Soustavy rovnic Gaussovou eliminací

Od: Datum: 02.01.13 14:38 odpovědí: 7 změna: 12.01.13 10:57

Dobrý den, mohli byste mi, prosím, někdo poradit s těmito příklady? Přikládám zadání a můj postup řešení. Předem děkuji za případnou ochotu.

doplněno 02.01.13 14:45:

zadání

doplněno 02.01.13 14:53:

zadání 2

doplněno 02.01.13 14:53:

zadání 3

doplněno 02.01.13 15:02:

zadání 4

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 14:49

zadání

Datum: 02.01.13 14:55

omlouvám se, nějak jsem měla problém s vložením obrázků, přidám otázku ještě jednou

Od: petapeta*
Datum: 02.01.13 17:48

Rozšířenou matici soustavy převedeme na trojúhelníkový tvar. Např. př. 4:

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.01.13 18:33

Děkuji moc za radu, tento příklad mi zrovna vyšel. Měla jsem problém s příkladem číslo 6. Chtěla jsem zde vložit obrázky zadání více příkladů a napsat, s kterými jsem měla problém, a pak i obrázky mých postupů, ale nějak jsem měla problém s vkládáním více obrázků. Mohla byste mi případně, prosím, poradit s tím příkladem 6? Já ho upravovala na trojúhelníkový tvar, ale nakonec mi tam vyšly samé nuly a k tomu jeden zlomek, kterého se mi nedařilo zbavit.

A ještě bych se zrovna chtěla zeptat, zda matice a determinanty jdou vždy vypočítat přes trojúhelníkový tvar anebo musím u některých příkladů použít i jiný postup než trojúhelníkový tvar?

Datum: 02.01.13 22:22

Té poslední otázce moc nerozumím. Matice je něco jiného než determinant. Matice je obdélníkové schéma, které je vytvořeno z čísel, kdežto determinant je číslo. Pro počítání s determinanty nemůžeme používat stejné úpravy jako pro matice. Lineární rovnice můžeme řešit pomocí matic nebo pomocí determinantů, ale oba způsoby se od sebe značně liší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.13 22:08

V př. 6 jsou zadány 4 rovnice pro 3 neznámé. Hodnost matice soustavy i hodnost rozšířené matice soustavy je rovna počtu neznámých, tj. n = h = hr = 3, proto má soustava jediné řešení. Z upravené matice je zřejmé, že x1 = 3, x2 = 2, x3 = 1. Jedna rovnice je zbytečná, je lineární kombinací zbývajících.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.01.13 10:57

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.