Informace o acetylénu

Od: Datum: 02.04.13 18:53 odpovědí: 4 změna: 10.04.13 13:13

Potřebovala bych prosím poradit s acetylénem. Zajímalo by mě, co vznikne probubláváním acetylenu manganistanem draselným (reakční schéma). Kde se vyrábí v ČR? A ještě jedna otázka.. od čeho musí být očištěn než se uloží do lahví? Děkuji mnohokrát. Už se nad tím trápím opravdu dlouho.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.13 19:30
avatar

Doporučuji učebnici, poznámky z výkladu/přednášky a Google (úkol za tebe dělat nebudeme).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: debilie
Datum: 02.04.13 20:06

I přesto, že by mi někdo něco z těchto věcí poradil, úkol by za mě rozhodně neudělal, protože toto nejsou jediné otázky, co v něm byly. Samozřejmě, že mě napadlo se podívat do učebnice, jenomže v naší používané učebnici tyto informace nejsou. Ve výkladu tohle nezaznělo a google mi částečně pomohl po dalším prohledání akorát s místy výroby a nežádoucími příměsmi. K těm mám ale pouze 1 zdroj (profesoři nás neustále upozorňují, že se máme ujistit na více mistech), tudíž si nejsem tak jistá. Stále ale nemám vyřešen problém s rovnicí(schématem) C2H2 + KMnO4 --> MnO2 + CO2? + určitě ještě něco .. vím, že roztok se odbarvil, pravděpodobně redukcí manganistanu (fialový) na oxid manganičitý (hnědý). Unikal plyn - mohl by to být oxid uhličitý. Je možné, že by vznikl hydroxid draselný? Jsem již na pokraji nervového zhroucení...:D prosííím (aspoň nějaké malinké naťuknutí :) )

Datum: 02.04.13 22:04
avatar

Acetylen se manganistanem oxiduje.Reakce se projeví adicí na trojné vazbě,vznikají organické kyseliny,nebo aldehydy.Protože při výrobě je doprovázen různými příměsemi,jako třeba karbidy fosforu a jiných prvků,které uvolňují zápach.Ty se odstraní aktivním uhlím.-Výroba acetylenu je jednoduchá,spočívá v hydrolyze karbidu vápníku,výrobců může být ředa.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.04.13 13:13

Nějaké info o acetylénu např. tady: http://www.catp.cz/publikace/igc-123-04-cz.pdf

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.