Rovnice o 2 neznámých

Od: Datum: 28.11.12 19:46 odpovědí: 13 změna: 11.12.12 09:29

Jak spočítám tuto rovnici?

děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: brunclik*
Datum: 28.11.12 20:03

Tyto rovnice se všeobecně počítají tak, že z jedné rovnice si osamostatníte jednu neznámou, je jedno, jestli x nebo y (v tomto případě bych volil y) až dostanete tvar y=něco. To dosadíte do druhé rovnice, vyjde vám x, to dosadíte do první a vyjde y.

Od: honzyck
Datum: 28.11.12 20:40

už asi vím jak, ale nevím co s odmocninou 23/14 ... poradí někdo?

Od: luke237
Datum: 29.11.12 03:52

V cem je tohle napsane (jaky program)?

Datum: 29.11.12 09:39

Není to žadný program. Je to napsané ve wordu a print screen obrazovky, a dodělané v malování.

Datum: 29.11.12 09:59

Diky za odpoved.
Taky se muzes podivat https://www.poradte.cz/volna-…i-matematickeho-prikladu.html">sem na vysazene vzorce tady na poradne.

Datum: 29.11.12 10:02

Nejaka chybka se vloudila *zed*
Na priklad matem.textu se muzes podivat sem.

Od: brunclik*
Datum: 28.11.12 21:59

Pokud nechceš převádět výsledek na desetiné číslo (jakože v tomto případě to není dobrý nápad), tak je to hotové.

Od: petapeta*
Datum: 28.11.12 22:30

Jestliže x2 = 1, pak x = 1 nebo x = _1. Podobně to je i s y.

Dostaneme tak celkem 4 dvojice [x, y], které splňují soustavu.

[0;_√(23/14)], [0;√(23/14)], [_1; 1], [1; 1]

Datum: 28.11.12 22:47

ano, děkuji tohle jsem přehlédl, v tomhle se velice často chybuje >>> x2 = 1 má 2 kořeny! x=1; x=-1

Datum: 29.11.12 09:59

Jinak odmocninu můžeme koneckonců nechat tak, nebo usměrnit odmocninou ze čtrnácti, takže aspoň zmizí ze jmenovatele. Ovšem právě v tomto pžípadě bych to za extra elegantní úpravu nepoklátal.

A jednu formální připomínku: ta logická spojka, kterou jste použil ("obrácené V" je konjunkce, čte se et nebo a, znamená "a; a zároveň". Chtěl jste použít disjunkci která vypadá jako normální velké V, čte se "vel, nebo" a znamená právě to nebo (rozepsánu buď..., nebo ... , nebo oboje)

Datum: 29.11.12 10:04

BTW nevíte, proč se mi najednou zobrazuje část textu přeškrtnutá (není to jen v příspěvcích, ale pokračuji to i do přehledu otázek a tak). To je nějakávada u mě?

doplněno 29.11.12 10:05:

Už to přestalo, ale bylo to tu, přikládám obrázek.

Datum: 29.11.12 10:16

Vim, ze to tu bylo. Zavada nebyla na tvem prijimaci. Zpusobil jsem ji totiz ja *hi*
Preklepl jsem se pri psani html odkazu a misto znacky "a" jsem tam mel "s", coz znamena "preskrtnuty text". Bohuzel jsem to dal hned odeslat a uz to neslo opravit, takze jsem musel napsat dalsi prispevek, kde jsem tu znacku "s" hned na zacatku ukoncil a tim se zbavil toho preskrtnuti do konce stranky.
Nakonec se tedy vse vice mene vratilo do normalu. *tanec*

Datum: 11.12.12 09:29

Tak to jo, děkuji za vysvětlení.

Taková věc se občas stane, mně se jednou takhle povedlo skrýt celý cizí příspěvek. Ale už nevím, jak.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.