Zesměšňování - je to šikana?

Od: Datum: 26.03.13 19:23 odpovědí: 16 změna: 10.05.13 18:27

Zdravím! Byly jsme na lyžařském výcviku s naší třídou a moje spolubydlící mě natočila na záchodě,ke konci pobytu jsme se pohádali a ona mě zesměšnila před všemi,protože ukázala to video skoro VŠEM mým spolužákům..Takže se se mnou baví jen pár lidí ze třídy a zbytek mě díky ní,pomlouvá..Je to šikana nebo jenom naschvál a žertík? *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 19:28
avatar

Za a) šikana to podle mně není, jen opravdu blbý fór

za b) takové spolubydlící bych dala po tlamě, doufám, že ji nebereš jako "kamarádku"

za c) nechápu, proč tě nyní ostatní pomlouvají - oni nechodí na záchod, nebo co je na tom tak divného?

Klídek, evidetně chodíš na základku, možná střední - tam se nálada mění jak dubnové počasí. Dnes tě někdo pomlouvá, protože tě viděl čůrat, za týden se na to zapomene. Ignorace, úsměv a kašli na to;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 19:32

Souhlasím s Martinou. O šikanu nejde, ale je to od ní pěkná sviňárna. Ostatní brzy zapomenou a jí se to vrátí, uvidíš. Slyšela jsi o "božích mlýnech" nebo o vodě, která se vaří na každou svini? Pus to z hlavy, tohle nebyla žádná kamarádka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.03.13 19:33
avatar

Hodte to za hlavu,jak video tak i tzv.kamarádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 19:53
avatar

Já bych to na spolubydlící nesváděla. Na tom záchodě tě nenatočila bez tvého souhlasu, že?

Pokud jsi jí video z WC dovolila, měla´s počítat i s možností jeho zveřejnění. O šikanu nejde.

doplněno 26.03.13 20:59:

Lotko, běžně se člověk v kabince zavírá. Jak by tě mohla natočit bez tvého vědomí a souhlasu?

doplněno 26.03.13 21:07:

Rokurotamakabe,

zdá se, že jsem byla ve své reakci příliš stručná .

S počinem spolubydlící nesouhlasím, ke zveřejnění neměla právo ani jej nedávám za vinu tazatelce.

Přestože tazatelka autorce videa neudělila souhlas se zveřejněním videa, mohla tušit, že ten, kdo je schopen takové video natočit, je schopen je i zveřejnit.

(Já bych se na WC natočit nenechala.)

A nezaměstnaná nejsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lottka*
Datum: 26.03.13 20:06

jistě,dovolalia jsem jí to..

je vám dobře?jako promintě ,ale nejsem blázen! *stop*

Od: ladaadal*
Datum: 26.03.13 20:09

Jak tě teda pořídila natočit? Musela jsi vidět, že tě filmuje, ne? Pokud ne, mohlo by se z její strany jednat o dost závažný přestupek, zvl᚝, když to zveřejnila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lottka*
Datum: 27.03.13 13:14

Ano věděla,ale říkala jsem jí několikrát a to vymaže,protože jsem jí nedala SOUHLAS!

Od: rokurotamakabe
Datum: 26.03.13 20:17

Jistě žertujete. Nemáte pravdu z hlediska práva ani etiky. Pokud se tedy nepovažujete za sociální darwinistku.

Pokud někomu dovolím, aby mne vyfotil, natočil či viděl v choulostivé situaci, dozvěděl se o mě něco důvěrného, či s mým sohlasemjnak získal souhlas k přístupu do mého soukromí, neznamená to, a z principu nemůže a nesmí znamenat, že tím dávám aztomaticky souhlas i ke zveřejnění takto získaných informací. Pokud to někdo udělá, je to výhradně jeho chyba, nikoliv moje, a měl by být za to potrestán (což by se mezi dospělými normálně stalo - pohlédněte, prosím, do platného občanského zákoníku, § 11 - 13).

Právě jste tu předvedla ukázkovou stigmatizaci oběti. Pokorně doufám, že nemáte profesně nic společného se vzděláváním či výchovou.

O šikanu skutečně nejde. O jednání zavrženíhodné a protiprávní však nepochybně ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rokurotamakabe
Datum: 26.03.13 20:26

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nero33*
Datum: 10.05.13 18:27

Souhlasím s Roku. Kdyby jsi jí video sama poslala, či jinak poskytla, jedná se jistou formu "daru" a dotyčná si s tím může dělat, co uzná za vhodné. V tomto případě to tak nebylo - protiprávní to je. Ale jak říkají ostatní: prď na to, na tohle se za chvíli zapomene, čím víc do toho budeš šourat, tím dýl na to budeš sama upozorňovat. Takže pokerface a hlavu nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 26.03.13 20:42
avatar

Ahoj Lotko. Šikana to není, ale neměla žádné právo tímto způsobem Tě vystavit zasměšnění. Je to z její strany naschvál a velká ubohost. Natočit někoho v choulostivé situaci a vystavit ho potom posměchu druhým lidem, může jen ten, který je sám nejvíce k smíchu...Takový člověk by mi nestál již ani za pohled. Dospělý by se bránil jinak, Ty to překousni a ignoruj jí. Nechápu, proč pomlouvají Tebe a ne tu, která Ti provedla takové svinstvo a podraz! Měli by se umět vžít do Tvé situace...Ale zřejmě toho nejsou schopni. A si trhnou nohou a aktérka této mrzutosti, a se od Tebe drží co nejdál. Je to na pár facek při každém potkání...Je to otázka slušného chování a vychování k druhým...Buď nad věcí, neztrácej s touto záležitostí již více času. Určitě se čas dá trávit mnohem příjemnějším způsobem. Když se tím nebudeš zabývat Ty sama, pak to ostatní brzy přejde, uvidíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joolie*
Datum: 28.03.13 10:10

To šikana rozhodně je. Pokud bys měla do konce školy nebo i jen třídy trpět nějakým strachem z ní nebo ze spolužáků, rozhodně to není v pořádku.

Nejlepší rada na šikanu je vždycky tahle: snaž se působit optimisticky! Je to těžké, ale pokud to zvládneš, nikdo už si na tebe nikdy netroufne. Pokud tě někdo začne najednou pomlouvat nebo se ti smát do očí, prohoď něco na způsob: "tak co, jak vám dopadla ta písemka, co jsme teď psali?"... Prostě úplně normální řeči co vedou ostatní, ale s velkou dávkou, řekněme, naivity a úsměvu.

Dělej, jako by se nikdy nic nestalo. A pokud nejsi schopná se bavit přímo s těmi šikanátory, tak prostě jen udržuj velmi těsný kontakt s těmi, co se s tebou baví a buď veselá, choď ven... :) doufám, že jsem ti pomohla, tohle znám moc dobře :D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.03.13 12:27
avatar

Šikana je jakékoli chování, jehož záměrem je ublížit, ohrozit, ponižovat nebo zastrašovat jiného člověka či skupinu lidí.

Francouzský pojem "chicane” znamená malicherný spor, z něhož se postupem času stává systematické trýznění.

Neznám jediné wc co nejde uzamčít., lidé co video viděli s vámi nemluví proč? Bylo to jen jednou,, pokud ano tak to beru jako žertík a hlavně se zamyslím proč jsem si při konání potřeby nechala otevřené dveře wc. Pokud se něco podobného opakuje tak ano, to je šikana a jdu to hlásit, doma rodičům ve škole třídnímu učiteli, výchovnému poradci nebo metodikovi prevence.

doplněno 28.03.13 15:19:

"lottko" už se do toho zamotáváte. Kamarádka odemkla wc pomocí mince a začala vás natáčet, vy jste nekopla do dveří ale bavila se jejím blbým nápadem. K tomu už není co dodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.13 13:55
avatar

Souhlasím s Liduš. Z popisu nemám dojem, že by záměrem spolubydlící bylo tazatelku nějak poškodit.

Na začátku z videa (při jeho natáčení) mohly mít legraci obě dvě (také neznám záchod, kde by se člověk nemiohl zavřít), až zveřejněním se to změnilo v hodně blbej vtip ...

Nad jednorázový počin bych se povznesla, při opakování bych se obrátila na rodiče, třídní učitelku, výchovnného poradce, školního psychologa a vedení školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lottka*
Datum: 28.03.13 15:04

Neznáte jediné WC ,které nejde zamknout?Hm...Naše sice šli zamknout,ale dali se odemknout pomocí mince ;) -.-

Od: lottka*
Datum: 10.05.13 15:06

lidus na dětské ozdravovně byly sprchy se záchodem a záchod byl za tou sprchou,takže dveře byly nějaký ten metr určitě! Nevím jestli jsem chobotnice,ale takhle fakt nedošahnu!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.