Domácí ukol

Od: Datum: 01.10.12 15:30 odpovědí: 16 změna: 06.10.12 05:26

Ahoj poradíte mi někdo jak mám vypracovat toto? Zadání je ,, uložení součástí´´ . viz fotka.

kdyby někdo věděl jak na to budu rád když mi pomůže.Sám nwm jak na to vyřešit :( Kdyby se někdo našel kdo tomu rozumí a ví tak kdymi mi to vypracoval na papír a poslal byl bych rád.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 01.10.12 15:36

a nebylo by férovější, kdybys ve škole řekl, že tomu nerozumíš - prostě jsi nedával pozor,když jste se to učili

Od: mowla*
Datum: 01.10.12 15:58

*haha* ..."ak kdymi mi to vypracoval na papír a poslal"... *uf*

Obávám se, že takto to nefunguje - co kdyby ses zamyslel a zeptal se na konkrétní nejasnosti?

1. je daný ø a obě tolerance, hledat v tabulkách snad umíš, ne?

2. jaký je vztah mezi průměrem a tolerancí? - no schválně...

3. viz 2., otázka je prakticky táž...

AtdAtdAtdAtd...

Jediný problém - resp. potřebu rady, bych viděl v bodě 8 - pokud nemáš ponětí o praktickém použití teoretických výpočtů...

Od: axus®
Datum: 01.10.12 16:15

Ta hridel je h6 nebo n6 nebo co to je? Nejde to poradne precist. Usuzuji ale na n6, jinak by otazka cislo 7 postradala smysl.

Ad 1) Strojnicke tabulky mas?

Pokud ano, vyhledej si v soustavach toleranci a ulozeni hodnoty toleranci H7 a h6 pro jmenovity rozmer 25mm. Gratuluji, prave si ziskal HMU a DMU hridele a diry.

Ad 2) Pricti (odecti) HMU a DMU hridele a diry k (od) jmenoviteho rozmeru. Gratuluji, prave si ziskal HMR a DMR hridele a diry.

Ad 3) Tolerance soucasti je rozdil mezi max a min rozmerem. Tedy HMR-DMR. Jak u hridele tak u diry. Gratuluji, prave si ziskal tolerance prumeru hridele a diry.

Ad 4) To zvladnes. Gratuluji, mas obrazek.

Ad 5) IF DMR diry > HMR hridele = ulozeni s vuli;

IF DMR diry < HMR hridele AND HMR diry > HMR hridele = ulozeni prechodne;

ELSE = ulozeni s presahem

Gratuluji, prave si zjistil, o jaky typ ulozeni se jedna.

Ad 6) Jde o tolerance ulozeni. a), b) nebo c) vyberes podle predchoziho bodu.

v jakemkoliv pripade pak Vmax a Pmin = HMR diry - DMR hride, Vmin a Pmax= DMR diry-HMR hridele

Gratuluji. Prave si zjistil max a min presah nebo vuli.

Ad 7) Je tam H7 a predpokladam n6, takze?... Gratuluji. Je to jednoduche.

Ad 8) Pokud je tam n6, tak je to jasne lozisko na pevno ulozene v prevodove skrini. Pokud h6, pak je to jasne ozubene kolo posuvne ulozene na hrideli v te same prevodovce ( i kdyz to by bylo spise g6, jak vsichni moc dobre vime :) )

Od: filip92
Datum: 01.10.12 16:23

je to H7 a r6 no strojnický tabulky namám a nevyznám se v nich :(

Datum: 01.10.12 16:38

Strojnicke tabulky si porid, pac bez nich budes na skole, kde se vyucuje takoveto tema jako bez ruky.

Pokud se i po skole budes zabyvat strojirenstvim, tak se ti tato investice bohate vrati, pac tyto tabulky uzijes i v praxi.

Ze se v nich nevyznas je trapna vymluva. Na skole si prave proto, aby si se s nimi naucil pracovat.

Kazde tabulky maji na zacatku obsah a od neho se odpichni. Cist snad umis.

Ulohy tu nevypracovavame. Pouze pomahame.

Datum: 01.10.12 17:03

dobře tabulky už mám a ty hodnoty mám najít v obsahu uložení součástí? nebo pod jakou kapitolou to hledat?

Datum: 02.10.12 18:12

dobře tabulky už mám a ty hodnoty mám najít v obsahu uložení součástí? nebo pod jakou kapitolou to hledat? :( :( pod čím to mám hledat

Datum: 02.10.12 22:00

Od vcerejsiho vecera si se nezmohl na nic jineho, nez zopakovat stejny dotaz?

To abych se zacal stydet, ze jsem taky studoval strojarnu.

Vem si ty tabulky a hledej.

Nevidim sebemensi tvoji snahu, coz je minimalni predpoklad, abychom se Te tu pokusili pomoct.

Datum: 04.10.12 20:10

už jsem to našel H7 je 0 a r6 je +28 pokud je to správně :)

Datum: 04.10.12 20:24

Já jsem teda pro půměr 25 našel tyto hodnoty: H7 21 0 r6 +41 +28

doplněno 04.10.12 20:29:

Hledal jsem to v kapitole "Mezní úchylky tolerančních polí děr pro pro jmenovité rozměry od 1 do 500 mm" a "Mezní úchylky tolerančních polí hřídelů pro jmenovité rozměry od 1 do 500 mm" Ve většině Stronických tabulek strana kolem od 90 do 110.

Datum: 05.10.12 12:21

ted mě zajímá který udaje jsou teda správný..

Datum: 05.10.12 13:52

Je videt, ze jses skutecne naprosto mimo. Jak radi babajaga, mel by si zkusit doucovani.

U tolerancnich poli jde vzdy o rozsah hodnot, ktery je definovany horni a dolni mezi.

Tedy pro hridel musis ziskat dve cisla (horni a dolni mez tolerance) a stejne tak i pro naboj (diru) musis ziskat dve cisla (horni a dolni mez).

Kdyz jsi do tech tabulek koukal a nalezl jsi 0 pro H7 a +28 pro r6, nebylo te divne, ze se v tom samem policku vyskytuji jeste dalsi hodnoty?

Tedy uchylky jsou jak pise solenza (v mikrometrech) a ladaadal ( v milimetrech).

Nicmene detailni postup fakt nema smysl snazit se zde popisovat, pac je zcela zrejme, ze vubec nevis, ktera bije.

-

Kazdopadne hodnoty uz Te tu poradili a zbytek je dle meho prvniho prispevku.

Od: ladaadal*
Datum: 05.10.12 12:42

Tak nevím, kde jste hledali, ale používám to denně a já mám v tabulkách toto:

ø25 H7/r6

náboj: 0-0,021 to znamená rozmezí 25,000 až 25,021

čep: 0,028-0,041 to znamená rozmezí 25,028 až 25,041

A ukazuje to i program pro lisování spojů, takže tomu můžete věřit. Bez talkového lisování to lze vložit při teplotním rozdílu min.160°C, ale dal bych 180°C pro případ pomalejší montáže *smich*.

To bylo jen tak navíc, ale zbytek už si dohledej nebo odvoď, to už jsou základy matiky a né strojařiny

Datum: 05.10.12 19:29

děkuju ladaadal®
za udáje už jsem to pochopil ;) jak to tam je a jak se to hledá atd.. moc děkuju aspon jeden normální člověk.. ;) :)!než ostatní *bzum*

Od: ladaadal*
Datum: 06.10.12 05:26

Přesto ti doporučuju doučování. Tohle jsou absolutní základy a když je nezvládneš, budeš mít v budoucnu velký potíže.

Datum: 05.10.12 13:31

Úkolu vůbec nerozumíš, v tabulkách hledat neumíš.*ee*

Nesměju se Ti, každý neumí všechno, ale je to látka, kterou bys umět měl. Zajdi proto za svým učitelem či profesorem, přiznej se, že látce nerozumíš a zda by Ti mohl věnovat někdy odpoledne po vyučování hodinu času a znovu Ti to vysvětlit. Možná se k Tobě někdo ze spolužáků přidá. A budete mít jasno.

To, že škemráš o vypracování, Ti nepomůže. Látky bude přibývat, a když něco nechápeš už teď, jak budeš chápat to další, co se nabaluje na to současné učivo? A na maturitu to za Tebe taky nikdo nespočítá.

Proto se poctivě přiznej a pokud bude kantor opravdu tak hodný a znovu to vysvětlí, bude zase dobře. Pokud by učitel ochotný nebyl, zkus nějakého opravdu šikovného spolužáka, kterému to pálí. Ten Ti to jistě vysvětlí taky. Jinak si dělej poznámky a pravidelně se uč, ať Ti zase neunikne to podstatné. Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.