Překlad do AJ

Od: Datum: 08.02.13 16:09 odpovědí: 8 změna: 10.02.13 16:54

Dobrý den, mohli byste mi to zkontrolovat? Děkuji.

Hlavní město Great Britain je Londýn. Great Britain je rozdělena na 4 země: Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko. Mají královnu Alžbětu druhou. Počet obyvatel je 62 milionů. Great Britain je konstituční monarchie. Nejvyšší hora Ben Nevis měří 1344 metrů. Nejznámější města jsou například: Londýn, Birmigham, Manchester, Liverpool, Newcastle, Glasgow, Edinburgh. Oxford a Cambridge jsou města s velmi prestižnimi univerzitami. Británie je kolébkou fotbalu. Nejpopulárnější sport ve Velké Británii je rugby. Nejznámější britská jídla jsou asi fish and chips, sendviče. Britové pijí čaj o páté.

Capital city of the Great Britain is London. Great Britain is divided on the four countries: England, Wales, Scotland and Northern Ireland. They have a queen Elizabeth second. The population is sixty-two million. Great Britain is a constitutional monarchy. The highest mountain Ben Nevis measured 1344 meters. The most famous cities are for example: London, Birmigham, Manchester, Liverpool, Newcastle, Glasgow, Edinburgh. Oxford and Cambridge are cities with very prestigious universities. Britain is cradle of football. Most popular sport in the Great Britain is rugby. The most famous british meals are some fish & chips and sandwiches. Britishers drink tea at 5 o´clock.

Ještě jednou předem děkuji za případné rady nebo opravy. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lentilkao*
Datum: 08.02.13 17:56

Capital city of the Great Britain is London. Great Britain is divided on (TO) the four countries: England, Wales, Scotland and Northern Ireland. They have a queen Elizabeth second. The population is sixty-two million. Great Britain is a constitutional monarchy. The highest mountain Ben Nevis measured 1344 meters. The most famous cities are for example: London, Birmigham, Manchester, Liverpool, Newcastle, Glasgow, Edinburgh. Oxford and Cambridge are cities (TOWNS, jen z důvodu estetického a lépe mi to tam sedí) with very prestigious universities. Britain is cradle of football. THE Most popular sport in the Great Britain is rugby. The most famous british meals are some fish & chips and sandwiches. Britishers drink tea at 5 o´clock.

Doufám, že tím dám podnět k tomu, ab si to přečetl někdo, kdo umí anglicky úplně skvěle a opravil i to, co jsem případně opravila špatně. :)

doplněno 08.02.13 17:58:

Maybe "Their queen is Elizabeth II.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 22:27
avatar

The capital city of () Great Britain is London. Great Britain is divided into() four countries: England, Wales, Scotland and Northern Ireland. () Population count is sixty-two million. Great Britain is a constitutional monarchy, the current ruler is queen Elizabeth the second. The highest mountain is Ben Nevis with 1344 meters (neměli by to spíš v imperiálních mírách?). Some of the most famous cities are (): London, Birmigham, Manchester, Liverpool, Newcastle, Glasgow and Edinburgh. Oxford and Cambridge are cities with very prestigious universities. Britain is the cradle of football. The most popular sport in () Great Britain is rugby. The most famous british meals are () fish & chips and sandwiches. The British()have a habit of drinking tea at 5 o'clock.

Akorát pár kosmetických úprav..

Ještě mě napadá, jestli by se vzhledem k druhé větě nemělo zvážit použití výrazu United Kingdom.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vitt7
Datum: 10.02.13 00:03

Také si myslím,že by tam mělo být uvedeno United Kingdom,Great Britain také není špatná,ale je méně formální a nejméně formální označení je Britain nebo UK.Možná bych tam napsal celý oficální název The United Kingdom of Great Britain and Nothern Ireland.To se mi jeví,jako úplně nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 00:18
avatar

Správný dodatek, už jsem to chtěl napsat, Severní Irsko není součástí Velké Británie, ale spolu dohromady tvoří Spojené království. Součástí jsou jen ty tři zbývající. Ale ten uvedený počet obyvatel a další věci platí pro Velkou Británii, takže to asi bude potřeba nějak zaonačit. Jinak u té výšky hory mají obojí, takže by to asi šlo, ale jinak je to případně tedy 4409 ft.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vit7
Datum: 10.02.13 11:55

rozhodě použij- The United King´dom of Great Britain and Nothern Ireland-protože máš v popisu,že je rozdělena na 4 části,ale velká británie je rozdělena na části pouze 3, čtvrtá se nachází na vedlejším ostrově Irsko-a Nothern Ireland není ve VB.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka*
Datum: 10.02.13 13:43

Já to mám do školy, jako komunikační cvičení, takže to může být i v metrech.

Od: susenka*
Datum: 10.02.13 13:45

dzordz - Můžete mi prosím pomoci ještě s tímto? Děkuji.

Zdravé potraviny z ekologického zemědělství můžeme koupit v bioobchodě. Pokud chceme žít dlouho a být zdraví, měli bychom dbát na správnou stravu. Ideálně bysme měli sníst pět porcí ovoce a zeleniny denně. Obsahují vitaminy, minerály a vlákninu. Nezapomínejme na maso, které je zdrojem bílkovin a železa. Nejzdravějším masem je rybí a drůbeží maso. Červená masa by se měla jíst jen zřídka. Obilniny jsou důležitou částí našeho jídelníčku. Obsahují hlavně vlákninu, ale i minerály a vitaminy. Mezi obilniny řadíme pšenici, ječmen, žito, oves, proso, rýži, kukuřici a pohanku. Z mléčných výrobků jsou nejlepší hlavně kysané výrobky. Ořechy obsahují bílkobiny a hodné tuky a jsou velmi zdravé. Luštěniny bychom také měli zařadit do našeho jídelníčku, protože obsahují vlákninu.
Health food from organic farming we can buy in organic trade. If we want to live long and be healthy, we should heed on the right diet. Ideally we should eat five serving of fruit and vegetables a day. Contain vitamins, minerals and fiber. Don´t forget the meat, which is a source of protein and iron. Healthiest meat is a fish and poultry meat. Red meat should eaten rarely. Cereals are an important part of our diet. They contain mainly fiber, but also minerals and vitamins. Among cereals belong wheat, barley, rye, oat, millet, rice, corn and buckwheat. In milky products are the best fermented products. Nuts contain protein and good fats and are very healthy. Pulses we should also include in our diet because they contain fiber.

Datum: 10.02.13 16:54
avatar

Opravil jsem ti to v druhém dotazu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.