Překlad do AJ 2

Od: Datum: 08.02.13 21:40 odpovědí: 2 změna: 10.02.13 16:42

Tak vás musím ještě jednou poprosit, jestli byste mi neopravili případné chyby. Předem mockrát děkuji.

Zdravé potraviny z ekologického zemědělství můžeme koupit v bioobchodě. Pokud chceme žít dlouho a být zdraví, měli bychom dbát na správnou stravu. Ideálně bysme měli sníst pět porcí ovoce a zeleniny denně. Obsahují vitaminy, minerály a vlákninu. Nezapomínejme na maso, které je zdrojem bílkovin a železa. Nejzdravějším masem je rybí a drůbeží maso. Červená masa by se měla jíst jen zřídka. Obilniny jsou důležitou částí našeho jídelníčku. Obsahují hlavně vlákninu, ale i minerály a vitaminy. Mezi obilniny řadíme pšenici, ječmen, žito, oves, proso, rýži, kukuřici a pohanku. Z mléčných výrobků jsou nejlepší hlavně kysané výrobky. Ořechy obsahují bílkobiny a hodné tuky a jsou velmi zdravé. Luštěniny bychom také měli zařadit do našeho jídelníčku, protože obsahují vlákninu.

Health food from organic farming we can buy in organic trade. If we want to live long and be healthy, we should heed on the right diet. Ideally we should eat five serving of fruit and vegetables a day. Contain vitamins, minerals and fiber. Don´t forget the meat, which is a source of protein and iron. Healthiest meat is a fish and poultry meat. Red meat should eaten rarely. Cereals are an important part of our diet. They contain mainly fiber, but also minerals and vitamins. Among cereals belong wheat, barley, rye, oat, millet, rice, corn and buckwheat. In milky products are the best fermented products. Nuts contain protein and good fats and are very healthy. Pulses we should also include in our diet because they contain fiber.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mata11111*
Datum: 09.02.13 19:05

Zdravé jídlo z ekologického zemědělství můžeme koupit v ekologicky zaměřeném obchodě. Jestliže chceme žít dlouho a být zdravý, bychom měli mít správnou dietu. Ideální je jíst denně pět druhů ovoce a zeleniny. Obsahují vitamíny, minerály a vlákninu. Nesmíme zapomenout na maso, které je zdrojem proteinů a železa. Nejzdravější jsou však ryby a drůbeží maso. Červené maso bychom měli jíst jen zřídka.Cereálie jsou důležitou složkou diety. Obsahují hlavně vlákninu, ale také minerály a vitamíny. Mezi obiloviny patří pšenice, ječmen, žito, oves, proso, rýže, kukuřice a pohanka. V mlečných produktech jsou nejlepší fermanotvané výrobky.Oříšky obsahují protein a dobré tuky a jsou velmi zdravý. Luštěniny by měly být také v naší stravě, neboť obsahují vlákninu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 16:42
avatar

@ @mata : I'm pretty sure your post in not what the author wants. And you have some errors there.

I'd write it like this:

Healthy food from ecological farming can be bought in special stores. If we want to live long and be healthy, we should focus on the correct diet.
Ideally, we should eat five servings of fruit and vegetables every day. They contain vitamins, minerals and iron.
Let's not forget meat, which is a source of proteins and iron. The healthiest meats are fish and poultry. Red meat should be eaten only rarely.
Another important part of our diet are cereals. They contain mainly fiber, but also vitamind and minerals. Between them belong wheat, barley, rye, oat, millet, rice, corn and buckwheat.
Milk products - the healthiest are the acidified ones.
Nuts contain proteins and fats and are very healthy.
Beans/Pulses should also be included in out diet, because they contain fiber.

doplněno 10.02.13 16:42:

Snad to takhle stačí ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.