Matematická úloha

Od: Datum: 21.08.12 18:15 odpovědí: 7 změna: 22.08.12 01:28

Na nové šaty pro jednu dceru je obvykle potřeba 170 cm roucha šíře 140 cm. Macecha tentokrát, ale poručila, aby tatínek koupil pro každou dceru roucho o šíři 150 cm. Určete, kolik cm roucha tatínek celkem pro své dcery (bez Popelušky) přiveze.

Prosím o pomoc. V jedné učebnici, kde byli výsledky jim tento příklad vyšel 477cm, ale ať jsem počítala, jak jsem chtěla, takhle mi to nevyšlo. Tak bych byla ráda, kdybyste mi pomohla. Předem děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.12 18:23

No jo, ale kolik těch dcer bylo?

Datum: 21.08.12 18:25

Tady nekdo nezna pohadku o popelce.

Od: mifipifi*
Datum: 21.08.12 18:28

Dvě + Popelušku, takže dohromady tři.

Datum: 21.08.12 18:26

Pokud jsou dcery tři, vyjde to. :)

Jde v podstatě o to, že oba kusy látky musí mít stejného obsahu, tzn. sestavíme rovnici - dosadíme hodnoty do vzorce pro obsahy obdélníků. :) Vyjde jednoduché rovnice, ale její výsledek je třeba ještě vynásobit počtem dcer. :)

Od: mifipifi*
Datum: 21.08.12 18:33

Odpověď je dobrá, ale úplně nechápu, jak je to myšleno... Mohla bych ještě poprosit o podrobnější popis :)? Si teď opravdu přijdu natvrdlá *smich*

Od: mowla*
Datum: 21.08.12 18:38

Přiznám se, že nejsem zrovna ´šič´, ale úloha mi přijde nesmyslná...

Pokud jde o hodně členitý střih (šaty z mnoha dílů) by možná šíře 150 umožnila lepší seskládání dílů i s větší úsporou (než odpovídá řešení), možná by ale vůbec nebyla podstatná (jen by se zvýšilo % prostřihu)... *smich*

Ale ani čistě teoretick y 170 . 140 / 150 x 3 dcery nedává délku 477, ale 476 cm...

*zed*

Od: pepr®
Datum: 22.08.12 01:28

Tatínek přiveze 317cm roucha.

Protože podle zadání přiveze plátno jen pro dvě dcery. "Určete, kolik cm roucha tatínek celkem pro své dcery (bez Popelušky) přiveze."

170*140/150*2 = 317,3 ≐ 317

Ono je jasné, že macecha nebude kupovat látku na nové šaty pro Popelku. To dá přece rozum, né *smich*

...

Pak je tu ještě (nematematická) možnost, že jelikož je střih dělaný na 140cm, tak i při větší šířce se jednotlivé díly naskládají víceméně stejně, tak je větší šířka k ničemu a délka bude stejná jen bude větší odpad. ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.