Jaká je moje úroveň angličtiny?B1 nebo B2?

Od: Datum: 13.04.13 22:25 odpovědí: 8 změna: 15.04.13 11:55

Dobrý den,

měla bych takovou otázku. Předem říkám, že vím, že si to mohu najít i na internetu, ale spíš by mě zajímal Vᚠnázor.
Je mi patnáct let a studuji na gymnáziu, jsem v sekundě (tedy jakoby 9. ročník základky). Nedávno jsme na hodině angličtiny zkoušely v Bridgi zkušební testy. Listening, reading a writing. Pan profesor nám řekl, že to je úroveň B1 a že tato úroveň angličtiny je pro nižší maturitu. Testy byli pro mě opravdu jednoduché a zvládla jsem je bez chyby.

S angličtinou ve škole nemám vůbec problém a vychází mi průměr 1,00. V hdinách všemu rozumím a nemám problém komunikovat s učitelem nebo spolužáky pokud máme třeba skupinovou práci.
Seriály a filmy sleduju na 90% v angličtině s titulkami. Pokud jde třeba o můj oblíbený seriál, tak většinou ani nečekám na titulky a dívám se hned a nemám problém porozmět.
Proto jsem se Vás chtěla zeptat na Vᚠnázor. Myslíte si, že by moje znalosti angličtiny mohly být na úrovni B2? Nebo zatím ještě ne?
Děkuji Všem za odpovědi a trpělivost při čtení,

Danielle.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: okŽ
Datum: 13.04.13 22:36

dle mne, ani náhodou!:(

Ohodnoceno: 0x

Od: asfodelus88
Datum: 13.04.13 23:10

V deváté třídě by jsi měla mít úroveň A2. Pokuď ti to jde fakt dobře, tak možná B1-, rozhodně však ne B2. Na úroveň B2 se má dosáhnout až po dokončení gymnázia a i tak znám mnoho lidí (cca třetinu), která této úrovně nikdy nedosáhne. Naopak jsou i talentovaní lidé, kteří (většinou po výjezdu do zahraničí) dosáhnou i na C1. Každopádně myslím, že v současnosti jseš cca horší B1.

Od: danielle
Datum: 13.04.13 23:20

Aha, mockrát děkuju ;)

Datum: 13.04.13 23:24

Cože? No, tak to teda opravdu nevím. B2 už je takový základ s kterým by se podle mě měla vycházet základka. C1 je, když už rozumíte mluvenému slovu a normálně odpovídáte a rozlišíte i jednotlivé přízvuky a rozumíte jim. Sledování seriálu bez titulků a takovýto průměr, to je určitě B2.

Ohodnoceno: 2x

Od: milan155
Datum: 14.04.13 00:11

Zato ta úroveň češtiny je stupeň O.Co ti říká na gymnáziu shoda podmětu s přísudkem - je to hanba.

Datum: 14.04.13 20:37

@Kolikokoli: s evropskou úrovní B2 se nekončí ZŠ, a to ani ZŠ se zaměřením na výuku některého cizího jazyka. Úroveň B2 odpovídá ± základní státní jazykové zkoušce.

@Danielle: Věřte svému učiteli, který Vás i Vaše znalosti a schopnosti posoudí nejlépe (žádný učitel nemá zájem snižovat úroveň znalostí svých žáků).

Případně najděte testy k úrovním B1 a B2 (na webech některých jazykových škol bývají k dispozici státní zkoušky z dřívějších let) a otestujte se sama.

doplněno 14.04.13 21:20:

Viz: Základní státní jazyková zkouška (Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky hl. m. Prahy)

doplněno 14.04.13 21:30:

Kolokokoli, neměla.

Základní škole (a to včetně tzv. jazykových škol) neodpovídá úroveň B2, nýbrž A2 (v lepším případě se žáci dostanou někam mezi A2 až B1, žáci jazykových ZŠ k B1).

Absolvent SŠ (maturant) by měl zvládnout přibližně B1, ti lepší se dostávají na úroveň B1 až B2.

Ještě dál jsou žáci dvoujazyčných SŠ a gymnázií: Maturita z cizího jazyka u žáků dvoujazyčných gymnázií odpovídá všeobecné státní jazykové zkoušce (úroveň C1).

___ Pro hodnocení je třeba vycházet z evropského refernčního rámce, v němž stupeň C2 odpovídá rodilému mluvčímu.

doplněno 14.04.13 21:31:

Oprava: Omlovám se za překlep, mělo být Kolikokoli.

doplněno 14.04.13 21:39:

___ @Danielle:

Jste-li z Prahy, a máte-li zájem se otestovat, můžete se přihlásit k písemné konzultaci z angličtiny, což je písemná část státní jazykové zkoušky nanečisto (jde o skutečný test z předchozích let).

Stojí 500 Kč.

Datum: 14.04.13 21:02

Neříkám, že tak končí, ale že by měla. My jsme naštěstí měli skvělou učitelku, takže většina z nás to B2 nebo hodně pokročilé B1 byla, bohužel, né všude je to stejné - zvl᚝ přeučené ruštinářky na tento stupeň asi děcka nedostanou.

Od: barb*
Datum: 15.04.13 11:55

Nechápu,proč by slečna nemohla mít vyšší úroveň angličtiny. Fakt,že to není obvyklé neznamená,že to je nemožné. Sama jsem na tom s angličtinou líp,než většina mých vrstevníků.
http://www.novinky.cz/koktejl…vi-v-16-letech-23-jazyky.html

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.