Matematická Olympiáda

Od: Datum: 18.11.12 12:54 odpovědí: 17 změna: 18.11.12 16:28

Dobrý den mám tu pro vás matematickou olimpiádu odstartuje tady se třemi matematickými slovními úlohami Napíšete zapis příklad odpověd .Budou to příklady se zlomkami pořádně si přečtěte úlohu! Děkuju pomůže mi to i jesi to zvládnou někteří lidi tak to dám do olimpiády ve škole děkuju Učitelka základní umělecké školy .

1.Úloha -Z 1 tuny brambor se vyrobí 1 1/4 hl lihu. Kolk hektalitrů lihu se vyrobí z brambor ,sklizených na poli o výměře 3 1/5 ha,je-li výnos z 1 hektaru 175 q brambor?

2.Úloha -Zemědělec pěstuje brambory na dvouch polích .První pole má výměru 16 3/4 ha,druhé 12 4/5 ha .Kolik metrických centů brambor potřebuje nasadbu,je-li na 1 hektar potřeba 25q?

3.Úloha .Kolik korun stála obdelníková parcela 20 3/4 m dlouhá,14 4/5 m široká ,byl-li m čtverečních za 235,50 kč (Ve zlomku 235 1/2 Kč)?

Vzítra sem napíšu vísledky která mají být a dám další matematické procvičování .Děkuji Marie .

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 18.11.12 13:02

Pokud jste skutečně učitelka, která rozhoduje o podobě matematicé olympiády, mám pro vás následující rady:

1. Naučte se psát slovo OLYMPIÁDA.

2. Procvičte si čárky ve větách.

3. Celkově se snažte zapracovat na úrovni svého projevu.

4. Nepublikujte zde otázky (a natož odpovědi), které chcete do soutěže dát - co kdyby vaši žáci na tyto stránky chodili a věděli to předem? Nikdy nevíte, kdo kam na internetu chodí!

Pokud jste někdo, kdo si z nás dělá srandu, nebo někdo, kdo chce bez práce získat odpovědi na domácí úkoly:

Vězte, že my je tu neděláme.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.11.12 13:02

My se tu procvičíme z matematiky a Vy z jazyka českého.

Olimpiáda,vísledky...

Od: ucitelkamarie
Datum: 18.11.12 13:09

Mě tu nejde o češtinu ale o matematiku -Já sem učitelka matematiky, a né českého jazyka tohle je ze zbýrek úloh takže bych to napsala v kračích větách a matematicky omluvte mě za chyby které dělám ale pro mě je matematika ...

Od: ducati996*
Datum: 18.11.12 13:12

Ani tohle by snad nenapsala učitelka matematiky *bzum*

Od: askmenow*

Pokud si představím, že nějaké dítě učí osoba, která neumí napsat správně snad jedinou větu, je to neomluvitelné, to se na mě nezlobte. Mohu se zeptat na vaše vzdělání?

A minimálně, pokud opisujete ze sbírek loh, možná jste někdy mohla potkat jejich přední stranu, kde je těžko napsané zbýrky.

A i tak, z důvodů, které jsem psala, je postup zveřejnňování příkladů do jakékoli soutěže předem na internetu absolutně nevhodný, pokud se tedy mám držet jen matematiky.

Datum: 18.11.12 13:13

Netahejte nás za fusekli *smich* Za prvé i učitelka matematiky musí nejdřív získat znalosti potřebné ke zdárnému ukončení základní školy, jinak si může na učitelku maximálně tak hrát se svými dětmi (což se týká i českého jazyka). A za druhé - od kdy se na ZUŠkách vyučuje matika?

Datum: 18.11.12 13:36

Fakt, ještě, že to není češtická olimpiáda. *haha* Zkus se párkrát přetáhnout tou zbýrkou po hlavě, třeba se ti trochu rozsvítí. Pokud ne, doporučuju něco v tvrdé vazbě.

Od: luke237

Jestli si vazne myslis, ze ti to tady spocitame a ty to pak odevzdas a dostanes body navic v matematice, tak jsi na omylu. Posli vysledky a my ti rekneme, jestli to mas spravne nebe ne.

Od: marienejsemsemadam
Datum: 18.11.12 13:19

No tak dobře jsem žák z 8.třídy a potřeboval bych stimhle pomoct no myslel jsem když sem napíšu žejsem učitel učitelka že alspon někdo to vyřeší ale on to nevyřeší nikdo :(( Tuty úlohy jsou pro mě dost důležité a nezvládnu je dostali sme ještě 5 úloh ktomu a nestíhám to a newím si rady takže chtěl bych bud' od vás vysvětlení a nebo vypočítání omluvte mě za tohle vydávání učitele a že neumím moc český jazyk :( Omlouvám se a moc vás prosím o vypočítání :(

Od: nejsemucitelka
Datum: 18.11.12 13:25

1př 70 hl ,2 př 738 3/4 q,3př 72 332 kč newím si ale stim prvnim moc rady

Od: mowla*
Datum: 18.11.12 13:32

1. není dobře (70 hl je nějak moc ´uhlazené´ číslo), 2. a 3. je správně...

doplněno 18.11.12 13:33:

Šmarjá - ale náročnost těch příkladů (násobit se snad učí ve třetí třídě) spočívá zejména v převodu zlomků na desetinná čísla - to je fakt DÚ pro ´osmáky´? A není to pro Osmáky Degu?

;)

doplněno 18.11.12 13:43:

Jo - Luke 237 má pravdu - ve 3. máš překlep, přehlédl jsem to...

doplněno 18.11.12 13:45:

Luke237: Do pr..., nevidím, neslyším, kaji se a jdu vrátit kalkulačku i s rukama a očima - MÁŠ PRAVDU...

:-D

Datum: 18.11.12 13:50

Hlavne ze jsme se na konec shodli *smich* Tukam to tady do kalkulacky na mobilu a myslel jsem si, ze jsem se nekde seknul ;)

Od: nejsemucitelka
Datum: 18.11.12 16:28

Datum: 18.11.12 13:37

Prvni 2 jsou spravne, v tom tretim mas asi preklep.

Datum: 18.11.12 13:40

Sakra, preklepl jsem se na kalkulacce. Ten prvni je spatne.

Datum: 18.11.12 13:41

Mowla me zmatl! Ten prvni priklad mas dobre.

Datum: 18.11.12 13:14

Pro jakou tridu je to matematicka olympiada? Nepripada mi to slozitejsi nez bezna slovni uloha tak pro sestou tridu. *sok*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.