Sudá čísla

Od: Datum: 11.02.13 23:23 odpovědí: 4 změna: 12.02.13 13:51

kolik nejméně jednotek nutno přidat k sudým číslům 12,34,48,56,88,94, aby vznikly celé desítky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: gugulin
Datum: 12.02.13 01:39

Když přičteš ke každému 100, tak budeš mít u 2 ciferných čísel zaručeno, že to bude vždy dělitelné deseti.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.13 04:08

gugulin, v zadání je nejméně jednotek... proč hned připisovat sto jednotek (100)

nestačilo by ke 12 připočítat jen osm jednotek, aby vznikly dvěcelé desítky? myslím 12 + 8 = 20

podobně ostatní...

Když přičte ke 12 číslo 100, bude výsledek 112. Nezdá se mi to jako dvojciferné číslo.. a potom 112 / 10 = 11.2

to mi nepřipadá jako celá desítka...

P.S. je pravda, že já do školy chodil už dááávno, a dnes to možná je jinak...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.02.13 05:11

Hejkale, vidím to stejně jako Vy. Jen jsem si nebyla jista, jestli v zadání třeba něco nepřehlížím.

PS: Do školy jsem také chodila dááávno ...

Datum: 12.02.13 13:51

Ve skutečnosti přičtu-li 100, budu mít zaručeno, že výsledek bude mít co do dělitelnosti deseti tytéž vlastnosti, jako původní číslo. Fungovalo by to s násobením, ale stačilo by násobit deseti.

Po pravdě, jjá tomu zadání moc nerozumím. Řekl bych, že Hejkal a Ivzes na tojdouy dobře, ale úplně jist si nejsem. (například nevím, jestli se hledá nějaké společné řešení pro všechna ta čísla a takuy nevím, co znamená přidat jednotky (přičíst?)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.