Jak přežít třídenní výlet

Od: Datum: 11.05.13 17:47 odpovědí: 10 změna: 26.06.13 18:10

Ahoj, mám docela velkej problém, máme jet na školní výlet, jenže jedna holka s kterou se bavim, ze všech nejvíc ve třídě a je asi jediná, nejede. Takže musím jet s lidma, který naprosto nesnáším, protože mě pomlouvají a mají na mě věčně nějaký "blbý kecy". Jenže jsem ten typ člověká, co udělá všechno, když mu někdo něco řekne. Třídní učitel přede mě položil papír, kde jsem se měl závazně podepsat že pojedu a já to nedokázal. :/ Jak to tam mám s něma vydržet, protože začínám mít z toho strach už ted. :/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.13 19:09

Ahoj. Jaroslave, tři dny nejsou žádná dlouhá doba a utečou jako voda. Výlety a podobné mimoškolní aktivity většinou kolektiv stmelují. Nemá smysl si to ošklivit již předem. Většinou to, nač se člověk moc netěší, dopadne nad očekávání dobře. Snaž se do kolektivu zapojit, nestranit se, buď kamarádský a užívej si to, že se někam podíváš. Celý život se budeš setkávat s lidmi, kteří Ti třeba nesednou a budeš muset umět s nimi vycházet. Tak to trénuj již od školy, bude se Ti to v životě mockrát hodit...Neboj se toho, jsi přece chlap!

doplněno 25.06.13 21:38:

Lenny - na názor máte právo Vy i ostatní. Respektujte to tedy, děkuji!

Ohodnoceno: 0x

Od: lenny*
Datum: 25.06.13 21:31

Kolektiv stmelují - ano, pokud je dobře rozestavenej. Pokud jsou postaveny základy. Pokud ne - je to jen mlácení prázdné slámy. A v jeho třídě je to nejspíš nahnutý. Mimochodem nesnáším větu - jsi přece chlap. To, že je někdo muž,neznamená, že nesmí mít strach! Nebo že nemůže brečet. Muž je také člověk a má pocity!

Od: ron*
Datum: 11.05.13 19:15

Ahoj Jardo.

Tak za prvé, školní výlet není povinný. Pokud jet nechceš, tak nemusíš. Ale na druhou stranu - nebude to škoda? Možná právě školní výlet Ti dá příležitost najít si cestu ke spolužákům v jiném prostředí než každodenním ve škole. Proč se bavíš jen s jednou holkou a proč své spolužáky nesnášíš? Pokud k nim máš takový odmítavý postoj, tak se nediv, že oni nejsou zrovna na Tvojí straně. Zkus se zamyslet, čí je to vlastně vina. Máš nějaké kamarády mimo školu? A že uděláš vše, co se ti řekne? Možná v tom je právě problém. Nemáš vlastní názor(nebo se ho bojíš mít - je to pohodlné) a spolužáci to samozřejmě poznají, a proto Tě neberou. Zkus se sebou něco udělat, nepřemýšlej jen, jak vypadáš před ostatními, dělej to, co sám chceš a budeš si sám sebe vážit.

Datum: 25.06.13 21:33

Z jeho výpovědi jde vidět, že oni ho pomlouvají a mají vůči němu blbé řeči, které ho zraňují. Takže je logické, že je nemá v lásce a necítí k nim přátelství. Také bych necítila. Já z jeho výpovědi cítím problém v nich. Samozřejmě to nemůžu vědět, jen mi od Vás přijde nehezké svalovat vinu na něj, že si za to může sám. Pokud ne, ještě ho to víc zraní!

Datum: 12.05.13 15:52

Pokud je vás ve třídě 30, odečteš sebe a holku, která nejede, zbývá 28 lidí. A ty všechny NAPROSTO NESNÁŠÍŠ? Vím, že každý nesedne každému, ale neříkej mi, že nenávidíš 28 lidí ve třídě. Že Ti nikdo není sympatický, že se s nikým rád nebavíš. To je pak vina na Tobě.

Pokud zastáváš opravdu tento názor, nikam nejezdi a zůstaň doma taky. Zkazil bys zbytečně výlet ostatním spolužákům, kteří se chtějí bavit. Výlet bylo pokaždé to nejhezčí, na co jsme se všichni ve škole těšili. Legrácky k tomu samozřejmě patří a ve vašem věku jsou ty, jak říkáš "blbý kecy" normální. Spíš Ty se tady představuješ jako sedmdesátiletý vdovec, který od života už mnoho nečeká. Na výletě se kolektiv utuží a mívá prima zážitky.

Navíc píšeš, že před tebe učitel dal papír, abys podepsal, že pojedeš. A že tys to podepsat nedokázal. Tak co tady řešíš? Nepodepsal jsi to, tudíž nepojedeš. Myslím, že s Tvými názory se po Tobě nikomu ze spolužáků stýskat nebude. Jaga.

Jen by mě zajímalo, jak s tímto názorem budeš chtít plout životem dál. Určitě ani v zaměstnání nebudeš sám, bude kolem Tebe kolektiv lidí. Jak s nimi vyjdeš? Začni už teď na sobě pracovat, ušetříš se řady zklamání.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.13 21:35

On jasně píše, že ONI ho pomlouvají a mají na něho narážky! Ne on na ně! Čili je to - alespoň z toho, co jsme se dozvěděli - poměrně jasné - šikana. Nebo alespoň velice pokřivené vztahy ve třídě a postoje, chování a morálka jeho spolužáků. Ne jeho samotného.

A je ostudné psát, že blbý kecy jsou normální. NE, nejsou! Něco jiného je legrace - ale musí to být legrace pro OBĚ strany! Pokud je jen pro jednu, není to legrace! Může to zavánět šikanou.

Datum: 12.05.13 16:33

Pokud "naprosto nesnášíš" všechny spolužáky krom jedné holky, tak zřejmě nebude chyba v nich, ale v tobě. Přemýšlej, proč mají blbý kecy, proč tě pomlouvají? Nechováš se náhodou tak, aby měli proč to dělat? Nevěřím, že tě pomlouvají úplně všichni a úplně všichni mají blbý kecy.

Také jsem nebyla bůhvíjak oblíbená, ale stačilo s sebou na jakýkoli výlet vzít kytaru a už jsem byla, minimálně na dobu výletu, ceněným členem skupiny:). Co kdybys místo nářků, jak všechny nesnášíš, zkusit udělat vstřícný krok a zapojil se? Ukázal, že něco umíš, že tě namjí proč pomlouvat?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.06.13 21:36

NIKDO nemá právo druhému ubližovat, ať už je jakýkoli. Proto vaše otázka, zda-li si to Jaroslav dělá sám svým chováním, je nepřípustná. Oni nemají právo mu ubližovat. NIKDY!

Datum: 26.06.13 18:10

No, já jsem si také na ZŠ pěkně užila. Jediný důvod byl ten, že jsem měla jiné zájmy než moji spolužáci (a také jsem nechodila jsem na diskotéky, nemalovala jsem se apod.). Proto bych netvrdila, že si za to každý může automaticky sám. Ve třídě, bohužel, funguje stádovitost, a to, co dělá "vedoucí partička" napodobují všichni. Včetně šikany.

Datum: 25.06.13 21:28

Všechny vaše odpovědi vyjadřují jediné - nedostatek vcítění se a empatie!

Jaroslave, zažívám podobnou věc jako ty. Mám jednu kamarádku a ta, kdyby nejela na výlet, nejedu taky. Vztahy ve třídě jsou strašný, většina mě nesnáší, mají pitomé poznámky, řeči... A rozhodně si nenech namluvit, že je to TVOJE vina! To, že se k Tobě hnusně chovat, není tvoje chyba, ale jejich! V nich je ten problém.

Já bych nejezdila. Domluvila bych se s rodičema a učiteli řekla, že nechci jet. Budeš mít omluvenku např. z rodinných důvodů. Nemusíš se zpovídat z jakých, to učitel nemá právo vyžadovat.

P.S. Teď už moje odpověď bude s křížkem po funuse, ale pro příště. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.