Obdelník - pythagorova věta

Od: Datum: 11.10.12 19:48 odpovědí: 22 změna: 11.10.12 23:49

Potřeboval bych poradit jak vypočíst tu dolní stranu = musí se použít pythagorova věta a já nevim jakou možnost si mám vybrat: poradtě

- obrázek viz: dole
a) a= odmocnina z c2 - b2
b) b= odmocnia z c2 - a2
c ) c = odmocnina z a2 + b2

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lucky1*
Datum: 11.10.12 19:49

tady je ten obrázek

Datum: 11.10.12 19:53

není, ale obecně - c (přepona) je nejdelší strana a a a b jsou ty kratší (odvěsny). Takže pokud potřebujete spočítat tu nejdelší stranu v trojúhelníku, použijete c=a2+b2 a když potřebujete jednu z kratších stran, tak použijete buď a=c2-b2 nebo b=c2-a2

Datum: 11.10.12 19:51

tady je

Datum: 11.10.12 19:54

Takže potřebuješ spočítat odvěsnu (a). No a zbytek - má předchozí odpověď.

Od: mowla*
Datum: 11.10.12 20:02

Prosím tě, ten obrázek ´kreslilo´ prase levou zadní nohou? :-D ;)

Překresli si to (slušně!, podle pravítka) a trojúhelník, o nějž jde, si zvýrazni - třeba jinou barvou...

A pak se zamysli - trojúhelník má dvě menší strany svírající pravý úhel a jednu z nich potřebuješ dopočíst - která varianta A, B, či C je pravděpodobná? Obrázek pak můžeš použít pro kontrolu výpočtu...

*smich*

doplněno 11.10.12 20:27:

To Ivzez, Kolikokoli: Holky, tohle bude těžkej příklad... Teda případ...

*smich**zed*

Datum: 11.10.12 20:07

takže co mám použít na tu dolní stranu ,a jak zjistim že sem vybral správnou možnost

Datum: 11.10.12 20:10

Nečetls, co jsem napsala? O dvě odpovědi výše?

doplněno 11.10.12 20:38:

mowla: už si připadám jako spammer v tomhle tématu :D (a to jsem chtěla jen pomoci :D)

Datum: 11.10.12 20:15

Napřed si to pořádně narýsuj, vyznač si, co máš spočítat, z toho už ti bude jasné, co máš použít.

PS: Já na tom obrázku vidím úplně jiné zadání.

Datum: 11.10.12 20:18

. jak zjistim že je to ta dolní strama kratší nebo delší strana?

- když mám jenom náčrtek a nemůžu si to narýsovat?

- a když použiji špatnou možnost jak zjistim že mám blbě výsledek?

poradtě prosím

Datum: 11.10.12 20:22

k bodu číslo 1. - to jako myslíš vážně? *sok*

Datum: 11.10.12 20:19

já vim že je na tom obrázku jiný zadání , ale nejdřív potřebuju poradit jak mám vypočítat tu dolní starnu, a to ostatní vim

Datum: 11.10.12 20:25

- jo myslim to vážně

Datum: 11.10.12 20:28

Já nevím, jaký lehčí příklad by ještě měl být? Tohle je přeci úplně triviálně jednoduchý.

Znáš velikost čtverce nad přeponou a jednou odvěsnou, to odečteš, odmocníš a znáš výsledek.

Když víš to pokračování, npiš ho sem prosím, at vidíme aspon nějakou základní snahu.

Datum: 11.10.12 20:29

No, když ani neví, jak poznat, která strana je delší... to bude asi na dýl... :/

Datum: 11.10.12 20:37

jak zjistim že je ta dolní strana kratší nebo delší strana?
- když mám jenom náčrtek a nemůžu si to narýsovat?
- a když použiji špatnou možnost jak zjistim že mám blbě výsledek?

poradtě prosím

- když jsem si to narýsoval tak ,mi to vyšlo že ta strana je nejdelší ze všech třech

- tak co si mi to řikal že je to ta kratší , tak co je teda pravda?

Datum: 11.10.12 20:44

Podívej se pořádně na ten náčrtek, všechno máš v něm. A nikto ti tu netvrdil že delší strana je ta kratší, čti pořádně všechny odpovědi.

Datum: 11.10.12 20:49

S (obsah)obdelníka - obsah čtverce = vyšrafovaná plocha

Datum: 11.10.12 20:53

oprava: Obsah obdelníka - obsah kruhu = vyšrafovaná plocha

Datum: 11.10.12 21:02

Není jedno, jestli je dolní strana kratší nebo delší? Nejdelší je úhlopříčka. A když odečtu odvěsnu od přepony, vyjde mě druhá odvěsna. V čem je problém?

Datum: 11.10.12 20:57

- jojo kolikoli mi tvrdil že ta dolní starna je krátká(alespon sem to tak pochopil)

není, ale obecně - c (přepona) je nejdelší strana a a a b jsou ty kratší (odvěsny). Takže pokud potřebujete spočítat tu nejdelší stranu v trojúhelníku, použijete c=a2+b2 a když potřebujete jednu z kratších stran, tak použijete buď a=c2-b2 nebo b=c2-a2

Takže potřebuješ spočítat odvěsnu (a). No a zbytek - má předchozí odpověď.

Datum: 11.10.12 23:49

KoliKoli přece nic takového netvrdí. Napsala, že a i b jsou obě kratší strany (odvěsny), nepsala, která z obou odvěsen je kratší.

Hele, zopakuj si učivo, pak zkus úkol vyřešit a sem si přijď pro kontrolu. Úkol za tebe nikdo dělat nebudeme.

Datum: 11.10.12 20:59

Jen maličko shrnu,počítej ze vztahu:c2 = a2 + b2.Až vypočteš chybějící stranu,pak je tu vztah: a x b = obsah obdélníka

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.