Slovní úloha - ovoce

Od: Datum: 07.03.13 20:29 odpovědí: 4 změna: 07.03.13 21:24

Nakupujeme v zelenině a porovnáváme ceny ovoce za 1 kg. Banány jsou krát 3 krát levnější než ananas, jablka stojí o 4 Kč méně než banány. Nakoupili jsme 1,5 kg banánů, 3/4 ananasu a 2 kg jablek. Nákup stál 222 Kč.

ananas...x Když si zvolím x jako ananas a jak budou ostatní zapsány?

banány...

jablko...

a)Kolik stojí 1kg jednotlivých druhů?

b) Kolik by stálo 15 dkg ovocného salátu, který tvoří ananas, banán a jablko v poměru 2:2:1?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 07.03.13 20:33

Už jsi začal počítat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.13 20:38
avatar

Tak mám spočítáno. Nějaký další příklad?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin2
Datum: 07.03.13 20:41

Ještě ne potřebuju poradit jak budou ostaní zapsány, jak se ptám .

Od: mates*
Datum: 07.03.13 21:24

Ananas...x

banány...x/3

jablka...x/3-4

a) 3x/4 + 1,5*x/3 + 2*(x/3-4) = 222

ananas + banány + jablka = celková částka

b) z a) si vypočítám x (cenu ananasů) a dopočítám si ceny zbytku podle rozepsání nahoře. Pak už jenom dám do poměrů

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.