Překlad motta z ČJ do AJ

Od: Datum: 22.08.12 08:06 odpovědí: 4 změna: 25.08.12 19:57

Dobrý den, potřeboval bych poradit od nějakého dobrého angličtináře s překladem jednoho motta z ČJ do AJ. Motto zní "Usmívej se,dokud můžeš" ...je překlad "Laugh while you can" správný? ...nebo by jste to přeložili jinak?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.12 08:29

Ahoj, tvůj překlad bych trochu opravila - "laugh" znamená smát se, a "while" zatímco, v době kdy... já bych to přeložila: "Smile as long as you can" - btw, dobré motto ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: crockett*
Datum: 23.08.12 11:00

Dobrý překlad. Doplním, že by klidně šlo i to "Smile while you can" nebo "Keep smiling while you can".

Ohodnoceno: 1x

Od: pu®
Datum: 25.08.12 19:57

Vysvětlení správně, smile rovněž správně, "as long as" ale špatně *stop* Naopak, tazatelovo "while" je zde na místě. Mimo Vámi uvedeného je význam tohoto slova i právě "dokud" (něco lze). Viz anglické "Make hay while the sun shines" (Kuj železo...). "As long as" lze mj. přeložit jako "hlavně že/když..." (a zbytek je mi jedno), např. There's not enough water in the tank, can I take a shower? -As long as you leave enough for me... (Tj. význam spíš "pokud", nikoliv dokud.)

doplněno 25.08.12 19:58:

Ještě doplním - v tomto smyslu by se též "as long as" dalo chápat jako "usmívej se tak dlouho, dokud můžeš" (neboli dokud udržíš ústa v úsměvu...).

Ohodnoceno: 1x

Od: myse®
Datum: 23.08.12 08:30

taky jsem pro smile - víc to odpovídá tomu co chcete říct - usmívat se. Ne smát se na celé kolo...

ale třeba jste to myslel tak...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.