propadnutí na konci roku

Od: Datum: 30.03.13 20:58 odpovědí: 9 změna: 31.03.13 00:20

Zdravím všechny, prosil bych vás o radu. Co se stane, když někdo propadne na konci roku z nějakého předmětu a neudělá reparát? Může opakovat ročník, nebo ho automaticky vyloučí ze studia?

Děkuji za odpověď a kecy tipu, abych se líp učil atd. si nechte.

(Jedná se o střední školu)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 21:19

Ahoj, přesnou informaci by Ti jistě podali na dané střední škole, kde studuješ. Je možné, že se to může škola od školy lišit a každá škola může mít trochu jiná kritéria.

Jinak obecně - u nás na střední problém není problém, pokud někdo neudělá opravky, tak propadne automaticky do nižšího ročníku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: icarro*
Datum: 30.03.13 21:18

Bylo do dobré uvést, o jakou školu se jedná, zda o vysokou či střední.

Na gymnásiu bývá většinou pravidlo, že třikrát nedostatečně znamená vyhazov, samozřejmě i po neúspěšném reparátu.

Nedostatečně z jednoho či dvou předmětů i po reparátu znamená opakování ročníku.

Ale, každá škola má svá pravidla, bylo by dobré nahlédnout do školního řádu.

Icarro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ppppp
Datum: 30.03.13 21:40

kdybyste lépe četl, tak byste věděl, že tazatel napsal, že se jedná o střední školu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 30.03.13 21:47

A není to s tímto přístupem uplně jedno? Jestliže si nedokážeš za ra 1/4 roku opravit o 1 stupeň známku, pak to nebude příští rok o moc lepší.

Ze zákona máš mít povinnou školní docházku 9 let, tu už máš evidentně za sebou. Střední škola není odkládací zařízení nezaopatřených dětí. Takže tě můžou vyhodit a dělej si co chceš.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: renus
Datum: 30.03.13 21:57

No, jelikož na to mám jenom 3 týdny a né 1/4 roku, tak to může být problém. Oni se dělají maturity a v některých školách normálně výuka nefunguje.

Od: daniell*
Datum: 30.03.13 21:51

každá škola má svoje pravidla , někde když neuděláš reparát tak si v uvozovkách "jen rupnul" a opakuješ to není zas až taková tragedie no co se dá dělat když už rupneš , a někde když reparát neuděláš tak se s tebou prostě rozloučí s tím že jsi nepslnil podmínky studia dané školou. Tato informace by ale měla někde být k nalezení na webu školu případně se zeptat učitele měl by to vědět.

doplněno 30.03.13 21:54:

je to jako ve firmě každá ma svoje pravidla někde když nepříjdeš tak tě pouze pokárají a dostaneš třeba puntík , jinde tě pokárají a strhnou ti plat , jinde tě namístě vykopnou za to že jsi totální lump a pitomec. Pravidla si škola určuje už při přijetí těmito pravidly se musí žák řídit , pokud ho hrubě poruší zaleží na tom jak moc je škola tolerantní zatím co někde tě nechají vše vysvětlit a upozorní tě že to bylo naposled jinde ti akorád příjde dopis že další den už do školy prostě chodit nemusíš , končíš hned , nikoho to nezajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: renus
Datum: 30.03.13 21:57

Jinak všem děkuji za info. Mrknu se na web a do školního řádu.

Datum: 30.03.13 22:59
avatar

pokud neudelas ani ten reparat, tak opakujes tridu.. kdyz budes mit petek vic a neudelas reparat, tak az pak te asi vyhodi myslim

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 00:20
avatar

Vzhledem k tomu, že ještě neskončilo 3. čtvrtletí, je myslím obava z propadnutí předčasná.

Záleží na tom, o jakou střední školu jde. Je-li v nižším volné místo, může ředitel školy na základě písemné žádosti studenta staršího 18 let (u mladšího studenta by žádost musel napsat zákonný zástupce) povolit opakování ročníku.

Může, ale nemusí (není to jeho povinnost). Taqkže by možná stálo za zamyšlení chování a přístup ke studiu i k žádostem o radu.

___ (Kvůli předposlední větě dotazu jsem přemýšlela, jestli vůbec mám odpovídat. Přistupujete-li ke škole podobně, nemusí být vedení školy ochotno žádosti vyhovět.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.