Derivace - příklady

Od: Datum: 17.01.13 01:03 odpovědí: 5 změna: 17.01.13 18:43

Dobrý den, potřebovala bych, prosím, poradit s příklady na derivace. První 3 příklady - nevím jak na ně, vůbec mi nevycházely. Další 3 příklady mi vyšly skoro, mám rozdíl ve znaménku.

Příklad 4 - dole ve zlomku mám +1

Příklad 5 - mám před zlomkem -

Příklad 6 - místo -3 mám +3

Vlevo mám zadání a vpravo výsledky.

Děkuji za každou případnou odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 17.01.13 13:21

Doporučil bych vám používat WolframAlpha

Např. 1. příklad: http://www.wolframalpha.com/input/?i=deriv%28%28x-sin%28x%29cos%28x%29%29%2F2%2C+x%29#socialwelcome

V pravém rohu pak kliknete na step-by-step solution a můžete sledovat postup při výpočtu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.01.13 13:23

.

doplněno 17.01.13 13:27:

Další obrázek (pokračování) mi systém nepovoluje vložit.

Datum: 17.01.13 16:22

Děkuji za radu :), zkoušela jsem to na WolframAlpha, ty jedntolivé kroky jsem našla všechny, ale nějak těm jednotlivým krokům tam nerozumím :(. Nakonec se mi podařil ten první příklad nějak spočítat :) (přikládám své řešení), ale když jsem si to prošla s řešením tam, tak těm krokům na WolframAlpha stejně nerozumím :(. Nemáte, prosím, nějakou radu? Ráda bych to chápala i z WolframAlpha.

Datum: 17.01.13 18:43

Zbytečně si to komplikujete tím, že to derivujete jako podíl, ½ můžeme vytknout: ½ (x _ sin x cos x)‘.

Derivace x‘ = 1 a (sin x cos x)‘ = (sin x)‘cos x + sin x (cos x)‘ = cos x cos x _ sin x sin x

Datum: 17.01.13 16:08

.

doplněno 17.01.13 16:11:

Tak mi již systém povolil vložení obrázku. Je to dokončení výpočtu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.