Jak to,že je to tak těžké?

Od: Datum: 06.04.13 19:14 odpovědí: 2 změna: 06.04.13 20:58

Ahoj všichni,mám fakt obrovský problém...ve škole na matiku máme..no prostě otřesněho učitele...já vím,že téměř každý si stěžuje na špatné učitele,ale na tohohle byla i rodičovská petice a cca. 6 lidí z 25 propadá,8 má 4,10 má 3,1 má 1 atd.Já měla v 1.pololetí na vysvědčení jednu 3 a zkuste hádat z čeho.Ano z matiky...ale i přesto to chci zvládnout,protože je to možné a chci se dostat na určitou vysněnou školu s vyznamenáním (na pravní).Ve čtvrtek 11.4. píšeme velký test s rovnicemi,které jsem zapoměla,ale určitě si učením vzpomenu a s pohybovými úlohami i o spol. práci jenže ty nechápu vůbec ani trošku...a bojím se,že dostanu při nejlepším 4 a za momentální známky a nešikovnost v matice i 4 na výzo...jsou ty úlohy opravdu tak těžké?(popř.:jak se počítají?) ps:mí rodiče už to neumějí tak zkusím uspět bud u sousedky nebo na doučování...předem všem děkuji za rady,informace a odpovědi...(momentálně jsem v 8.třídě)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.13 19:20
avatar

Ty příklady nejsou příliš těžké, jen je nutné pochopit princip. Na podrobné vysvětlení tady není prostor, proto doporučuji zadat do vyhledávače slovní úlohy o společné práci. Tam najdeš řadu příkladů s postupy řešení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.04.13 20:58
avatar

Přesně jak říká Bruno. A taky - je důležité se učit pravidelně. Třeba jen na dvacet minut, spočítat si dva tři příklady podle obtížnosti, ale pravidelně, ať si ten postup osvojíš. Navíc ti to usnadní chápání dalšího učiva a čas potřebný k učení se ti tak může pěkně zkrátit - a navíc přinést lepší výsledky. :) Mám to odzkoušené, sama nejsem zrovna matematický talent. Držím palce! ;)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.