.13 12:46

Učení v tichu má nevýhodu, že sluch zachytí jakýkoliv zvuk a mozek se ho ihned snaží identifikovat. Dobře se prý pracovalo v kancelářích kde rachotily psací stroje, vydávaly typický, bezvýznamný hluk. Při poslechu hudby profesionálním řidičům na dlouhých cestách vyhovovaly kazety nebo CD s muzikou, na kterou nemuseli myslet, znali přesně pořadí skladeb a ani je nevnímali. U poslechu autorádia to ruší.

Totéž je asi při učení. Ale někomu vyhovuje rádio, oblíbená stanice na kterou se nemusí myslet a pouze dělá zvukovou kulisu, přehlušující zvuky z okolí, na které by člověk chtěl reagovat. Také uklidňují a neruší typické zvuky domova, domácnosti. Hlavně se nenechat vyrušovat kámošema ze skajpu apod. Uzavřít se před světem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 13:25
avatar

Neporadím co poslouchat, nicméně z psychologického hlediska nám radili jak se učit - zvykat si na okolní zvuky právě tím, že začnu s jinou činností. Nejprve si v prostředí zkusit číst něco nepodstatného jako noviny, bulvár a postupně přitvrzovat v aspektech náročných na soustředění, tedy zkusit si číst zápisky ze školy či v poslední řadě odbornou literaturu a následně se zkusit učit. Každá z fází by měla trvat tak dlouho, než se člověk dokáže soustředit na to co čte a nevnímá okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 17:46
avatar

Pro muziku moc nejsem, stačí trocha hudebního sluchu a každá pěkná písnička ti v mozku řpehodí učení na hudební text a ještě si to začneš zpívat*smich* Mě se dobře přemýšlí a učí při městském hluku - auta apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.