Co s tím? - spolužáci

Od: Datum: 04.04.13 17:15 odpovědí: 4 změna: 04.04.13 22:51

Dobrý den,

jsem první rok na šestiletém gymplu. Ze začátku bylo všechno ok - spolužáci super, učitelé taky, akorát známky byly horší. Z bývalé školy se se mnou dostaly na gympl i spolužačky. S jednou z nich jsem se přestala bavit (za zády si ze mě dělala srandu, ani mi nedokázala do očí říct, že se mnou kamarádit už nechce) a říkala jsem si, že si jí nebudu v nové třídě vůbec všímat. Jenže ono to nejde - začnu se bavit s jednou holkou - ona za ní začne dolízat a přebere mi jí (takhle se to stalo už nekolikrát, k tomu všemu se k nim ale ani nějak extra skvěle nechová a dovolí si skoro všechno - takže to, že se s ní všichni kamarádí postrádá logiku). Navíc mám pocit, že se se mnou spolužáci (kteří se se mnou tenkrát úplně v pohodě bavili) dnes už tolik nebaví. Je možný, že by to mohlo nějak souviset s tou holkou? Nemám se na to někoho zeptat (spolužáka)? Možná bych se už dávno zeptala, jenže se zase bojím, že mi bude někdo lhát do očí.

Předem děkuju za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mmq®
Datum: 04.04.13 17:48
Asi ti to moc nepomůže ale připominas mi moji spolužačku . Jsem ve 2 rok na 8 -mí letem gymplu a připadá mí to zvláštní moje spoluzacka se chce bavit s jednou ale ta dolézá zá tou s kterou se ona bavit nechce a tak se "nemůže " bavit s tou s kterou chce . Nějak to celé postrádá logiku a přijde mí to divné . I ta spoluzacka se mě ptala co má dělat já ji nevěděl pomoct přijde mí to jako strašná hloupost a to proto protože sám mam kamaráda který se baví s jedním debilem ale prostě si ho nevsimam a když otravuje v duchu si řeknu jaký to je ... A jsem Oukej ;)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.13 17:53

Ahoj. Jess, je docela možné, že se kamarádka prostě dokáže začlenit do kolektivu a získat si kamarády jí nedělá problém. Kdyby nebyla druhým sympatická, nebavili by se s ní. Její chování nelze hodnotit, protože jí neznám, ale chová se ke každému tak, jak jí druzí dovolí, aby se chovala. Asi její chování nikomu nevadí. Je možné, že všechno vidíš příliš černě. Jste bývalé kamarádky, takže jí vidíš spíše tím kritickým pohledem...Problém hledej spíše u sebe. To, že se s Tebou spolužáci nebaví jako dřív, si můžeš jen namlouvat. A pokud je to pravda, pak to nemusí souviset se spolužačkou. Zamysli se nad svým chováním. Zda se třeba sama zbytečně nestraníš, zda nejsi často zbytečně třeba podrážděná, či přecitlivělá atd...Musíš začít u sebe, chceš-li přijít na to, proč se věci takto mají...Zkus si o tom promluvit se spolužákem, kterému důvěřuješ, co si o situaci myslí. Ale musíš počítat i s tím, že se třeba dozvíš, že je chyba v Tobě a že za to spolužačka nemůže. Myslím, že na ní trochu žárlíš a dáváš za vinu i to, co nedělá. Možná si vybíráš i nesprávné kamarádky. Protože kdyby to byly opravdové kámošky, kterým na Tobě záleží a stojí o kamarádství s Tebou, určitě by se nedaly "přebrat" Tvojí spolužačkou. Pokud chceš mít kamarádku jen sama pro sebe, bude se Ti asi těžko hledat...Buď kamarádská a milá a dívej se na věci s nadhledem. Nepodceňuj se, měj zdravé sebevědomí a pak Tě žádná taková spolužačka nerozhodí. Popřemýšlej o tom...

doplněno 04.04.13 21:27:

Chtěla Ti ublížit a srazit sebevědomí...To se jí zřejmě povedlo. Není jediná na světě. Přehlížej ji, ignoruj a hlavně něvěř tomu, co říká. Ono jí to přejde, když bude vidět, že se její jedovatost míjí účinkem. Má zřejmě sama nějaký komplex méněcennosti a zvedá si své ego tímto způsobem. Ale to je její problém. Ty se prostě nedej. Nenech si otravovat život puberťačkou, která se snaží být středem zájmu svojí neomaleností. Prostě jí odpověz, že Tě její názor nezajímá, ať Tě neobtěžuje, protože si chce jen zchladit žáhu na někom, kdo je lepší, než ona...Nedej se a hlavně se k vůli ní nestraň ostatních..

Ohodnoceno: 2x

Od: jess*
Datum: 04.04.13 21:00

Jenže jak se na ní nemám dívat kriticky, když na mě byla tak hnusná. Říkala mi, že jsem zbytečná, že mě nikdo nemá rád, atd.

Datum: 04.04.13 22:51

I já ti doporučím začít hledat problém u sebe.

Píšeš, že se s tebou spolužáci napřed bavili více. Co se změnilo? Nezdá se ti to jenom?

Kdyby se s tebou chtěli spolužáci byvit, žádná stávající ani bývalá kamarádka to nemůže změnit. Příčina podle mne bude v něčem jiném.

Napadá mne, jestli nejsi zbytečně podezřívavá (bojíš se, že ti spolužáci budou lhát do očí). Podezřívavost a obavy mohou pokazit nejeden vztah (nejen kamarádský).

doplněno 05.04.13 00:43:

PS: Neber výše zmíněné jako kritiku, ale jako námět k zamyšlení.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.