Jak roznásobit mnohočleny?

Od: Datum: 13.09.12 17:19 odpovědí: 3 změna: 13.09.12 17:30

Dobrý den, dnes jsme se učili roznásobovat mnohočleny a já narazila na dva příklady s kterými si nevím rady, pomožte prosím.
-3(x+3)(x-1)=
-c(c+1)(c-3)=
Prosím o postup...děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 13.09.12 17:28

Učili, učili asi si toho moc nepamatuješ. Nejdřív bych vynásobil každý člen v první závorce každým členem v druhé závorce a nakonec roznásobené členy v prním příkladu vynásobil číslem -3 a u druhého příkladu -c.

Před tímto násobením by však bylo vhodné členy upravit to jest stejné sloučit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 13.09.12 17:30
avatar

A co tě zaráží? Že jsou tam vždy 3 členy k násobení, nebo ten mínus na začátku, nebo to, že prvním členem není závorka, nebo co přesně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 17:30
avatar

V čem je konkrétní problém?

Třeba u toho prvního roznásobíme ty závorky takm, že násobíme každý člen s kařdým; s tou mínus trojkou si poradíme buď tak, že ji pro začátek necháme před závorkou, kv níž budeme uchovávat výsledky toho roznásobení, nebo průběžne s ní jednotlivé součiny budeme násobit (třeba místo x*x napíšeme rovnou -3x*x). No a na záver dáme dohromady vždy členy se stejnou mocninou x, koeficienty sečteme a uspořádáme podle mocnin od nejvyšší k nejnižší (nebo i napak, ale od dvojky je to obvyklejší).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.