Je učitel oprávněný tohle udělat?

Od: Datum: 09.05.13 22:17 odpovědí: 15 změna: 10.05.13 09:20

Dobrý den. Řeším takový problém a zajímá mě váš názor. Jednu profesorku máme na dva předměty- biologii a chemii. V úterý jsme měli biologii a psal se test, já byla u doktorky a proto jsem ho nepsala. Další hodinu máme zítra a čekala jsem, že si test dopíšu zítra. Jenomže dneska jsme měli chemii a učitelka mi řekla, ať si ten test jdu napsat v té hodině. (z bio v hodině che) Já ale nebyla připravená, protože jsem čekala, že to budu psát v pátek a chtěla jsem se učit odpoledne. No a mě zajímá, jestli to mohla učitelka udělat? Bylo to bez jakékoliv domluvy, protože to se mi už stalo, že jsem si taky měla dopisovat test a dopsala jsem si ho po domluvě v jiné hodině. Ale bez varování předem mi test prostě dala v jiné hodině. Doufám, že rozumíte a řeknete mi svůj názor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.13 22:18

Uz si snad na to mela byt pripravena v to utery, kdy jste to meli psat a tys byla u doktorky. Nechej si tedy sve vymluvy a priznej ze si se neucila. hotovo. A ano, profesor, ucitel na to pravo ma.

doplněno 09.05.13 22:25:

To je proste stara vec. Kolik lidi udelalo stejnou chybu. Na test nedojdu, naucim se to na pristi hodinu... Tentokrat to nevyslo uplne dokonale.

Ohodnoceno: 0x

Od: cowslip*
Datum: 09.05.13 22:22

Já se nijak nehájím, ano nebyla jsem připravená. Jen jsem se chtěla zeptat, protože tohle nikdy neudělala. Vždy počkala na další hodinu, nebo jsme se po dohodě domluvily na jiný termín. Ale jak říkám, chtěla jsem se jenom zeptat..

Datum: 09.05.13 22:30

Je milé, že mě máte za záškolačku jen na základě jedné absence. Ano zrovna se psal test, já za to nemohla. A ano za to, že jsem se neučila, jsem mohla. Prostě jsem to brala jako normální věc, že si to napíšu další hodinu, spletla jsem se a taky si ponesu následky sama..

Datum: 09.05.13 22:22

Předpokládám, že jde o střední školu.

Domnívám se, že učitel je to oprávněný udělat. Měla jsi být připravena již na úterní hodinu. Resp. studenti by se měli učit průběžně a být schopni napsat test, aniž by na něj byli předem upozorněni. (Nechápu, co je to za "módu" předem test oznamovat)

Datum: 09.05.13 22:23

Ano, je. A obávám se, že souhlasím s kolegou - na test jsi přece měla být naučená už v úterý, poslední odpoledne by tě nezachránilo.

Sice to od učitele není nejférovější, ale látku máš průběžně umět pořád, ne jen jednu hodinu, kdy se píše test...

Datum: 09.05.13 22:41

Proč se každý snaží řešit práva někoho jiného a jaksi při tom zapomíná na svoje povinnosti Ano, učitel má ze své pozice právo se kdykoli přesvědčit o znalostech studenta. Student má povinnost kdykoli učitele přesvědčit o tom, že jeho znalosti odpovídají tomu, co má podle probraného učiva vědět.

doplněno 09.05.13 22:50:

Ohneta - asi nečekal, ale řeč je o právu. Za mě bývalo běžné, že učitel vyzkoušel žáka klidně i na náměstí, když ho potkal na nedělní procházce.

doplněno 09.05.13 23:00:

Ohneta - máš samozřejmě pravdu. A taky ubylo těch, co se opravdu snaží naučit a ne si to jenom nějak odbýt.

doplněno 09.05.13 23:29:

Hope - i takhle se na to dá dívat. Na druhou stranu, nechtěla třeba tazatelku ochudit o známku z testu. A kdyby test psala v hodině biologie, tak by nemohla sledovat nově vysvětlovanou látku. Nebo mimo vyučování, ale to zase učitelka přijde o volno, na které má taky právo. Prostě začarovaný kruh.

Datum: 09.05.13 22:45

Do téhle doby jsem netušila, že si učitel může jisté věci z jiných předmětů převádět do jiných. Ale jak říkám, neobhajuji se a ani nenadávám na učitelku, bylo to čistě ze zvědavosti.

Datum: 09.05.13 22:42

Ale vážení co tu tazatelku poučujete, nejednali byste jinak . A ne každý je ulejvák, někdy se to tak sejde, že se musí hodina vynechat a zařídit si doktora.

Pro tazatelku: látku se douč a známku si jistě opravíš.

doplněno 09.05.13 22:44:

ladine, tady tazatelka se ptá na něco jiného. Osobně bych v hodině matematiky taky nečekal otázky z češtiny. Ty snad ano?

doplněno 09.05.13 22:51:

Jo chápu, taky jsem chodil do školy :D. Stejně jako ti kritici, kteří se poctivě učili ikdyž nemuseli :D

doplněno 09.05.13 22:53:

ladin: jo to bývala jiná doba, teď se pomálu učitelé bojí chodit do práce :D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.05.13 22:47

Děkuji za pozitivní komentář. :D Aspoň někdo mě chápe..

Od: hop®
Datum: 09.05.13 23:02

Pokud profesor(ka) v jednom předmětu zkouší studenta z jiného předmětu, podle mne to není obvyklé ani férové.

Když v hodině profesor vykládá novou látku, neměl by o tento zážitek ochudit jednoho studenta, který je nucen se soustředit na psaní testu z jiného předmětu.

Když už chce profesor studenta vyzkoušet mimo předmět (co nejdříve) z důvodu absence studenta, měl by podle mne volit jinou dobu než vyučovací hodinu jiného předmětu.

Naprosto nechci obhajovat tazatelku, jen přemýšlím nad tím, že si profesorka chtěla ulehčit práci na úkor někoho nebo něčeho...

Datum: 10.05.13 01:48

Co neni ferove sem napsal do prvniho prispevku. A je to ten pokus o podvod od tazatelky. Profesorka si nemusela chtit ulehcit praci, ale mohla chtit vyzkouset nepripraveneho studenta, ktery ovsem pripraven mel byt uz o dva dny drive.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.05.13 08:04

Fascinuje mě, jak někdo dokáže vynášet soudy jen na zákládě svých pocitů. Tobě se nikdy nestalo, že si musel navštívit lékaře v době vyučování, nebo pracovní doby?

Datum: 10.05.13 08:22

tak to jsi musel byt vzorny student Šprtislav Vlezdořiť! upřímně bych se na to taky vysral kdybych věděl že musím k lékaři... je to od učitelky svinárna... ale asi bych to nechal plavat..mohlo by být ještě hůř...aspon ted víš co od ní můžeš čekat..

Datum: 10.05.13 09:12

Ale tak já si pamatuji ze základky (a nejsem zas až tak stará), jak jsem jednoho dne přišla po nemoci do školy a zcela bez varování mě učitelka z hodiny poslala do ředitelny, že když jsem byla nemocná, tak se psala ředitelská písemka (ne takové ty běžné pololetní, ale ředitelská, prověřující veškeré dosavadní znalosti z předmětu) a já místo už nevím jaké hodiny seděla v ředitelně u parapetu a pod osobním dohledem ředitele doháněla jeho písemku. A taky tehdy nikomu nevadilo, že učivo z takto zameškané hodiny se pak musím doučit doma extra a ani že jsem o žádné písemce předem nevěděla. Umět musím, i když písemka ohlášená není a doplňování učiva doma se taky považovalo za samozřejmé, kdo byl ve škole, doma si učivo zopakoval, kdo nebyl, naučil se.

Datum: 10.05.13 09:20

Tady polovina lidí nechápe, na co se uživatelka ptá. Ona uznala svoji chybu, na nic se nevymlouvá, ba ani nenadává na učitelku. Jen ji zajímá, zda učitel může zkoušet v matematice češtinu.

doplněno 10.05.13 09:21:

lesi2311: omlouvám se, není to reakce na tebe, jen jsem blbě klikl

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.