1xPohlavek od profesora na VŠ?

Od: Datum: 31.03.13 21:47 odpovědí: 31 změna: 12.04.13 15:24
Zdravím. Chodím na VŠ a jeden profesor, ke kterému chodím na přednášku, dává normálně pohlavky za pozdní příchod. Nechápu to... Bral bych to jinak, kdyby to byla nějaká třída o 20 studentech, kde se všichni znají a mezi profesorem a studenty je takovej nějakej kamarádskej vztah. Tady je to však tak, že je to: 1, přednáška, kde ani není povinný tam chodit; 2, s nikým se ten profesor nezná ; 3, není to žádný ,,jako pohlavek, to kolikrát mlaskne přes celou poslůchárnu. Já hlavně nechápu, že si to od něj nechaj... ja i kdyby mě bylo jasny, ze zkousku uz u nej nikdy neudelam, tak bych mu to vratil... a jeste vic nechapu, ze na ty skole uz 10 let uci... ze uz se to nekdy neresilo. Jako nejsem zadnej vul, co vsechno resi, ale tohle me prijde trochu moc...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.13 21:57
avatar

Zdravím. Když si to studenti nechají líbit a nic s tím nedělají, pak jim to přijde nejspíš normální. Vám se to neděje, tudíž se Vás to netýká a tak to naštěstí řešit nemusíte. Ostatní si k nám dovolí jen to, co jim dovolíme my sami. Byť by to byl profesor. Určitě nemá v popisu práce fackovat studenty a tímto je trestat za pozdní příchody. Nemá na to dokonce ani žádné právo. Ale co s takovou informací uděláte Vy? Tento profesorův "výchovný efekt" by měli řešit především ti, kteří mu ho trpí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.13 22:00
avatar

Další řešení je chodit na přednášky včas...,( jinak potrefená husa nejvíc kejhá nebo jak to vlastně je ..)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: patolog*
Datum: 11.04.13 20:50

Také učím na VŠ a pro některé studeny bych zavedl bičování nebo baštonádu. Co si místo stěžování zvyknou chodit včas nebo nechodit vůbec?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 31.03.13 22:03

plně schavuluju , maj chodit přesně , jinak se prostě nědá nic dokázat .

doplněno 31.03.13 22:03:

známej mi zase říkal , že když přišel někdo pozdě , tak ho profesor vyhodil . To by raději každej pár facek bral

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sdsad
Datum: 01.04.13 06:40

*hej**palec*...připojuji se taky. Když někdo něco chce dosáhnout, tak ať pro to taky něco udělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 01.04.13 09:20
Pozdni prichody na prednasku vsechny vyrusuji. Jak prednasejiciho, tak i ty, kteri uz poslouchaji.
Pohlavkovat studenty rozhodne neni normalni.
Napis vedoucimu jeho katedry, co dela. Ten uz si s nim sam ve vlastnim zajmu promluvi. Jestli se to bude opakovat i po tak 2 tydnech (dost casu na to, aby si s nim promluvil), tak si zajdi na studijni zeptat se, co s tim.
Jak jsem psal, normalni to rozhodne neni.
Je to statni VS? Je to prvak?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tmtmp
Datum: 01.04.13 12:26
Ano statni VS a prvni rocnik. Souhlasim, ze pozdni prichod rusi, ale jak pisete, je to moc...
Od: luke237
Datum: 02.04.13 01:16
(Nekteri) prvaci jeste poradne nevi, jak se presne chovat na VS (pozdni prichody, hluk/baveni se/ruseni/jidlo/piti v prednaskovem sale, ...), protoze se to nikde presne nepise. Chapal bych tedy, kdyby prednasejicimu obcas ujely nervy a na nekoho se oboril a pritom i vysvetlil nektere z tech nepsanych pravidel. Pohlavkovat pozdni prichody mi ale proste nepripada normalni.

Nejlepsi bude obratit se na vedouciho katedry. Ten se zabyva stiznostmi studentu na vyucujici z jejich katedry. Mozna to neni oficialni postup podle studijniho predpisu, ale je to velmi efektivni, protoze on toho vyucujiciho zna nejlepe a je jeho primy nadrizeny.

Vysvetli mu, ze chapes, ze prednasejicimu vadi, ze lide prichazeji pozde, ze sam osobne sice pozde neprichazis, ale ze pohlavkovani ti nepripada normalni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patolog*
Datum: 11.04.13 20:52

Za mých studentských let (která mi v "zájmovém" oboru vlastně stále trvají) nenastupovali na vysoké školy mentálně retardovaní jedinci. Něco se změnilo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 12.04.13 00:32
Zalezi, kdy byla tvoje studentska leta :) Jinak jsi si urcite vsiml, ze za poslednich cca 25 let se podil stredoskolaku, kteri jdou ze stredni na VS, zvysil asi z nejakych 15% (?) na 60%. Takze jestli drive tak sli v prevazne mire ti akademicky nejnadanejsi (odhlednu od politickych tlacenek nebo naopak zakazu tridni nepratelum), dnes tam je typicky prurez mladeze Ceske republiky daneho veku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: patolog*
Datum: 12.04.13 15:24

Tak kdy byla moje studentská léta? Co třeba ta poznámka v závorce?;) Ale je pravda, že jsou fakulty (v mém případě je tou "zájmovou" matfyz), kterým se invaze nekompetentních prozatím vyhýbá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: patolog*
Datum: 11.04.13 20:49

Jak je to státní VŠ, tak je to v pořádku - policisté i vojáci mají tu trochu "šikany" v sobě :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 12.04.13 00:34
"Statni" se myslelo "verejna", tedy opak "soukrome", resp. ten typ vysoke skoly, ktera existovala do doby pred liberalizaci trhu vysokoskolskeho vzdelani.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: patolog*
Datum: 12.04.13 15:22

Zákon o vysokých školách zná veřejné, státní a soukromé vysoké školy. Neznat nevadí, ale obhajovat si neznalost je již na hraně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 16:19
avatar

Pokud tam není povinné chodit, tak tam prostě nechoď - pozdním příchodem třeba rušíš ostatní. Kromě toho, vyučující má nepřebernou škálu možností, jak řešit studenty, kteří ho z nejrůznějších důvodů se*ou - byl bys opravdu raději, kdyby to řešil jinak?

btw vyučující se patrně inspiroval u zvláštníého agenta Gibbse z NCIS *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 02.04.13 01:20
Nekdy se proste pozdnim prichodum nejde vyhnout, zvlast kdyz clovek musi prechazet nebo prejizdet mezi budovami.

Hlavni je nechovat se jako hovado a delat pri prichodu hluk, ale naopak co nejrychleji a nejtisseji se usadit na nejblizsi sedacku a s co nejmensim rusenim se zaclenit do prednasky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 02.04.13 05:42

Jsem vcelku příznivce mírných fyzických trestů, mnohdy to dá stokrát víc než nějaké kárání či poznámky, ale na VŠ? To už mi přijde kapku přestřelené. Nejde o bandu dementů, ale dospělé lidi. Jedno, je-li v prvním nebo desátém semestru. Profesor na vysoké škole by měl mít už nějakou úroveň. A pohlavkování studentů to teda opravdu nenaznačuje. Beru, že pozdní příchod naznačuje, že studenta daná látka nezajímá a tudíž vyhazov z přednášky bych bral jako adekvátní, zvlášť jedná-li se o opakované pozdní příchody, ale VŠ a pohlavky mi k sobě nějak nesedí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.13 22:38
avatar

Tak předpokládám, že ten pohlavek je spíš symbolický, než že by vyučující studenta opravdu zbil.

btw vzpomněl jsem si na pohlavek co koupil Rath od Macka *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 03.04.13 23:56
předpokládám, že ten pohlavek je spíš symbolický
Cituji z puvodniho dotazu tazatele: "... není to žádný "jako pohlavek", to kolikrát mlaskne přes celou poslůchárnu ..."
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 04.04.13 00:33
avatar

Na základce se pohlavky rozdávaly běžně za vyrušování v hodině i ve třídě,sem ,tam přiletěl na nezbedu i svazek klíčů a hned byl klid.Nikdo to neřešil a postěžovat si doma?Dostali by jsme druhý od rodičů,že zlobíme učitele! Na průmyslovce vyzval profesor zlobivého žáka za dveře a tam to pak pořádně,,mlasklo,,! Žáci byli slušnější a tolik si k profesorům a učitelům nedovolovali,jako dnes.I dnes po létech na to na třídních srazích vzpomínáme s úsměvem na rtech a ne s výčitkou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: barb*
Datum: 07.04.13 20:30

Být tebou,tak to neřeším,pokud se to neděje tobě. Na VŠ by sis tímto ještě mohl udělt malér. Kdyby fackoval tebe,tak to pochopím,že si to nechceš nechat líbit. Sám choď včas a neřeš problémy ostatních,ať si to vyřeší oni ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 07.04.13 20:53
avatar

No, výchovné pohlavky patří tak na základku. Na VŠ určitě NE. Asi bych přišel schválne pozdě, nechal od kamaráda kamerovat a tu facku bych vrátil "v sebeobraně"...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 08.04.13 20:44
avatar

Být tak profesorem na VŠ! 300 studentů v posluchárně a když se mu po začátku hodiny ještě další půlhodinu ,,trousí,,opozdilci! No,asi bych je nefackovala,ale vyhodila z přednášky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 08.04.13 20:57
avatar

Zkusila sis nekdy zkoncit povinne cviko napr. v Praze na Karlove namesti a behem ctvrt hodiny se presunout na Dejvice na prednasku, ktera sice pro Tebe neni povinna, ale na kterou chces chodit?

Pohlavkovat studenty zkratka spravne neni a nelze to okecat zadnou vymluvou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: patolog*
Datum: 11.04.13 20:54

Na ČVUT je tolik "miniaturních" oborů, že nejde lépe sestavit rozvrh? Tebou popisovaná situace je s výjimkou prvního semestru chybou v plánování studenta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 11.04.13 21:13
avatar

To je mozne (ne ovsem jiste, o tom nebudu polemizovat, pac o to tu vubec nejde), kazdopadne jak se rika, nikdo uceny z nebe nespadl, takze ani to planovani nemusi byt vzdy na vybornou.

Tak nebo tak, jde tady o pohlavkovani a jak uz sem jiz zminoval, to proste okecat nejde. Na akademicke pude nema takoveto chovani co pohledavat.

Nepamatuji si, ze by na prednaskach nekdo nekdy vyrazne vyrusoval - takovi lide proste rovnou vubec neprisli a fyzicky trestat pozdni prichod?

Pokud to nebylo mysleno spise jako pratelsky zduchanec (coz u mlasknuti pres celou poslucharnu zrejme ne), pak to spise vypovida o prednasejicim.

Jo takhle kdyby toho co rusi uzemnil nejakou trefnou vytkou, to by byla jina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patolog*
Datum: 11.04.13 22:23

Ono to má svoji zvrácenou logiku. Přehnaně sebevědomý student-blbec si bude automaticky stěžovat na verbální zesměšnění (osobní zkušenost), zatímco na "školácky ponižující" exekuci nejspíš ne.

Jen taková technická - i "přátelské žďuchnutí" může být slyšeno přes celou posluchárnu pro výše uvedený počet studentů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cvut
Datum: 12.04.13 00:43
Na ČVUT je tolik "miniaturních" oborů, že nejde lépe sestavit rozvrh?
Rozvrh je sestaven dobre. Problem byl u pripadu, jak pise Axus, kdy se clovek zajimal i o tzv. nepovinne predmety prevazne urcene pro jiny obor. Napriklad programovani nebo procesory (obecne pocitace a kybernetika) se ucili ciste na Karlove namesti, kdezto elektronika se ucila v Dejvicich. Studenti z jednoho zamereni, kteri meli zajem se dozvedet neco z toho druheho, museli prejizdet, coz se nedalo stihnout za beznou prestavku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: patolog*
Datum: 12.04.13 15:19

A co teprve kdyby se výuka kryla. Reaguješ už hodně bezpředmětným způsobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 22:18

Nezlobte se na mě, ale řešíte blbosti, které mě nenechají mlčet.
Nezpochybňuji vážnost situace, ale příspěvek autora se mi zdá být nevěrohodný.
Píše "není to žádný pohlavek, kolikrát to mlaskne přes celou posluchárnu". Opravdu?
To, co tomu předchází, nezmiňuje.
Oháníte se tu právy, nespravedlností, případnými návrhy řešení. Avšak bych vám nejprve navrhoval navštívit VŠ, rychle by vás opustilo podobné smýšlení.
Pokud si vyučující nepřeje pozdní příchody, je nutné přáni respektovat. Kdo by jej dementoval, pouze by zpochybňoval jeho autoritu.
Autorovi mohu pouze poradit, ať napíše vyučujícímu e-mail a domluví se.
Mnoho vyučujících zastává razantní metody výuky, kterým zpočátku mnohdy nerozumíme, avšak postupem času pochopíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 09.04.13 06:48

Z mnoha zdejsich odpovedi vyplyva, ze spouste lidem neni jasne, jaky je rozdil mezi (vysokoskolskou/universitni) prednaskou a vyucovaci hodinou nekde ne stredni skole.

Prednaska (od slova "prednaset"), jak jiz bylo nekolikrat napsano, je dobrovolna a tedy se predpoklada, ze si ji jdou poslechnout lide, kteri o ni maji zajem a maji to v hlave natolik srovnane, ze vi, ze kdyz se chteji neco dozvedet, tak se treba nemohou s nekym jinym behem te prednasky bavit, protoze i jim by vadilo, kdyby se bavil nekdo jiny a oni ve vysledku nemohli slyset, o cem prednasejici vyklada.

Jestli to prvaci, kteri prave vylezli z nalinkovaneho řádu strednich skol jeste nechapou, tak bych pochopil, kdyby se prednasejici zastavil a nektera z tech pravidel vysvetlil. Je sice smutne, ze k necemu takovemu musi dojit, ale je lepsi vysvetlit nepsana pravidla hry hned na zacatku pro ty, kteri na to vlastnim rozumem neumeji prijit.

Jestlize dojde k vetsimu hluku v poslucharne u pravidel znalych studentu, tak je to spise naznak pro prednasejiciho, aby se zeptal, kde je problem, protoze pravdepodobne vetsina posluchacu se v jeho vykladu ztratila, takze chyba je u nej. Proto se musi kousek vratit a zkusit to jinak nebo treba zodpovedet par dotazu.

Zamykani poslucharny nebo jakekoliv utoky na posluchace jsou absolutne neprijatelne. Vysoka skola a prednaska neni vojensky utvar nebo stredni skola, kde jsou ucastnici povinne, maji presne stanove rozvrhy a nemohou se bez dovoleni nikam vzdalit. Akademia je o verejnem dobrovolnem sdileni, vymene a predavani informaci lidem, ktere o to maji zajem. Jestli ten student nema zajem se neco dozvedet a ve vysledku vyrusuje jakymkoliv zpusobem prednasku, pak hlavne nevidim vubec smysl v tom, aby se te prednasky zucastnoval. Byt tam nemusi. Nikdo ho do toho nenuti. Vsechno je to dobrovolne. Zrejme to nechape, protoze je jeste stale zamrzly v mentalite ditete nebo pubertaka a ve vysledku na vysokou skolu nepatri, protoze do ni jeste rozumove nedozral.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.