Příklady spěchá iterace

Od: Datum: 17.05.12 23:43 odpovědí: 10 změna: 18.05.12 11:35

Podřebuji nejpozději do zítřka do večera... 18.5.2012 20:00

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.12 23:58

No tak to abyste si máknul. A co vlastně potřebujete od poradců? Máme to za vás iterovat, nebo co potřebujete? Znáte příslušné metody nebo potřebujete něco k tomu říci? Vlastní výpočty za vás nikdo dělat nebude, ale jestli se chcete k tomu na něco zeptat, tak se zeptejte, ale trochu přesněji.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 18.05.12 09:16

Ale joo, je tu dost lidí, co úkoly zpracují, jen si neuvědomují tu mědvědí službu. Pak nám tito jednou budou vládnout.

Od: lada*
Datum: 18.05.12 10:04

Já podnikám a zatím pořád odvádím daně do tohoto státu a málo to opravdu není, nikdo nemůže umět všechno a přesto že s matikou pracuji tohle jsou věci které rozhodně do budoucna řešit nebudu.

Zdraví železné, vůli nezdolnou a nervy co lana kotevní přeji vám..

Od: buss®
Datum: 17.05.12 23:58

UČ se! A v práci za tebe bude dělat kdo? A nikdo ti neřekl, že existuje slůvko prosím když ne co za to?

Od: ladaadal*
Datum: 18.05.12 07:44

kartaginec + buss: co blbnete, to se chtěl jen pochlubit, že to do zítřka vypočítá. Já tam žádnou otázku nenašel. Jen to dal do špatné sekce.*smich**smich**smich*

Datum: 18.05.12 09:14

AAAAA Vtipálci to mi asi nic jiného nezbude než si to zpočítat sám, otázka byla stručná protože když jsem napsal prosím o pomoc tak to tady na mě začalo držkovat a musel jsem to smáznout... tak otázka je: umí to někdo spočítat a jestli jo umí taky poslat email s řešením?;)

Datum: 18.05.12 09:26

Myslím si, že odpověď na obě otázky zní ANO. Opravdu jsou tu takoví, kteří umí jak počítat, tak i poslat e-mail. Ovšem taky si myslím, že to nikdo z nich neudělá, protože ten, kdo umí alespoň číst ví, že takhle to tady nefunguje. A rubrika Placené služby zatím nebyla zavedena.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.05.12 09:40

Tak teda všem moc děkuju, nevím co bych si bez vás počal...*fn* musím jít počítat, zítra s toho mám zkoušku...

Datum: 18.05.12 10:40

No tak právě otázka mi scházela. Takže moje odpověď je, že bych uměl oboje, ale mail s řešením opravdu posílat nemohu. Co mohu udělat, je popsat postup a možná předvést začátek, ale nevím, jestli to potřebujete nebo to sice umíte, ale nechce se vám to dělat. Nicméně něco poznámek:

Newtonova metoda pro rovnici f(x) = 0 spočívá v tom, že graf funce f nahradíme tečnou v nějakém bodě [a, f(a)] s rovnicí

y = f(a) + (x-a).f´(a) kde a je první aproximace, a řešíme rovnici y=0. Výsledkem je druhá aproximace, a postup se opakuje. Samozřejmě tato metoda nefunguje vždy, zde bude fungovat, za první iteraci (to x0) lze vzít úplně cokoli, vzhledem k danému omezení kořenů by asi bylo vhodné vzít x0 = 4 a řešit rovnici 5 + 11(x-4) = 0 s (přibližným) řešením x1= 3,55 a spustit to znovu

Metoda sečen (metoda regula falsi) nahrazuje graf funkce f úsečkou jdoucí body [a, f(a)] a [b,f(b)] zvolenými tak aby znaménka f(a) a f(b) byla opačná; zde tedy vzhledem k zadání body [3,-4] a [4,5]; první aproxumace vyjde v intervalu <3,4> a k dalšímu postupu vyjdeme z bodu [x0, f(x0)] a z toho s předchozách dvou bodů, jehož y.nová hodnota má opačné znaménko.

Jakobiho iterační metodu se mi zde popisovat nechce, pokud ji nemáte popsánu v přednáškách, podívejte se třeba http://is.muni.cz/th/211954/prif_b/BP_Baletkova.pdf

Pokud to není to, co potřebujete nebo co vám pomůže, je mi líto, ale mail s řešením opravdu posílat nebudu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.05.12 11:35

Moc děkuji, už mám vše spočítano pokud by to někoho zajímalo mám výsledky ale přesto díky.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.